Fiziksel çekiciliğinizi arttırmak için uygulayabileceğiniz 3 ilginç yöntem

Nasıl daha çekici görünebileceğimizi anlatan birçok öneri duymuşuzdur: Bakımlı olmalı, gülümsemeli, iyi bir mizah anlayışına sahip olmalıyız ve daha bunun gibi birçok şey… Peki daha iyi görünmek ve hissetmek için daha ilginç yöntemler düşündünüz mü hiç? Aşağıda fiziksel çekiciliğinizi artırmak için uygulayabileceğiniz ilginç yöntemlerden 3 tanesine yer verdik:

İlginizi çekebilir: Çekici insanların 11 inanılmaz sırrı

fiziksel çekiciliğinizi arttırmak
Fiziksel çekiciliği arttırmak için bakımlı olmak, gülümsemek gibi yöntemlerin dışında bilimsel olarak kanıtlanmış başka ilginç teknikler de var.

Selfie çekin, fakat paylaşmayın

Çok selfie çeker misiniz? Kendi çektiğiniz fotoğraflarda ve başkalarının çektiklerindeki görünümünüzü nasıl buluyorsunuz? İlginçtir ki 2016 yılında yapılan bununla ilgili bir araştırmada kendi çektiğimiz fotoğraflarda başkaları tarafından çekilenlere oranla kendimizi daha çekici bulduğumuz ortaya konmuş. Bu durum özellikle düzenli şekilde selfie çekenler için geçerli. Fakat aynı araştırma selfie’lerin sadece çeken kişilere daha güzel geldiğini de söylüyor. Diğer kişiler genellikle başkaları tarafından çekilenlerin selfie’lerden daha çekici göründüğünü ifade ediyor. Bu yüzden selfie çekin, çünkü bu size kendinizi daha iyi hissettirecek. Ancak başkalarına daha iyi görünmek istiyorsanız selfie’ler yerine diğerlerinin çektiği fotoğrafları paylaşın.

İlginizi çekebilir: Selfie çeken insanlar kendilerini olduğundan daha çekici görüyorlar

İçki için, fakat sadece bir kadeh kadar

Alkol aldığınızda kendinizi daha çekici hisseder misiniz? 2013 yılında bu sorunun cevabını arayan bir araştırma yapılmış ve insanların içki içtikçe kendilerini daha çekici hissettiği ortaya çıkmış. Dahası kendinizi daha çekici hissetmeniz için gerçekten alkol almanıza da gerek yok, alkol aldığınıza inanın yeter. Evet kulağa biraz karmaşık geliyor, fakat durumu şu şekilde açıklayabiliriz: Bir laboratuvar çalışmasında katılımcılara içinde alkol olduğu söylenen ancak alkolsüz içecekler veriliyor ve sonuç olarak çalışmaya katılanların bu alkolsüz içkileri içtikçe kendilerini daha çekici bulduğu gözlemleniyor. Ayrıca selfie örneğinin aksine hafif çakırkeyif olmak, başkalarının da sizi daha çekici bulmasını sağlayabiliyor. Fakat çok fazla alkol tükettiğiniz takdirde bu durum tam tersine dönüyor ve insanlara daha az çekici geliyorsunuz.

Alkol tüketiminin çekicilikle olan bağlantısını, araştırmacılar alkolün yanaklara hafif bir pembelik katmasıyla ilişkilendiriyor. Çünkü yanaklardaki pembelik öteden beri sağlık ve çekicilikle bağlantılı olarak düşünülüyor. Eğer alkol tüketen biriyseniz yapmanız gereken şey aşırıya kaçmadan biraz içki içmek.

Daha çekici arkadaşlar bulun

Bir partiye gittiğinizi düşünün; yanınızdaki arkadaşlarınız sizden daha mı çekici olmalı yoksa tam tersi mi? İçgüdüsel olarak yanımızdaki insanların bizden daha az çekici olması gerektiğine, bu şekilde onların yanında daha güzel görüneceğimize inanırız. Fakat eğer amacımız uzun vadede başkalarına daha iyi görünmekse, çekici arkadaşlar edinmek daha iyi bir strateji. “Asimilasyon etkisi” olarak tanımlanan bu yöntemde, daha çekici bir arkadaş grubunun zamanla sizin de daha çekici görünmenizi sağlayacağı ifade ediliyor.

İlginizi çekebilir: Aşık olduğunuzun en güçlü kanıtı: Partnerinizi kendinizden daha çekici bulmanız

Kaynak:

psychologytoday.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!