Evinizi ısıtacak kış dekorasyonu önerileri

Yaz mevsiminde, hemen herkes ferah, az eşyalı ve serinlik hissi veren iç mekanları arzular. Ancak konu kış dekorasyonu olunca, evimizi de tıpkı bedenimiz gibi sıcacık sarıp sarmalamak isteriz. Siz de bu kış mevsiminde evinizde, dışarıdaki soğuk havayı eşikten içeri dahi sokmayan bir atmosfer yaratmak isterseniz birbirinden sempatik öneriler içeren yazımıza göz atın:

Kış bahçeleri

Kış bahçesi fikirleri
Kış bahçesi fikirleri

Büyük şehirlerde yaşayanların pek çoğu, bahçeli bir evde yaşama lüksünden maalesef mahrumlar. Ama bu durum elbette, evinizin bir kısmında harika bir kış bahçesi yaratamayacağınız anlamına gelmiyor! Kapalı / camekanlı bir balkonunuz varsa işiniz çok kolay. Bu alanın bir köşesinde konumlandıracağınız yemyeşil bitkiler ve tavan sarkıtlarına nazır harika bir oturma alanı tasarlayabilirsiniz. Böyle bir balkona sahip değilseniz de, evinizin ev geniş odasının güneş alan penceresinin tam önüne yerleştireceğiniz bir cam seraya dilediğiniz bitkilerle nefis bir hava verebilirsiniz.

 

Örgü minder ve battaniyeler

Örgü battaniye modelleri
Örgü battaniye modelleri

Uzun bir kış gecesinde, sahlep ya da bitki çayınızı alıp sıcacık battaniyelerin altında keyif yapmak gibisi yoktur. Bu sıcaklık hissini daha da güçlendirmek için kalın ilmekli battaniyeler ya da kırlent / minder gibi aksesuarları dekorasyon için kullanabilirsiniz.

 

Ham ahşap detaylar

Ahşap duvarlar
Ahşap duvarlar

Ahşabın kendine has kokusu ve dokusu, hem stresinize iyi gelecek; hem de mütevazı evinizin şık bir dağ evi görünmesini sağlayacak! Bunun için ham ahşap malzeme ile üretilmiş mobilyalar kullanabileceğiniz gibi, yine ham ahşaptan yapılma ilginç detaylardan da yararlanabilirsiniz. Bu bir mumluk da olabilir, bir ağaç kütüğünden yapacağınız bir tabure de; ahşap kalaslarla tasarlayabileceğiniz bir duvar kaplaması da. Bu konuda limitiniz, tamamen yaratıcılığınızla sınırlı.

 

Yaratıcı aydınlatma fikirleri

Nostaljik fener lambalar
Nostaljik fener lambalar

Doğru seçilen aydınlatmalar da evinizi en az güneş ışığı kadar doğal ve huzurlu gösterecektir. Öncelikle kış aylarında, doğal güneş ışığı efekti veren sarı renk ampuller kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bu ampulleri de, kış dekorasyonu temanızla şahane uyum sağlayacak fener ve kandil tipi nostaljik lambalarla değerlendirebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Evi daha geniş göstermenin yolları ve dekorasyon önerileri

Doğanın bize öğrettiği harika dekorasyon fikirleri

DIY- Kendin yap: TV ünitesi

 

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!