Yıkıcı bir zeka ve güçlü bir arşivin buluşması: adidas Originals by Alexander Wang

Moda dünyasının geçmişten günümüze en ikonik parçalarını içinde bulunduran adidas Originals, heyecan verici yolculuğuna devam ediyor: adidas Originals by Alexander Wang iş birliği heyecanlandırıcı yeni bir koleksiyonla yeniden sahnede!Kuralları yıkan felsefesinden ödün vermeyen unisex koleksiyon, bugünün modasının geçiciliğinin farkında olarak, geçmişle günümüz arasında bağlantı kuruyor. Zıtlık, kusursuzluk karşıtlığı ve absürt detaylar koleksiyonun öne çıkan özellikleri arasında.

adidas Originals by Alexander Wang FW18

adidas Originals ve Alexander Wang, 18 adet kıyafet ve 5 adet ayakkabı stilinden oluşan 4. koleksiyonlarıyla tasarım iş birliğine devam ediyor. Bu sezon ilham, fikir ve materyallerin yeniden aynı amaca yönelik bir bağlam üzerinde tasarlayan koleksiyon bu amaca yönelik yeniden üretilen bir tasarım hikayesi ortaya koyuyor.

adidas Originals by Alexander Wang FW18

Wang için bu iş birliği; geçmiş sezonlarının en önemli giysi, grafik ve kumaşlarının düzenlemesi aynı zamanda adidas arşivindeki ikonik parçalarla birleştirilmesi anlamına geliyor. Koleksiyon içerisinde iki boyutlu bir kolaj gibi benzersiz bir “fotokopi” sürecini kullanıyor. Kusursuzluğun karşıtı, sıradandan ayrışan her parça Wang’ın yıkıcı imzasını taşıyor.

adidas Originals by Alexander Wang FW18

Üstler, elbiseler, şortlar, puffer ceketler ve göbeği açık t-shirtler; naif dikiş özelliklerine, zıt parçaların uyumuna, eklenmiş ve baş aşağı logolar gibi detaylara sahip. Kusursuzluğun karşıtı olarak sunulan kusurlar, Wang tarafından farklı dönemleri – önce ve sonra, geçmişi ve bugünü – birleştirmek için bir ifade biçimi oluşturuyor. Koleksiyon, modanın genel geçer niteliğine ve teknolojiyi kullanarak zamansız tasarım oluşturma yeteneğine dair bir yorum.

Koleksiyon üç bölümden oluşuyor: Photocopy, Disjoin ve AW Essentials.

adidas Originals by Alexander Wang FW18

Bölümlerin her birindeki tasarımlar kendine has farklı özelliklere sahip. Photocopy serisi, ikonik adidas formaları ile Wang imzalarını birleştiriyor. Kadifenin zenginliğini jarse ve sentetik kumaşlarla birleştiren Disjoin serisi, adidas marka detaylarıyla oynayarak eğlenceli modeller sunuyor. Son olarak, AW Essentials karışık malzemelerle oluşturulmuş temel ikonlar ve ikonik kesim hatları ile geçmişteki performans koleksiyonlarına atıfta bulunuyor.

adidas Originals by Alexander Wang FW18

Ayakkabılarda AW Skate Super, iki markanın iş birliği yaptığı ilk koleksiyona yolculuk ediyor. adidas Superstar üstüyle birleştirilen model, 1980’lerden günümüze miras kalan kalın bağcıklarla süsleniyor. Burnu içten dışa çevrilen; 70’li yıllardan ilham alan kısa Turnout Trainer, yeni bir renkle karşımıza çıkıyor. AW Bball şık ve sezonun modası beyaz bir tarzda geri dönüyor. AW Puff Trainer, puffer ceketi anımsatan kapitone kumaşlarla tasarlanıyor.

adidas Originals by Alexander Wang FW18

Koleksiyonun kampanyasında model Anna Ewers, beyaz bir stüdyo ortamıyla en zıt olacak lokasyonda; bir kamp gezisinde görüntüleniyor. Koleksiyonun ilhamına atıfta bulunacak şekilde vintage adidas Originals’ın Alexander Wang tarafından yapılan parçalardan üretilen çadır, uyku tulumu, sandalye ve şemsiyeler arasında poz veriyor. Brianna Capozzi tarafından fotoğraflanan ve Haley Wollens tarafından tasarlanan görüntü, Wang’ın zekasını ve yıkıcılığını koruyor.

Koleksiyonla tanışmak için tıklayın: shop.adidas.com.tr/alexander-wang 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!