Çekici insanların 11 inanılmaz sırrı

Bazı insanlar ne kadar eksikleri olursa olsun enerji ve güvenle dolu olurlar. Bu cazibeli kişilikler karşısından en şüpheci insanlar bile hayranlıklarını gizleyemezler. Bir şeye ihtiyacınız olduğunda ilk onlara gidersiniz. Tavsiye almak istediğinizde ilk onlarla konuşmaya çalışırsınız.

Bu insanları seyretmeye doyamazsınız ve kendinize benim neyim eksik sorusunu sorabilirsiniz. Bundan daha önemlisi, bu insanları ayrıcalıklı kılanın ne olduğunu merak edip durursunuz.

Çekici insanların 11 inanılmaz sırrı
Herkes çekici olmak isteyebilir

Çekici olan insanlar, dikkat çekmek için ayrıca çaba göstermezler. İhtiyaç duydukları özgüven onlarla beraber gelir. Sadece kendi alışkanlıklarını uygularlar, doğal olurlar. Bu doğallıkları ve öz güvenleri de onları diğer insanların gözünde biraz daha ön plana çıkarmaya yarar.

Çekici insanlar her ne kadar içlerinden gelenleri yapsalar da, onların bazı davranışları saptanabilir. Uplifers olarak çekici insanların 11 özelliğini sizler için derledik. Siz de bu özelliklere bakarak çevreniz için vazgeçilmez olmanın yollarını arayabilirsiniz.

1. Herkese saygıyla yaklaşırlar

En önemli müşterileriyle konuşurken de, içki siparişi verirken de çekici insanların son derece saygılı olduklarını görürsünüz. Kendilerinin kimseden daha üstün olmadıklarını düşündükleri için herkese karşı saygılı bir üslup takınırlar.

2. Platin kuralını benimserler

Altı kural herkese aynı şekilde davranmayı gerektirir. Bu kurala göre, herkes başkalarıyla aynı muameleye maruz kalmak ister. Ancak bu yanlış olabilir. Neticede insanların birbirinden büyük farklılıkları olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. Eğer insanların birbirinden farklılıkları varsa, bu farklılıklar onlara yapılan muameleye de yansımalıdır.

Buna karşın Platin kuralı, her insana özel muamele yapmayı ilke edinir. Daha doğrusu Platin kuralı, herkese istediği şekilde davranmayı daha doğru bir şey olarak kabul eder. Çekici insanlar, başkalarını tanıma konusunda birer uzman oldukları için, kime karşı nasıl davranacaklarını iyi bilirler ve Platin kuralını çok iyi bir şekilde uygularlar.

3. Kısa konuşmalarda etkilidirler

Normalde bir insana kısa bir konuşma için yaklaştığınızda, o insanın beyni kendini otomatik pilota alır ve size son derce mekanik cevaplar vermesini sağlar. Neticede, konuşmanız kısa ve soğuk geçer, aranızda herhangi bir duygusal etkileşim olması imkansız hale gelir. Ancak çekici insanlar, bu kısa konuşmalarda kelimeleri daha farklı seçerler, soruları daha farklı sorarlar. Böylelikle yaptıkları konuşma ayaküstü bile olsa, karşılarındaki insanla bağ kurmayı ve duygusal etkileşime girmeyi başarırlar.

4. Sadece insanlara odaklanırlar

Çekici insanlar çevrelerindeki insanlara karşı gerçek bir samimiyet gösterirler. Neticede kendilerini düşünmek için çok fazla zaman harcamazlar. Başkalarının kendilerini ne kadar sevdiğine de odaklanmazlar. Bunların yerine, diğer insanları düşünmeyi, onlara odaklanmayı tercih ederler.

Eğer siz de bu şekilde olmak istiyorsanız, akıllı telefonunuzu bir kenara koyun ve çevrenizdeki insanlara ilgi göstermeye başlayın. Ne cevap vereceğinize değil de, onların ne söylediğine odaklanın. Daha fazla konuşmaları için onlara sorular yöneltin. Başkalarının sizi önemsemesini istiyorsanız önce siz onları önemseyerek işe başlamalısınız.

5. Kendilerini çok fazla zorlamazlar

Çekici insanların 11 inanılmaz sırrı
Çekici insanlar, kendilerini ön plana çıkarmak için çok çaba sarf etmezler

Çekici insanlar, ne kadar zeki olduklarıyla alakalı hikayelerle konuşmaları sürekli domine etmezler. Böbürlenmek onların sahip olduğu dürtülerden değildir. Hatta bu tip insanların ne kadar itici olabileceğini de iyi bilirler.

6. Gerçekler ve düşünceler arasındaki farkı iyi ayırt ederler

Çekici insanlar tartışmalı konularda son derce dikkatli ve dengeli hareket ederler. Fikirlerini ifade etmekten kaçınmazlar ancak bunun kendi fikirleri olduğunu ve tartışılmaz gerçekler olmadığını özellikle belirtirler. Politika, küresel ısınma gibi genel konulardan konuşurken başkalarının da kendileri gibi fikirlere sahip olduğunu bilirler ve buna göre hareket ederler.

7. Özgündürler

Çekici insanlar sadece oldukları gibi hareket ederler. İnsanlar da özgün olanların cazibesine çok çabuk kapılabilirler. Özgün olanlara daha fazla güvenilir çünkü onlar numara yapmayı sevmezler.

8. Dürüsttürler

Dürüst olmak çok basit bir kavramdır ancak uygulaması zor olabilir. Çekici insanlar dürüst olduklarını belli etmek için her şart altında doğru olanı yapmak isterler. Bu onlara zarar bile verse, doğru olandan şaşmazlar.

9. Gülücükleri eksik olmaz

İnsanlar içgüdüsel olarak karşılarındaki insanın davranışlarından etkilenirler ve onun gibi hareket ederler. Eğer başkaları tarafından çekici bulunmak istiyorsanız, onlara karşı gülümseyin. Bu durumda karşınızdaki insanda size karşı gülümseyecektir ve aranızda bir etkileşim oluşabilir.

10. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar

Bakımlı olmak ve gösterişli olmak arasında ciddi bir fark bulunuyor. Çekici insanlar bakımlı ve temiz olurlar ancak gösterişten de kaçınırlar. Mesela evlerine bir misafir gelecekse, o kişiye olan saygılarından evi temizleyebilirler. Ancak bunu yaptıktan sonra, üzerine daha fazla düşünmezler.

11. Hayatı sevmek için muhakkak bir sebep bulurlar

Çekici insanlar pozitif ve tutkulu olurlar. Hayattan sıkılmayacakları gibi, başkalarının zevk almadığı kadar ondan zevk alırlar. Hayat yaşanması gereken bir macera gibi bakarlar.

Tabii ki onların da hayatta büyük problemleri olur. Ancak bu insanlar sorunlarına çözülemeyecek gibi yaklaşmazlar. Sadece yaşamlarının önündeki geçici engeller olarak görürler. Kötü bir gün yaşadıklarında bunu çok büyütmezler ve ertesi günün daha iyi olmasını umut ederler.

Kaynak:
Entrepreneur

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Güçlü ve dirençli olmanın en çekici özelliklerden olduğunu gösteren 7 sebep

Bilim dünyası erkeklerin çekiciliğine göre davranışlarını sorguluyor

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!