Gençlere doğru koşuyorum, siz de gelir misiniz?

549193_10151334561294157_1076667545_n
Gençlere yardım koşusu

Büyüklerin hep bir sorunu var gençlerle değil mi? Bazen adeta Yıldız Savaşları’na dönen kuşak çatışmaları sonunda sarf edilen cümle genelde bellidir: “Ne olacak bu gençlerin hali?” Ucundan tutacakları bir neden, bir kaynak bulduklarında ne olduklarını gayet iyi biliyoruz aslında, değil mi? Onlar birbirlerinin dilinden iyi anlıyorlar, yaşıtlarına nasıl ulaşacaklarını biliyorlar ve çok ama çok faydalı olabiliyorlar hem kendilerine, hem de diğer gençlere. Sadece biraz desteğe ihtiyaçları var kişisel olarak gelişip, topluma daha da faydalı olabilmek için.

İhtiyaç duydukları desteği onlara hep birlikte sağlayabiliriz. Önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek Runtalya Maratonu’nda 42 km boyunca attığım her adım gençler için olacak çünkü Gençlere Değer!

FB_Kapak2

Sizlerin katkılarıyla sağlanacak kaynak, gençlerin diğer gençlere yardımcı olabilmek için alacakları eğitimlere harcanacak. Yani aslında belirli bir projeye değil direkt gençlere yardım etmiş, onların geleceğine yatırım yapmış olacaksınız.

tog 03

Zaten beni en çok cezbeden de projenin belli olmaması. Bırakalım, gerekli donanımı kazandıktan sonra gençler kendileri karar versinler ne yapacaklarına. Kimsesiz çocuklara müzik dersi mi verirler, okulda arkadaş şiddetine uğrayanlara yol mu gösterirler, sokakta yaşayanlara yardımcı mı olurlar. Onlar yapsın, bizler de desteğimizle gururlanalım.

tog 01

Ben Adım Adım bünyesinde koşacağım maratonu kazasız, belasız tamamlamak için antrenmanlarıma devam ederken; sizler de gönlünüzden kopan miktar kadar destek sağlayabilirsiniz. Gelen bağışlar bana güç verecek koşu öncesinde.

Eğitimlerin gerçekleştirilebilmesi için gerek duyulan kaynak miktarları şöyle:

Bir gencin bir sosyal sorumluluk projeleri eğitimi alması: 30 tl.
Bir gencin tüm sosyal sorumluluk projeleri eğitimlerini alması: 90 tl. 
Bir topluluk ya da kulübün (ortalama 21 genç) bir sosyal sorumluluk projeleri eğitimi alması: 630 tl.

Önceki bağış kampanyalarında gördüm ki, gerçekten de damlaya damlaya göl oluyor. O yüzden 66 ilde faaliyet gösteren gönüllü gençlere aktaracağınız her kuruş birikerek güzel işlere vesile olacak ve sizler her zaman akıllarında kalacaksınız.

TOG Bağış bilgileri
Garanti Bankası
Bağlarbaşı Şubesi (422)
Hesap: 6295999
IBAN: TR78 0006 2000 4220 0006295999
Alıcı: Toplum Gönüllüleri Vakfı
Web üzerinden bağış: http://tog.org.tr/bagis_206
PAYPAL: http://tog.org.tr/paypal_207
Açıklama: KIVANÇ ERGUN AA ADINIZ SOYADINIZ
Koşudu Kodu: KERGU

TOG’u daha detaylı incelemek için tıklayınız.

Gençlere sağlanan kaynağın nerelerde değerlendirildiğini görmek için tıklayınız.

Not: Eğer siz de iyilik peşinde koşmak istiyor ama nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, adresim: [email protected]

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam