Evinizi yenilemeye duvarlardan başlayın: Yaratıcı duvar dekorasyonu önerileri

Evde geçirdiğimiz zaman arttıkça, her gün evimizin bir başka köşesini yenilemek istiyoruz. Evinizde bambaşka bir hava yaratmak istiyorsanız, bunu sağlamanın yolu duvar dekorasyonundan geçiyor. Duvarlar denince sadece duvar boyama değil, başka alternatif yöntemlerle de duvar dekorasyonunuzu değiştirebilirsiniz. Birkaç ufak öneriyle, stilinizi yansıtacak bir duvar dekorasyonu elde edebilir ve evinizin havasını tümden değiştirebilirsiniz. İşte evinizin havasını değiştirecek yaratıcı duvar dekorasyonu önerileri…

1. Büyük ölçekli tablolar asın.

Evinizin duvarlarına büyük ölçekli tablolar asmaktan korkmayın. Büyük ölçekli tabloları asmak için illa büyük ve yüksek tavanlı bir eve ihtiyacınız yok. Aksine, büyük ölçekli bir tabloyla mekanı olduğundan daha geniş bile gösterebilirsiniz. Eğer minimalist bir eviniz varsa, siyah-beyaz bir fotoğrafla hem bu minimalist çizgiyi devam ettirebilir hem de evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

2. Galeri duvarı oluşturun.

Evinizin bir duvarını, galeri duvarına dönüştürebilir ve sevdiğiniz resimleri, fotoğrafları asabilirsiniz. Kullanacağınız çerçeveler, astığınız tabloların nitelikleriyle tamamen kişisel bir dokunuş yaratabilir ve evinizin duvarında bambaşka bir hava oluşturabilirsiniz.

3. Duvarın kendisini dekore edin.

Duvarın kendisini de dekore ederek yaratıcı bir hava katabilirsiniz. Bunun için göz alıcı bir renk kullanabilir, duvar kağıdı uygulayabilirsiniz. Bir başka alternatif de duvara stensil veya başka tekniklerle yaratıcı bir uygulama yapmak olabilir.

4. Farklı dokulardan yararlanın.

Duvarınızı dekore ederken farklı dokulardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin çok sevdiğiniz bir eşarbı veya bir örtüyü duvarınıza asabilirsiniz. Bu bir eşarp ise çerçeveleterek kullanabilirsiniz. Büyükçe bir örtü ise çerçeveye ihtiyaç olmadan da uygulayabilirsiniz.

5. Ayna asın.

Ayna ışığı yansıtma özelliği sayesinde bulunduğu mekanı daha geniş ve daha aydınlık gösterir. Duvar dekorasyonunun vazgeçilmez parçası olan aynaları kullanarak evinizde bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Büyük ölçekli aynalar veya küçük ölçekli birden fazla aynayı aynı duvarda kullanabilirsiniz.

6. Dekoratif objeler yerleştirin.

Farklı farklı yerlerden beğenip aldığınız dekoratif objeleri, duvara asabilirsiniz. Tabalar, ufak biblolar, çerçeveler, farklı objeler duvarınızda adeta bir sergi alanı gibi yerlerini alabilir.

7. Raf uygulayın.

Duvarı hem bir depolama alanı hem de dekorasyonun bir parçası olarak kullanmak istiyorsanız, raflar yerleştirebilirsiniz. Bu raflara kitaplarınızı, varsa koleksiyonlarınızı, sevdiğiniz dekoratif objeleri yerleştirerek hem mekanı daha iyi kullanabilir hem de evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

8. İşlevsel hale getirin.

Duvarınıza dev bir takvim, büyükçe bir saat veya yazı tahtası asarak ona bambaşka bir işlev katabilirsiniz. Özellikle tar sahibi saatler veya takvimler, evinizin havasını tamamen değiştirebilir.

9. Televizyonu sabitleyin.

Televizyonunuzu duvara sabitleyerek duvar dekorasyonunuzu değiştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda daha güvenli bir adım olacağı için birçok uzman tarafından önerilen bir uygulama.

10. Ahşap panel duvar uygulayın.

Evinizin duvarına ahlar panel duvar uygulayarak da bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Ahşap panelleri evinizin tüm odalarında kullanabilirsiniz. Oturma odasında, yatak odasında, banyoda, mutfakta farklı renklerde uygulamak mümkün.

İlginizi çekebilir: Koridor deyip geçmeyin: Stil sahibi koridorlar için dekorasyon önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!