Erkekler için daha uzun süre daha güzel kokmanın püf noktaları

erkek parfümleri

Söz konusu kişisel bakım olunca hep kadınlar için yazacak değiliz ya! Bugün erkekler için son derece önemli olan “güzel koku” meselesini ele alalım dedik.

Güzel bir kokunun insanı lezzetli bir yemek kadar tatmin ettiği bilinen bir gerçekken, tüm erkeklerin kıran kırana bir güzel kokma yarışına girmesi çok da sürpriz olmasa gerek? Biz de Uplifers olarak beyler için parfümlerden daha çok verim almanın ve daha uzun süre güzel kokmanın püf noktalarını yazdık:

Nabız noktalarından uzak durun

Bilinenin aksine parfümü nabız noktalarına (şakak, bilek içi ve boyun) parfümü daha kalıcı hale getirmez. Burada mutlaka bilmeniz gereken şey, nabız noktalarının genel vücut ısısından 0,5 – 1 derece daha sıcak olmasından ötürü bu noktalara sürülen parfümün ısı etkisiyle hızla uçup gittiğidir. Bu yüzden parfümünüzü vücut ısınızın nispeten daha stabil ve normal olduğu bölgelere sıkmak, gün boyu güzel kokmanıza yardımcı olacaktır.

Vücudunuzu nemlendirin

Kurumuş bir cilt koku moleküllerini tutmakta zorlanır. Bu yüzden kuru cildinize parfüm sıktığınızda kokusu hızla kaybolur. Bu durumu tersine döndürmek istiyorsanız, özellikle banyo ve tıraş sonrasında cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanmayı ihmal etmeyin.

Parfümlerinizi uygun koşullarda saklayın

Parfümlerinizden daha iyi verim almak isterseniz onları mutlaka serin ve güneş ışığı görmeyen bir yerde muhafaza edin. Parfümler ne kadar az ısı değişimine uğrarsa kokuları da o kadar kalıcı olacaktır. Bu yüzden parfüm şişelerinizi banyoda saklamak yerine onları yatak odası çekmecelerinizde tutun.

Kokuları tanıyın

hafif erkek parfümleri

Esansların vücutta kalıcılık süreleri de değişkenlik gösterebilir. Citrus ve yeşil bitkilerden elde edilen kokular oldukça uçucu bir yapıya sahiptir. Ancak reçine ve baharat içeren odunsu kokular çok daha kalıcı ve yoğundur.

Ayrıca koku satın alırken eau de toilette isimli daha az uçucu yağ içeren ürünler yerine uçucu yağ oranı %40’a kadar çıkabilen parfüm tipi kokuları tercih etmenizde fayda var.

 

Kaynak:

Fashionbeans.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!