Erkekleri jilet gibi gösterecek 4 stil tüyosu

Sizi tarz gösterecek bir kombin neyin gerektiriyorsa hepsini satın aldınız. Bedeninize oturan şık ceketiniz, tiril tiril gömleğiniz; takım elbisenizi kusursuz tamamlayan kravatınız ve elbette son moda ayakkabılarınızla şahane görünüyorsunuz! Bulunduğunuz ortamdaki en iyi giyinen adam olabilirsiniz. Ama bu, ortamın en etkileyici adamı olduğunuz anlamına gelmiyor. İşte sizi ortamlarda kelimenin tam manasıyla “jilet gibi” gösterecek 4 stil tüyosu:

Jilet gibi görünmek için bu 4 stil tüyosu çok önemli
Jilet gibi görünmek için bu 4 stil tüyosu çok önemli

1.Abartılı giyinmenin ne olduğunu sorgulayın

Elbette her ortamda tercih edilecek tarz farklıdır. Ancak erkekler bu konuda kadınlar kadar kesin çizgilere sahip değiller. Örneğin her gün takım elbise giymeyi gerektirecek bir mesleği olan erkekler için kravat takmak artık olağan bir tercihtir. Ancak günlük hayatında salaş bir tarza sahip olan bir erkek için blazer ceket bile abartılı görünebilir. Özetle, “abartı” diye tabir ettiğimiz olgu aslında biraz da göz aşinalığının olmamasından kaynaklanır. İşe, gerçek abartı ile bu durumu birbirinden ayırmakla başlayabilirsiniz.

2.Giydiğinizi taşımayı bilin

Ne giyerseniz giyin, üzerinizdeki kıyafetin ve ortamın ruhuna göre davranmanız sizi daima şık ve zarif gösterir. Örneğin üzerinizde İtalyan kesimli şık bir takım elbise varsa, tavrınız ve hareketleriniz daha cool olmalı. Yani o kıyafetle arkadaşlarınıza ölçüsüz el şakaları yapmayın. Ya da o gün salaş bir stil tercih etmişseniz, tavrınız da rahat ve özgüvenli olmalı.

3.Mekana / ortama göre giyinin

Ortama göre giyinmek hayat kurtarır
Ortama göre giyinmek hayat kurtarır

Gireceğiniz ortamı iyice tanımak giyim tercihlerinizde komik hatalar yapmanızın önüne geçer. Örneğin beyaz yakalı olarak başvurduğunuz bir iş mülakatında kot pantolon giymek ya da eğlenceli bir mangal partisine takım elbiseyle katılmak bu hatalara en iyi örnektir. Gireceğiniz ortamla ilgili pek fikriniz yoksa, kendinize bazı alternatifler yaratın: Resmi bir yemek davetine giderken gömlek üstüne blazer ceket giyip, kravatınızı cebinizde saklamak kadar işlevsel bir stil tüyosu olamaz!

4.Bedeninizi tanıyın

Bedeninizi tanımadan kıyafet seçimi yapmayın
Bedeninizi tanımadan kıyafet seçimi yapmayın

Erkeklerin en sık düştüğü moda hatalarından biri de üstlerine 2 beden bol kıyafetlerle dolaşmaktır! Siz siz olun bedeninize oturan, yani size ne büyük ne de küçük gelen kıyafetleri tercih edin. Tabii bunu yaparken bedeninizin güçlü ve zayıf yönlerini iyice analiz etmeniz gerekir. Aksi halde, en seçkin markanın en iyi tasarımını bile giyseniz istediğiniz etkileyici görüntüyü elde etmeniz imkansızdır.

 

Kaynak: RMRS

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Bu kış erkek modasına damga vuracak 5 parça

Erkekler için kış modasında hatalardan kaçınma rehberi

Ofis modasında erkekler için Business Casual ve Smart Casual giyim kodları

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!