En iyi spiritüel kitaplar: Hayatınızı değiştirecek kitap önerileri

En iyi spiritüel kitaplar hangileri, merak ediyorsanız doğru yerdesiniz!

Ruhumuzu zenginleştirmek ve duygularımızı dengelemek adına ilham bulmak, özellikle pandemi sırasında daha fazla önem kazandı ve her birimiz bunun bitmeyecek bir yolculuk olduğunu daha iyi anladık. Ne de olsa 2020 ve 2021 yılları duygusal bir rollercoaster gibiydi. Böyle zamanlarda ilham veren ve ruhunuzu besleyen bir kitap okumak, kaosun ortasında daha huzurlu hissetmenize yardımcı olabilir. Sizi kendinize ve başkalarına karşı nazik olmaya motive eden pratik alışkanlıklar, zor zamanlarla başa çıkmanızı ve muhtemelen daha pozitif bir bakış açısı bulmanızı kolaylaştırabilir. Sonuçta, doğru zihniyet ve güvenle, hayatın en büyük engellerinin dahi üstesinden gelebilir; insanlara ve çevremizdeki dünyaya sevgi göstermenin yeni yollarını bulabilirsiniz.

En iyi spiritüel kitaplar kendini ifade etme, iyileştirme, nezaket, duygusal zeka ve diğer önemli yaşam becerileri gibi konulara odaklanır. Listemizde, aralarında parapsikoloji kitapları, mistik kitap önerileri, insan enerjisi ile kitaplar gibi arayışlara karşılık gelebilecek pek çok öneriyi bir arada bulacaksınız.

En iyi spiritüel kitaplar

İşte spiritüalizm ile ilgili kitaplar arayanlar için hazırladığımız, hepsi birbirinden değerli olan kitap önerilerimiz.

Şimdinin Gücü: Manevi Aydınlanma Rehberi, Eckhart Tolle

En iyi spiritüel kitaplar listemizin ilk önerisi, neredeyse tüm dünyada çok satanlarda yer bulmuş bir kitap. Şimdinin Gücü, 30 farklı dile çevrildi ve sayısız kez yeniden basıldı. Eckhart Tolle’un benzersiz anlatımıyla, bedeninizin bir bütün olarak daha fazla farkında olarak ondan uzaklaşacak, her zamankinden daha fazla “şimdi”de olma pratiği yapacaksınız. Kitapla ilgili bir okuyucu yorumuna yer vererek sonlandıralım:

“Sonsuz bir anlamsızlık ve acı koridorunda kapana kısılmış gibi hissediyordum. Bu kitap bana zihnin deliliğinden nasıl kurtulacağımı öğretti.”

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Doğaüstü Olmak: Sıradan İnsanların Olağanüstü Değişimleri, Joe Dispenza

Bilim ve maneviyatın kesişiminden yararlanan bir rehber olan Dr. Joe Dispenza, bu kitapla kendinizi geçmişten kurtarmak ve daha güçlü bir geleceğe (sıradan insanların olağanüstü şeyler yapabileceği bir geleceğe) geçmek için içsel potansiyelinizi açığa çıkarmanıza yardımcı olmayı hedefliyor. Doğaüstü Olmak, uzay-zaman ile zaman-mekan gerçeklikleri ve dengeli enerji ile dikkat gibi yönlerle oynuyor. Bir okuyucu, kitabı şu şekilde yorumlamış:

“Dış dünyada neler olup bittiğine bakmaksızın içsel durumunuzu daha fazla düzenleyebileceksiniz. Davranışlarınız niyetlerinizle daha uyumlu olacak.”

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Mutluluğun Kitabı, Dalai Lama- Desmond Tutu- Douglas Abrams

En iyi spiritüel kitaplar listesinde yer almayı sonuna kadar hak eden bir kitap daha. Dünyanın en ünlü spiritüel gurularından ikisi, beş gün boyunca bir arada kalırsa ne olur? Elbette korku, stres, öfke, hastalık, keder ve ölüme farklı yaklaşımların, tekil bir ruhsal yaklaşımı tamamlayıp derinleştirdiği bir dostluğun özeti olan Mutluluğun Kitabı ortaya çıkar! Kitabı okurken hem bilgi edinecek hem de gelişiminizi sabitlemek için günlük uygulamalar üzerinde çalışacaksınız. Mutluluğun Kitabı ile ilgili bir eleştirmen yorumu şu şekilde:

“Bu kitabı, kaygı ve depresyonla mücadele ettiğim; hayattan zevk almakta güçlük çektiğim için satın aldım. Kitabın bir tedavi yöntemi olduğunu söylemiyorum ama bana gerçekten yardımcı oldu.”

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Duygusal Zeka: EQ, neden IQ’dan daha önemlidir?, Daniel Goleman

Akıllı olmanın ve yüksek bir IQ’ya sahip olmanın önemini bilsek de sosyal becerileri ve duygusal zekayı unutamayız. Duygusal zeka aslında ilişki kurmamıza ve ilişkileri sürdürebilmemize yardımcı olan en önemli şey. İşte Goleman’ın kılavuzu, günlük eylemleriniz ve kararlarınızla kendinizi daha akıllı hissetmenize yardımcı olmayı hedefliyor. Kitapla ilgili bir okuyucu yorumu şöyle:

“Kitabın tamamı harika olsa da iyimserlik bölümünden çok keyif aldım… Trajedi veya zor anılarla mücadele bölümünü de özellikle ilginç buldum.”

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Ruhun Anatomisi, Caroline Myss

İnsan enerjisi ile ilgili kitaplar, çakralarla ilgili kitaplar arayanlar buraya! İşte harika bir kitap önerisi. Ruhun Anatomisi, enerji tıbbının bugüne kadar yapılmış en cesur sunumu olarak yorumlanıyor. Kitap Dr. Myss’in enerji tıbbi üzerine yaptığı 15 yıllık araştırmaları konu alıyor. Kitapta farklı hastalıkların duygusal- psikolojik stres ve inanç kalıplarına nasıl karşılık geldiğini; insan vücudunda hangi alanları etkilediğini bulacaksınız. Dr. Myss bu kitabında ayrıca, ruhsal olgunluğa ulaşmak için geçmemiz gereken yedi aşamayı, antik bilgeliklerin sentezini yaparak muhteşem bir biçimde açıklıyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Yuvaya Yolculuk, Kryon

Yuvaya Yolculuk da kesinlikle en iyi spiritüel kitaplar arasında. Kryon bir medyum olan Lee Carroll aracılığıyla bilgi aktaran bir varlık. Bu kitap esasen Michael Thomas adlı bir adamın hikayesini anlatıyor. Michael, hayatından mutsuz ve neredeyse ölmeyi bekleyen bir insan. Tam bu noktada evine giren hırsızın kendisini darp etmesi sonucu hastanelik oluyor ve uyutulduğu sırada içsel bir yolculuğa çıkıyor. Onun içsel yolculuğu ise bize yaşamın farklı zorluklarına karşı başka bir bakış açısıyla bakmayı öğretiyor. Bu enfes öyküdeki harika benzetmeler, okuyucuya kişisel yaşam yolculuğunda yardımcı olacak türden.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Dokuz Kehanet ve Onuncu Kehanet, James Redfield

Dokuz Kehanet ve onun devamı olan Onuncu Kehanet, çoğu insan için spiritüel bilgilerle tanışma kitabı olmuştur. Kitap temelde, Mayalardan kalan gizemli bilgilerin peşinde koşan başkahramanın yolculuğunu konu alıyor. Ancak konu ilerledikçe aslında kendinize ve hayata dair yeni bakış açıları kazandığınızı fark ediyorsunuz. Özellikle ikinci kitap Onuncu Kehanet, okuyucular tarafından çok seviliyor. Bu şahane kitabı yorumlamaya ilk kitapta yer alan bir bölümle son verelim:

“Şu anda onunla birlikte olmanız mümkün değil, çünkü hazır değilsiniz. Sen bir yarım elmasın, o da bir yarım elma ve iki yarım elma bir araya geldiğinde bir elma olduklarını düşünürler ilk başlarda. Ama bu yanıltıcıdır, bir süre sonra uyuşmazlıklar başlar ve ilişki biter. Ama kendi içinde bütünlenip tam elma olduğunuzda, iki tam elmanın ilişkisini yaşarsınız, o zaman bu çok uzun sürecektir…”

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Dört Anlaşma: Toltek Bilgelik Kitabı, Don Miguel Ruiz

Spiritüalizm ile ilgili kitaplar arasında yer alan ve en çok satanlardan biri olan Dört Anlaşma, aslında bize Toltek bilgelik öğretilerini sunuyor. Kitapta özgürlüğün ve kendiniz olmanın yolları muhteşem bir şekilde anlatılıyor. Bunun için bahsedilen dört anlaşma ise kısaca şu şekilde:

Sözcüklerinde kusursuz ol, kullandığın kelimeleri özenle seç.
Hiçbir şeyi kişisel algılama.
Varsayımda bulunma.
Daima yapabildiğinin en iyisini yap.

İşte tüm bunlar, içimizdeki sürekli bizi yargılayan yargıcı oyundan çıkarıp özgür kalabilmek için uygulanan anlaşmalar…

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Zero Limit: Antik Hawai Ho’oponopono Öğretisi, Joe Vitale

En iyi spiritüel kitaplar arasında gösterilen Zero Limit’in yazarı Joe Vitale, bir zamanlar sokakta yaşayan biriydi. Şimdilerdeyse birçok bestseller kitabın sahibi ve internet- pazarlama konusunda uzman olmuş bir milyoner. İşte o, bu başarının sırrının, kitapta da anlattığı Antik Hawai H’oponopono yöntemi olduğunu söylüyor. H’oponopono, yolumuza çıkan zihinsel engelleri ortadan kaldıran bir kişisel gelişim yöntemi. Vitale de bu deneyimi tüm dünya ile paylaşmak için bu kitabı kaleme almış. Ve aslında bizlere diyor ki başarı, sağlık, mutluluk elde etmede artık “limitsizsiniz”.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho

Işığın Savaşçısının El Kitabı, enfes bir spiritüel roman. Sevilen yazar Paulo Coelho, bu kitabında aslında “Kamil İnsan” olarak nitelendirebileceğimiz insanın el kitabını yazmış. Hayatta mutluluklar kadar gözyaşının da olduğunu kabul eden, ayakları dünyaya basan; yüreğini, aklı ve ruhuyla bir etmiş insanların rehberi… Hayatınızı etkileyecek ve değiştirecek bilgilerle dolu bu kitabı henüz okumadıysanız mutlaka bir şans verin.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

İlginizi çekebilir: Umut konulu kitaplar: Motivasyonunuzu geri getirecek 12 kitap

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!