Ekim’de hava elementini dengeleyerek özgün yolunu keşfetmeye başla

Gündelik hayatın akışına kapılıp gitmişken hayatımıza geniş açıdan bakma fırsatı bulamayız. Olayların içinde oradan oraya sürükleniriz. Ve sanki başka seçeneğimiz yok, artık böyle devam edecek diye düşünürüz. Sana da oluyor mu, mesela kendini yorgun hissettiğinde, mola verme ihtiyacın olduğunda etrafındakilerden şöyle duyarsın: “E biz de yorgunuz, işlerini yapmaya devam etmelisin, bu çok normal.” Ya da bedeninde bir yerin ağrıdığında “E herkesin öyle, artık yaşlanmaya başladık.”

Oysaki senin potansiyelin çok farklı olabilir. Daha enerjik, daha sağlıklı ve keyif aldığın bir yaşamı hak ediyorsun! Sadece bu alanlara biraz daha farkındalık getirmen ve kendi yolunu keşfetmen gerekiyor…

Tam da bu amaca yönelik bir yolculuğa başladık. Bizimkisi içsel bir yolculuk. Bu yolculukta bize yoga, meditasyon ve masallarla birlikte journaling pratikleri rehberlik ediyor.

Her bir pratik bu alanlara farkındalık getirmene ve kendi yolunu keşfetmene yardımcı olacak.

Eylül’de orman-toprak elementiyle başladığımız dört aylık yolculuğumuzun Ekim’deki durağı dağ. Dağ, hava elementiyle beraber zihni, yeni fikirleri, iletişimi temsil eder. Ve zirveyi… Gündelik hayatında farkına varamadığın şeyleri, biraz daha tepeye tırmandığında gördüğün panoramik manzara gibi daha net görmeni destekler.

Mindfulness temelli yoga ve meditasyon pratiklerinde bedeninle, nefesinle, zihninle yeniden bağ kurmaya ve bu bağı güçlendirmeye başlayacaksın. Her hafta okuyacağımız yeni masallar ayın temasına yönelik mesajlar içerirken, masallar sonrasında açık uçlu sorulara vereceğimiz cevapları içeren journaling pratikleri de fikirlerimizle bağlantı kurma, iletişim gibi alanlarda bizi destekleyecek. Bütünsel olarak zihin-beden-ruh üçlüsüyle güçlendirdiğin bu bağlantı anda yaşamayı içselleştirmeni sağlayacak. Çünkü ancak geçmişin yüklerinden ve geleceğin kaygılarından arındığımızda anda yaşayabiliyor ve gerçek mutluluğu yakalayabiliyoruz. Her bir pratik işte bu amaca hizmet edecek!

Yolculuğumuzda her bir ay farklı tabiatı, elementi, yönü, duyguyu barındırıyor. Dilersen önümüzdeki 3 ay boyunca bizimle olabilir, dilersen sadece bu ay katılabilirsin.

Anda Yaşamayı İçselleştir-Masallarla Yolculuk Deneyimi

YOL HARİTASI
Eylül: Orman / Toprak
Ekim: Dağ / Hava
Kasım: Çöl / Ateş
Aralık: Deniz / Su

Ekim Aylık Programı (Dağ / Hava)
(Kasım, Aralık programları aynı akışta olup tarihleri ve detayları isteyenlerle paylaşılabilir.)

Tarih Aralığı: 3-27 Ekim

Portal: Online / Zoom (Her ders sonrasında ders kayıtları email atılacak olup, 1 hafta boyunca tekrar izlenebilecektir.)

Canlı Yayın Programı:
· Her Çarşamba 07:00-08:15: Mindfulness Temelli Yoga
· Her Perşembe 20:00-21:15: Mindfulness Meditasyonu ve Journaling
*Perşembe günleri okunacak masallar ve journaling pratikleri Judith Malika Liberman’ın “Masallarla Yola Çık” kitabından seçilerek yapılacaktır.

Ekim ayında günlük döngünün içinden biraz sıyrılıp yaşamına farkındalık getirmek, yeni fikirlerle beraber kendi yolunu keşfetmek; tüm bunları yaparken anda yaşamayı içselleştirmek için yolculuğa katıl!

Moment by Sibel ile anda yaşamak için farklı yollar keşfet!
Detaylı bilgi ve kayıt için: @momentsibel Instagram hesabına mesaj at.

“Hatırla: ‘Hayallerde yaşananlar gerçektir ve bizi dönüştürecek güce sahiptir.’ Bu sembolik, hayali bir yolculuk ama eğer bir çocuğun bir oyuna karşı gösterdiği ciddiyetle bu yolculuğa başlar, büyümesine ve içindeki boşluğu doldurmasına izin verirsen, bu dönüştürücü bir yolculuk olacaktır.” **

**Judith Malika Liberman’ın Masallarla Yola Çık kitabından alıntıdır.

İlginizi çekebilir: Eylül’de toprak elementini dengeleyerek düzene dön

Sibel Okan - moment by Sibel Mindful Yoga Eğitmeni
Merhaba ben Sibel. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunuyum. Daha önce özel sektörde pazarlama alanında çalıştım. Mühendislik eğitiminin bana katmış olduğu analitik düşünce yapısı ... Devam