Eylül’de toprak elementini dengeleyerek düzene dön

Eylül ayıyla beraber düzene dönüş başladı. Öğrenciler okullarına, yazlıkçılar şehirlerine, tatilciler işlerine teker teker dönüyor. Kimisi aylardır uzak kaldığı düzenine kavuşmanın sevincini yaşarken, maalesef çoğunluğun ayağı geri geri gidiyor.

Sen hangi gruptasın?

Ayağı geri geri gidenlerden biriysen bunun sebebi düzene dönmenin kendisi mi, yoksa döndüğün alanın seni heyecanlandırmayışı mı? Ya da etrafındaki çoğu kişinin bu dönüşü olumsuz yorumlamasından dolayı sen de otomatik olarak öyle olduğunu mu düşünmeye başladın?

Tüm bunlara henüz cevabın olmayabilir. Ama cevaplarını keşfetmek için harika bir zaman! Kendini tanımak, bedenin-zihnin-ruhunla tekrar bağlantı kurarak bu sorulara ve daha birçok başka soruya cevap bulmak isteyenlerle 5 Eylül itibarıyla bir yolculuğa çıkıyoruz…

Bizimkisi içsel bir yolculuk. Bu yolculukta yoga, meditasyon ve masallarla birlikte journaling pratikleri bize rehberlik edecek. Her bir pratik cevaplarını bulmana yardım edecek.

Eylül’deki durağımız orman. Orman, toprak elementiyle beraber bulunduğun yere aidiyet, güvenme konularını içinde barındırır. Bulunduğun yeri illa ki fiziki evin olarak düşünme. Her neredeysen oraya aidiyet ve güven olarak düşünebilirsin. Hem çevrene hem kendi bedenine… Güvenmek içinse önce korkularını tanımak ve artık sana hizmet etmeyen korkularından arınmak gerekir.

Mindfulness temelli yoga ve meditasyon pratiklerinde bedeninle, nefesinle, zihninle yeniden bağ kurmaya ve bu bağı güçlendirmeye başlayacaksın. Her hafta okuyacağımız yeni masallar ayın temasına yönelik mesajlar içerirken masallar sonrasında bazı sorulara vereceğimiz cevapları içeren journaling pratikleri de aidiyet, güven konusunda bizi destekleyecek. Bütünsel olarak beden-zihin-ruh üçlüsüyle güçlendirdiğin bu bağlantı anda yaşamayı içselleştirmeni sağlayacak. Çünkü ancak geçmişin yüklerinden ve geleceğin kaygılarından arındığımızda anda yaşayabiliyor ve gerçek mutluluğu yakalayabiliyoruz. Her bir pratik işte bu amaca hizmet edecek!

Her bir ay farklı tabiatı, elementi, yönü, mevsimi, duyuyu barındırıyor. Dilersen 4 ay boyunca yolculuğun tamamında, dilersen seçtiğin aylarda katılabilirsin.

Anda yaşamayı içselleştir – Masallarla yolculuk deneyimi

Yol haritası

Eylül: Orman / Toprak
Ekim: Dağ / Hava
Kasım: Çöl / Ateş
Aralık: Deniz / Su

Eylül ayı programı (Orman / Toprak)

(Ekim, Kasım, Aralık programları aynı akışta olup tarihleri ve detayları isteyenlerle paylaşılabilir.)

Tarih Aralığı: 5-29 Eylül
Portal: Online / Zoom (Her ders sonrasında ders kayıtları email atılacak olup, 1 hafta boyunca tekrar izlenebilecektir.)
Canlı Yayın Programı:
Her Çarşamba 07:00-08:00: Mindfulness Temelli Yoga
Her Perşembe 20:00-21:00: Mindfulness Meditasyonu ve Masal/Yazma Pratiği (Journaling)
*Perşembe günleri okunacak masallar ve journaling pratikleri Judith Malika Liberman’ın “Masallarla Yola Çık” kitabından seçilerek yapılacaktır.

Eylül ayında düzenine dönüşü kolaylaştırmak, bulunduğun yere aidiyetini artırmak, güven hissini geliştirmek, tüm bunları yaparak anda yaşamayı içselleştirmek için yolculuğa katıl!

Moment by Sibel ile anda yaşamak için farklı yollar keşfet!

Detaylı bilgi ve kayıt için @momentbysibel Instagram hesabına mesaj at.

“Hatırla: “Hayallerde yaşananlar gerçektir ve bizi dönüştürecek güce sahiptir.” Bu sembolik, hayali bir yolculuk; ama eğer bir çocuğun bir oyuna karşı gösterdiği ciddiyetle bu yolculuğa başlar, büyümesine ve içindeki boşluğu doldurmasına izin verirsen, bu dönüştürücü bir yolculuk olacaktır.” **

**Judith Malika Liberman’ın Masallarla Yola Çık kitabından alıntıdır.

İlginizi çekebilir: Anda yaşamayı içselleştirmeni destekleyecek bir yolculuğa davetlisin

Sibel Okan - moment by Sibel Mindful Yoga Eğitmeni
Merhaba ben Sibel. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunuyum. Daha önce özel sektörde pazarlama alanında çalıştım. Mühendislik eğitiminin bana katmış olduğu analitik düşünce yapısı ... Devam