Çevrimiçi flört uygulamalarında sorulacak sorular ve dikkat edilmesi gerekenler

Değişen dünya düzeni ve hızla gelişen teknoloji sayesinde, günümüzde aşkı bulmanın veya potansiyel bir partner ile tanışıp konuşmanın en yaygın yollarından biri çevrimiçi flört uygulamaları… Mobil uygulamalar ya da sanal ortamlarda, bilinçli olarak seçtiğiniz ya da aplikasyonun algoritması ile sizi eşleştirdiği olası partnerinizle kolayca sohbet edip birbirinizi tanıyabilirsiniz. Belki çoktan bu tür uygulamaları kullanmaya başladınız, hatta belki de hayatınızın aşkını bir mobil flört uygulamasına borçlusunuz… Belki de hala nasıl kullanacağınız konusunda emin değilsiniz… Elbette ki hepsi olabilir…

İlginizi çekebilir: Aşık edecek sorular ile kalplerin sırrı çözülsün!

Bu kadar yaygınlaşan flört uygulamaları varken biz de bu konuyu farklı bir açıdan ele almak istedik ve hem flörte sorulacak sorular başlığını hem de çevrimiçi flört esnasında dikkat etmeniz gereken durumları sizler için bir araya getirdik. Hem daha güvenli bir çevrimiçi flört deneyimi yaşamak hem de ‘acaba ne konuşsam’ derdinden kurtularak rahatça sohbet etmek için yazımızın devamından ilham alabilirsiniz. İşte dijital flörtte sorulacak sorular ve flört uygulamalarında dikkat etmeniz gereken ‘kırmızı bayraklar’…

Dijital flörtte sorulacak sorular

Önce, sorularla başlayalım. Hem karşınızdaki kişiyi daha yakından tanımanıza yardımcı olacak hem de sohbetin kesintisiz ve eğlenceli bir şekilde devam etmenizi sağlayacak sorular:

1. Eğer istediğin bir yere şu anda ışınlanabilseydin, nereye gitmeyi seçerdin ve orada ne yapardın?

2. Hangi kurgusal karakterle bir gün geçirmeyi isterdin, neden?

3. En son katıldığın etkinlik (konser, festival, workshop vb.) neydi ve nasıl geçti?

4. Eğer bir kitap karakteriyle buluşma fırsatın olsaydı, kiminle buluşmak isterdin?

5. İnsanların tümünün sahip olacağı bir özel yetenek olsa -herkes aynı anda sahip olacak- bunun ne olmasını ya da ne olmamasını isterdin?

6. Mümkün olsa geçmişte mi gelecekte mi yaşamak isterdin?

7. Kendinle ilgili en sevdiğin ve sevmediğin özelliğin ne?

8. Hayatında yaptığın en büyük ‘çılgınlık’ sence neydi?

9. En son ne zaman ve ne için ağladın?

10. Yaşayan veya vefat etmiş, sana bugüne kadar en çok ilhamı aşılayan kişi kim?

11. Hayatın bir film olsa, seni kimin canlandırmasını isterdin?

12. En yakınındaki insanlar senin ‘en sinir bozucu’ özelliğin olarak neyi söyler?

13. Hayata bakış açını değiştiren bir film, dizi ya da kitap var mı?

14. Kendinle baş başa vakit geçirmeyi sever misin?

15. En son ne zaman bir şeyi ilk defa yaptın (ya da yeni bir şey denedin) ve bu neydi?

16. Hep yapmak istediğin ama bir türlü cesaret edemediğin bir şey var mı?

17. ‘Ölmeden önce kesinlikle görmeliyim’ dediğin yer neresi?

18. ‘Keşke daha önce yapsaydım’ dediğin bir deneyimin var mı?

19. Eğer hayvanlarla konuşabilseydin, hangi hayvana, ilk neyi sormayı isterdin?

20. Bir sabah uyandın ve bambaşka bir ülkede tek başınasın ve oraya nasıl geldiğini, orada ne yaptığını bilmiyorsun. İlk kimi arardın?

21. Eğer bir kıyamet senaryosu gerçek olsaydı ve sadece bir şeyi kurtarabilseydin, neyi seçerdin?

22. Çocukluğundan neyi ya da kimi bugününe taşımak isterdin?

23. En son neye katıla katıla güldün?

24. Hiç unutamadığın bir tatil deneyimin var mı?

25. Hangi ünlü çiftin ilişkisine benzer bir ilişki yaşamak isterdin?

26. Spontane planlardan hoşlanır mısın?

27. Sence aşkın ‘dili’ ne?

28. Bir ilişkide asla tahammül edemediğin bir şey var mı?

29. Sence bir ilişkinin kilometre taşları neler?

30. Zıt kutupların birbirine çektiğine inanıyor musun, yoksa sence benzerlikler farklılıklardan daha mı önemli?

31. İlk görüşte aşka inanır mısın?

32. Seni ilişkide karşı taraftan soğutan şeyler neler?

32. Sana göre bir ilişkinin ‘oturmuş’ olduğunu gösteren belirtiler neler?

33. İlişkide seni rahatsız eden bir şey olduğunda bunu direkt dile getirir misin yoksa bir süre bekler misin?

34. Bugüne kadar yaşadığın bir ilişkinin sana öğrettiği en önemli şey neydi?

35. Ve bonus; yüz yüze görüşelim mi? 🙂 Bu son soru elbette ki iletişiminizin nasıl ilerlediğine ve sizin sorduğunuz sorulara karşılık aldığınız cevaplardan nasıl etkilendiğinize bağlı.

Eğer, ortak bir dil yakaladığınızı, anlaştığınızı ve birbirinize uyumlu olduğunuzu düşünüyorsanız elbette ki aranızdaki iletişimi ilerletmek ve görüşmek isteyebilirsiniz. Ancak, belirtmekte fayda var ki online bir uygulama üzerinden yazıştığınız, konuştuğunuz birinin, gerçekte de tam olarak nasıl biri olduğunu tahmin etmek ve tam anlamıyla güvenip güvenmemeniz gerektiğini bilmek zor. Bu nedenle birtakım belirtilere dikkat edebilirsiniz. Gelin, bir de flört uygulamalarındaki kırmızı bayraklara göz atalım.

İlginizi çekebilir: Tanışma soruları: Karşınızdaki kişiyi tanımak için sorulacak sorular

Flört uygulamalarındaki kırmızı bayraklar

Aşağıdaki belirtiler; flört uygulamalarında ‘kırmızı bayraklar’ olarak nitelendirilebilir. Bu kırmızı bayrakların, yani tehlikeli belirtilerin, farkına varmak, güvenli ve sağlıklı bir çevrimiçi flört deneyimi için oldukça önemli. İşte dikkat etmeniz gerekenler:

  • Konuştuğunuz kişinin profilinde ilgisiz bir profil resmi varsa; örneğin, bir hayvan, nesne ya da manzara fotoğrafı gibi, bu durum yüzde yüz kesin olmamakla birlikte gerçek kimliğini gizliyor olması ile ilişkili olabilir.
  • Benzer bir şekilde, konuştuğunuz kişi sizinle buluşmamak için sürekli bahaneler uyduruyor ve yüz yüze görüşmekten kaçınıyorsa, bu da profilinde fotoğrafları bulunan kişi ile gerçekte aynı kişi olmadığı anlamına geliyor olabilir.
  • Konuştuğunuz kişi, bir görünüp bir kayboluyorsa ve sürekli bir iletişim kopukluğu yaşıyorsanız, bu da bir kırmızı bayrak olabilir.
  • Sizinle paylaştığı bilgilerle profil bilgilerinde tutarsızlık fark ediyorsanız; örneğin, yaşı, yaşadığı yer, işi ve benzeri gibi, dikkatli davranmanız gerekiyor demektir.
  • Flörtleştiğiniz kişi, bazı konularda çok hızlı davranıyorsa bu da gerçek anlamda güvenmeden önce bir kez daha düşünmenizde fayda var anlamına gelebilir. Örneğin, daha yeni konuşmaya başlamış olmanıza rağmen, cinsel içerikli sorular soruyor ya da müstehcen konular açıyorsa, bu da ciddiye almanız gereken bir kırmızı bayraktır.
  • Karşınızdaki kişi sizden birtakım fotoğraflar istiyor ya da uygunsuz içerikler talep ediyorsa, bu da konuşmaya devam etmemeniz ve o kişiye güvenmemeniz için bir çağrı olabilir.

Elbette ki bunların yanı sıra konuşurken sizi rahatsız eden, aklınızı kurcalayan birtakım durumlar yaşıyorsanız, içinize sinmiyorsa, size terbiyesiz ya da saygısızca davranıldığını hissediyorsanız bunlar da göz önünde bulundurmanız gereken kırmızı bayraklardır ve iletişimi daha fazla devam ettirmemek en doğru yaklaşım olabilir.

İlginizi çekebilir: Romantik ilişkilerde hemen fark edilemeyen kırmızı bayraklar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!