Endişe duymadan flört etmenin 5 yolu

“Zayıf yanlarını kabul ettiğiniz kadar güçlü, kusurlarınız için minnettar olduğunuz kadar güzel ve yaptığınız hatalarınızdan öğrendikleriniz kadar bilgesiniz”

Sayıları hızla artan yeni nesil tanışma uygulamaları sayesinde, flört etmek artık günlük hayat içinde çok daha kolay ulaşılan bir sosyal olgu halini aldı. Ancak ne tuhaftır ki insanları binlerce farklı insanla bir araya getiren bu uygulamaların hayatımıza girmesiyle birlikte, flört ve ilişki arayışında olanlar daha sabırsız ve mükemmeliyetçi bir tavra büründüler. Diğer bir deyişle, online platformlar vasıtasıyla kendilerine uygun birilerini arayan kişiler kendileri için “en ideali” bulmak için birlikte mutlu olabilecekleri pek çok aday alternatifini de pas geçmiş oluyorlar. Özellikle 30’lu yaşlara doğru daha da seçici hale gelen insanlar için artık her yeni flört macerası “Acaba zaman mı kaybediyorum?” sorusunun sorulduğu bir bilinmezliğe dönüşüyor. İşte flört ederken anı yakalamanızı ve harcadığınız çabanın boşa gitmemesini sağlayacak 5 basit tüyo:

Andan keyif alın

Yeni başlayan ve henüz taptaze olan bir flörtü bir an evvel ayakları yere basan bir ilişkiye götürmeye çalışmak yapılan en yaygın hatalardan biridir. Çünkü sonuç odaklı olmak, karşınızdaki kişiyi daha iyi tanımak adına geçirdiğiniz sürede yaşayabileceğiniz pek çok güzelliği kaçırmanıza neden olabilir. Ayrıca gereğinden fazla hızlı ve zorlayarak başlayan ilişkilerin de ileride sıkıntılar yaratabileceğini unutmayın. Yani ne olursa olsun, içinde bulunduğunuz ana odaklanın ve partnerinizle geçirdiğiniz kaliteli zamanın tadını çıkarmaya çalışın.

Flört ederken daima anı yaşamak gerekir
Flört ederken daima anı yaşamak gerekir

Acele etmeyin

Biliyoruz söylemesi kolay ama flört ederken asla acele etmeyin. Çünkü bir insanla flört ederken, onun gerçek karakterini ve doğal tepkilerini görmek için farklı koşullara ve durumlara; dolayısıyla da geniş bir zamana ihtiyacınız vardır. Örneğin; flört ettiğiniz kişiyle bir yolculuk yapmak genelde kişinin ruh hali ve genel özellikleri ile iyi ipuçları verir. Ancak siz flört ettiğiniz kişiyi hiç gözlemlemeden işi hemen ciddiye bindirmek isterseniz, olayın kalp kırıklığı ile sonuçlanması güçlü bir ihtimal haline gelebilir.

Küçük molalar verin

Eğer sürekli birileriyle çıkıyor ve artık flört etmek sizin günlük hayatınızın ayrılmaz bir parçası haline geldiyse bir ara vermenin zamanı gelmiş demektir. Çünkü ardı sıra çıkılan randevular, sizin karşılaştığınız kişileri birbiriyle kıyaslamanıza ve kurulacak ilişki bağını mekanikleştirmenize neden olabilir. Bu yüzden bu tip randevuları, hayatınıza renk getirecek bir sosyal olay olarak konumlandırmanızda fayda var.

Emek harcayın

İster 2 aydır görüştüğünüz biri olsun, ister 2 senelik ciddi bir ilişkiniz her koşulda karşınızdaki insanın ruhuna hitap etmek için emek harcamanız gerekir. Aksi halde tüm ilişkiler zaman içinde yok olup gitmeye mahkumdur. Eğer randevularınız boşa gitsin istemiyorsanız, buluşmalarınıza ve karşınızdaki kişiye karşı daima özenli olun ya da birbirinizi tanıma sürecinde sorunlar yaşarsanız, bu sorunların çözümünü ille de karşıdan beklemeyin ve adım atın.

Flört ettiğiniz kişiyle yola çıkmak onu daha iyi tanımanıza imkan sağlar
Flört ettiğiniz kişiyle yola çıkmak onu daha iyi tanımanıza imkan sağlar

Güçlü ve zayıf yanlarınızı iyi analiz edin

Geçmiş ilişkilerinizde yaşadığınız her tecrübeyi bir yeni ilişkileriniz için size yön verecek bir rehber gibi algılayın ancak flörtünüz boyunca karşınızdaki kişiyi asla eski sevgilinizle kıyaslamayın. Geçmişteki hayal kırıklıklarınızın, sizi bugün daha güçlü yapan dersler olduğunu düşünün ve olayların üstesinden nasıl geldiğinizi kendinize sık sık hatırlatın. Bunu kendinize hatırlatmanız, yeni problemlerle yüzleşmekten korkmamanıza yardımcı olacaktır.

Sorunları konuşup tartışmaktan kaçınmayın
Sorunları konuşup tartışmaktan kaçınmayın

 

Kaynak:

tinybuddha.com

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Uzun ve sağlıklı ilişkiler için bilimsel araştırmalara dayanan 11 öneri

Ruh ikizinin ‘doğru’ kişi olduğunu anlamanızı sağlayacak 17 öneri

Arkadaş mı kalmalı? Romantik ilişkiye yelken mi açmalı?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!