Evinizde görsel bir şölen yaratmanıza yardımcı olacak lambalar

Evinizdeki lambalardan sıkıldınız mı? O halde ilginç hayvan desenli abajurlar üreten Hugo ve Teresa’nın hikayesine kulak verin:

Geçen kış Hugo sevgilisi Teresa’ya sürpriz yapıp  penguen ve baykuş şeklinde iki tane kağıttan abajur tasarladıktan sonra, bu eğlenceli lambaları üretip satma fikri kafalarında şekilleniyor. Şu anda sahip oldukları OWL paperlamps şirketinin kuruluş hikayesi tam da bu şekilde. Kağıttan lambaları origami sanatıyla birleştiren çift, sevimli hayvanları da işin içine katarak adeta evinizde görsel bir şölen sunmanızı sağlıyor.

Zaman geçtikçe yeni fikirler ortaya çıkıyor, materyalleri test ediyorlar ve giderek daha çok hayvanı kataloglarına ekliyorlar. Uzun süre tasarımlar üzerinde çalışan Hugo ve Teresa, sonunda eylül ayında origami lambaları satışa sundular. Her bir hayvanın hareketi ve pozisyonu itibariyle kendine özgü bir özelliğinin olduğunu söyleyen Hugo, karanlıkta yanan lambaların bulunduğunuz ortama bambaşka bir canlılık kattığını da dile getiriyor.

Yüksek kalitedeki kağıtlarla üretilen modellerde renkler de, lambalar yandığı zaman ortama eşsiz bir ambiyans katacak şekilde özenle seçilmiş.

Kağıttan lambalar ‘Kendin Yap’ kitinden meydana geliyor. Yani modelleri aldığınızda evde kendiniz yapmanız gerekiyor.

İlgili yazı: Geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak yapılmış muhteşem ‘Kendin Yap’ fikirleri

Hugo ve Teresa, satın alan kişinin de bu sayede yaratım sürecine etkisinin olacağına inanıyor. İşte evinize bambaşka bir görünüm kazandıracak lambalar:

Kaynak:

Boredpanda.com