BigChefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli, Forbes’un “50 Over 50: Europe, Middle East And Africa 2023” listesinde

Dünyanın dört bir yanından attıkları adımlarla ilham kaynağı olmayı başarmış kadınların hikayelerinin hepimiz için gurur verici olduğu kesin. Hele bir de kendi ülkemizi temsil eden isimleri duyuyorsak şüphesiz ki göğsümüz daha da kabarıyor. Başarılarıyla ilham veren bir Türk kadınının hikayesi de BigChefs kurucu ortağı Gamze Cizreli’den geliyor. Fark yaratan projelere imza atan Gamze Cizreli, ismini tüm dünyaya duyurarak Forbes Dergisi’nde yerini almayı başardı ve başarısının ilham veren hikayesini yurt dışına taşıdı. Dünyaca ünlü Amerikan iş dünyası dergisi Forbes’un “50 Over 50: Europe, Middle East And Africa 2023” listesinde yerini alarak dünyanın dört bir yanında ilham kaynağı olan 50 başarılı iş kadınından biri oldu.

Gamze Cizreli’nin toplumsal fayda sağlayan ve değer yaratan sürdürülebilir projelerinin sektörde yarattığı etki globale de yansıdı. Yerel üreticiye destek, sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak, sosyal yardım, eğitim projeleri ve kadın istihdamı gibi yeme içme sektörünün geleceğini şekillendirecek konularda sektöre ilham olan Gamze Cizreli, Forbes tarafından; “50 Over 50: Europe, Middle East And Africa 2023” listesinde dünyanın fark yaratan kadınları arasında yer aldı. Türkiye’de 19 şehirde 76 şube ve yurt dışında 6 ülkede 9 şube ile toplamda 85 şubeye ulaşan BigChefs markası ile Forbes’ta Türkiye’nin önde gelen restoran girişimcilerinden biri olarak gösterilen Gamze Cizreli, başarısını dünyaya da yansıttı.

Gamze Cizreli, BigChefs markası ile çıktığı yolda sadece hizmet veren değil; aynı zamanda ilham veren bir yeme içme grubu markasını yaratan bir kadın lider olarak Forbes’un değerlendirmesindeki başarısı hakkında konuştu. Cizreli; “Dünyaca ünlü iş dünyası dergisi Forbes’un bu seçkin değerlendirme listesinde yer aldığım için hem ülkem hem de kendi adıma çok mutluyum. Cumhuriyet kadını olarak bu başarının benim için anlamlı olmasının bir sebebi de Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmiş olması. Üstlendiğim sürdürülebilirlik misyonu ile kadın istihdamı, yerel üreticiyi destekleme, sosyal yardım, eğitim gibi konularda yapmış olduğum çalışmaların karşılığında bu ödüle layık görülmek beni oldukça gururlandırdı. Bu ödülü ülkesine ve toplumuna değer katan tüm kadınlar adına alıyorum.” dedi.

İlginizi çekebilir: Atıksız mutfak prensibiyle hazırlanan ‘Yarının Mutfağı Menüsü’ 13 Ocak itibariyle tüm BigChefs’lerde

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!