Farkındalığı yüksek erkekleri nasıl çekersin?

Anthony Robbins’in Palms Springs’te “Date With Destiny – Kaderinle Randevu” eğtimindeydik. İçeride 2500 kişi vardı. Tony, sadece erkekleri ayağı kaldırdı ve “Bilinçli erkek hem eril hem dişil enerjisinin farkındadır. Eril enerji ona hızlı karar verebilme yetisi, analitik düşünme, planlama ve hedefi elde etmeden mücadeleyi bırakmama güdüsünü verirken, dişil tarafı ona sabır, duygularını rahatça ifade edebilme ve içsel bir huzur sağlar. Bilinçli erkek bu iki enerjiden de korkmaz, yargılamaz tersine ikisini dengelemek üzerine çalışır.” dedi.

Farkındalığı yüksek erkekleri nasıl çekersin?
Bilinçli erkeğin hem eril hem de dişil enerjisi vardır

Kadın ve erkek arasında seks ve ruhsal ilişkiler üzerine Santa Cruz Üniversitesinde dersler veren, David Dedida’nın “Superior Man – Üstün Erkek” isimli eğitimi geldi birden aklıma.

Üstün erkek özellikleri nelerdir?

– Hayattaki gayesi hedefine ulaşmaktır. “Şimdi” harekete geçer. Hemen başlar. Asla ertelemez. Az da olsa hergün, amacı için çalışır.
– Hedefleri değişebilir. Ama bilir ki; hedefler, bazen iç içe geçmiş soğan zarları gibidir; birine ulaştığında aslında diğerine giden yolda bir adım atmış olduğunu farkeder.
– Eğer amacı için çalışmazsa mutlu olmaz ve sevdiği kadını ya da ailesini tam anlamıyla sevemez.
– Kararları kadının almasını beklemez. Asla sadece onun iyiliği için onunla aynı fikirde olmaz.
– Eril ve dişil enerjilerin farkındadır. Eğer kendi ve partneri aynı enerji de olursa zıtlık oluşacağını ve bu zıtlığın tutkuyu öldüreceğini bilir. Sevgilisini erkek arkadaşı, annesi ya da bakıcı yerine koymaz.
– Kadınını büyüler. Onu ve dünyayı sevmekten korkmaz.

Kadınların “Ah! Tam da istediğim erkek!” dediklerini duyar gibi oluyorum.

Bununla birlikte farkındalığı yüksek bir erkek kolay elde edilemez, standartları yüksektir; hem kendi hem çevresi için. Kendini ve ne aradığını bilir. Kendi gerçeğine ulaştığı ve güçlü bir duruş sergilediği için gündelik ilişkiler onu doyuma ulaştırmaz. Çevresindeki diğer erkeklerin öz saygısı ve öz güveni yüksek değilse muhtemelen bu güçlü erkekleri yargılayıp, kaçma eğiliminde olabilirler.

Üstün erkek, duygusal ustadır. Her şeyin “Ben”de başladğını bilir. Bu yüzden ruh eşini aramak yerine, beğendiği, istediği ruh eşi olmak için kendini geliştirir ve egosundan sıyrılıp “üstün erkek” farkındalığına varır. Bu farkındalıkla kendi duygusal, zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlığı ile ilgilenir. Aynı şekilde karşısındakinden de bunu bekler.

Farkındalığı yüksek “üstün erkek” sadece; kendi ile barışık, otantik, öz güven ve öz saygısı yüksek kadınlara çekilir. Kadının gölge tarafları, hataları ya da çılgınca davranışları bu tür erkekleri korkutmaz. Bu özelliklerin dişiyi dişi yapan özellikler olduğunu bilir ve bu tür durumlar ile karşı karşıya kaldığında köklü bir ağaç gibi fırtınanın dinmesini sakinlikle bekler.

Farkındalığı yüksek erkek, sadece onu mutlu etmek için kendini adamış kadınlara çekilmez. Kendi kendini mutlu edebilen, yaşamda bir duruş sergileyen ve bir o kadar da merhametli kalabilen kadınlar onun ilgisini çekecektir. Bu tür erkekler karşısındaki kadını eleştirmez, aşağılamaz ya da sözsel (küfür) ya da fiziksel (dövme) olarak istismar etmez. Zorlu dönemlerde herkesin karşılaşması ve üstesinden gelmesi gereken gölge tarafların olduğunu bilir.

Eril ile dişil enerjisi ile barışık erkek, kendisini olduğu gibi kabul eden, yargılamayan, verdiklerini takdir ile alan, hata yaptığında affetme gücü olan, aynı zamanda yeri geldiğinde dönüşmesi gereken tarafları korkusuzca ona ifade edebilen, hatalarından gelişmesi için ona destek olan kadınlardan hoşlanır. Aynı şekilde o da partnerine bu şekilde destek verir. Kendi içinde “bütünlüğe”, etik anlamda yüksek değerlere sahiptir bu tür erkekler. Bunu fark eden ve her durumda ona güvenen kadın, onun için ideal bir partner olacaktır.

Farkındalığı yüksek bir erkek ile ilişkiyi sürdürebilmek için geçmişe değil, şimdiye odaklanmalıdır. Şayet ilişki içerisinde çözülmemiş, şifalandırılmamış geçmişe ait durumlar varsa iki tarafın da bu konu üzerine çalışılması faydalı olacaktır. Böylece ister hali hazırdaki, ister geçmişten getirilen travmatik yaralar ilişki içinde iyileştirilmiş olur. Ve iki taraf da iyileştirilme tamamlandıktan sonra özgürdür, her gün yeniden birlikte yola devam edip etmemeye karar verirler.

Kendini olduğu gibi kabul eden, içlerindeki Tanrıçayı saygı ve tutku ile onurlandıran kadınlar, tam da bu erkeklerin çekileceği kadınlardır. Çünkü kendine değer veren birinin, onlara da değer vereceğini bilirler. Farkındalığı yüksek, fiziksel olduğu kadar ruhsal bir yola baş koymuş erkeği kendine çekmek isteyen kadın, geçmiş ilişkileri ile ilgili yaşadıkları her şeyi unutmalıdır. Geçmişten gelen tüm acılar, kırgınlıklar, güvensizlikler, aldatmalar ait oldukları yerde, yani geçmişte kalmalı ve kadın yeni ilişkisinde yüksek bilinçli erkeğin özelliklerini fark etmek, güçlendirmek ve yükseltmekle ilgilenmelidir.

Farkındalığı yüksek erkekleri nasıl çekersin?
Bilinçli erkeklerin dikkatini çekmek zor olabilir

Fark’An’dalığı Yüksek Erkeklerin özellikleri

– Doğal ve otantik kadınlardan hoşlanırlar.
– Sözünün eridir. Dürüst ve etik değerleri yüksektir.
– Eleştiriye açıktır ve kendisi ile barışıktır.
– Çok iyi bir dinleyicidir ve iletişim için güvenli bir ortam sağlar.
– Güçlü bir eril enerjisi vardır ve bunu karşısındakini kontrol etmek için kullanmaz.
– Kontrolü kendi yaşamı ve yaşam amacı için kullanır.
– Karşısındaki kadının içindeki Tanrıçayı onurlandırır.
– Tüm varlığı ile iletişim kurar.
– Kendinin ötesinde, Dünya için, bütünlük için hedefleri vardır.
– Seksüel olarak kendi ihtiyaçlarının ötesine geçip, kadınını mutlu etmeye odaklanır.

Yazarın diğer yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Muse Yeliz Rüzgar
İzmir doğumlu ve uluslararası tanınırlığı olan Yeliz Rüzgar, Bütünsel Yaşam Koçu ve Enerji terapistidir. Yurt dışı ve yurt içinde ortağı olduğu koçluk ve danışmanlık ... Devam