Anda yaşamayı içselleştirmeni destekleyecek bir yolculuğa davetlisin

Yolculuk güzeldir. Her zaman bulunduğun çevreden farklı bir ortama adım attığında hayatın çok bilinmeyen rengarenk ara sokaklarını keşfetmeye başlarsın. Farklı yerleri, kişileri, deneyimleri… Ve her yer, her kişi, her deneyim aslında sana ayna olarak seni seninle yeniden buluşturur.

Biz de Eylül itibarıyla 4 aylık bir yolculuğa çıkıyoruz! Fakat bizimkisi içsel bir yolculuk. Bu yolculukta yoga, meditasyon ve masallarla birlikte journaling pratikleri bize rehberlik edecek. Her bir pratik seni seninle yeniden buluşturacak. Mindfulness temelli yoga ve meditasyon pratikleri bedeninle, nefesinle, zihninle yeniden bağ kurmana destek olurken, okuyacağımız her bir masal ve journaling pratiği ruhunla bağlantını güçlendirecek. Beden-zihin-ruh üçlüsüyle geliştirdiğin bu bağlantı anda yaşamayı içselleştirmeni sağlayacak. Çünkü ancak geçmişin yüklerinden ve geleceğin kaygılarından arındığımızda anda yaşayabiliyor ve gerçek mutluluğu yakalayabiliyoruz. Her bir pratik işte bu amaca hizmet edecek!

Her bir ay farklı tabiatı, elementi, yönü, mevsimi, duyuyu barındırıyor. Dilersen 4 ay boyunca yolculuğun tamamında, dilersen seçtiğin aylarda katılabilirsin.

Anda Yaşamayı İçselleştir – Masallarla Yolculuk Deneyimi

Yol haritası

Eylül: Orman / Toprak
Ekim: Dağ / Hava
Kasım: Çöl / Ateş
Aralık: Deniz / Su

Eylül Aylık Programı (Orman / Toprak)

(Ekim, Kasım, Aralık programları aynı akışta olup tarihleri ve detayları isteyenlerle paylaşılabilir.)

Tarih Aralığı: 5-29 Eylül
Portal: Online / Zoom (Her ders sonrasında ders kayıtları email atılacak olup, 1 hafta boyunca tekrar izlenebilecektir.)
Canlı Yayın Programı:
Her Çarşamba 07:00-08:00: Mindfulness Temelli Yoga
Her Perşembe 20:00-21:00: Mindfulness Meditasyonu ve Masal/Yazma Pratiği (Journaling)

*Perşembe günleri okunacak masallar ve journaling pratikleri Judith Malika Liberman’ın “Masallarla Yola Çık” kitabından seçilerek yapılacaktır.

Yaz dönemini yavaş yavaş uğurlamaya, düzenimize yeniden kavuşmaya başlarken anda yaşamayı içselleştirmeni destekleyecek bu yolculuğa hazır mısın?

Moment by Sibel ile anda yaşamak için farklı yollar keşfet!
Detaylı bilgi ve kayıt için: @momentsibel Instagram hesabına mesaj at.

“Hatırla: “Hayallerde yaşananlar gerçektir ve bizi dönüştürecek güce sahiptir.” Bu sembolik, hayali bir yolculuk; ama eğer bir çocuğun bir oyuna karşı gösterdiği ciddiyetle bu yolculuğa başlar, büyümesine ve içindeki boşluğu doldurmasına izin verirsen, bu dönüştürücü bir yolculuk olacaktır.”**

**Judith Malika Liberman’ın Masallarla Yola Çık kitabından alıntıdır.

İlginizi çekebilir: Gündelik işlerin yarattığı stresi tespit etmek için 4 adım

Sibel Okan - moment by Sibel Mindful Yoga Eğitmeni
Merhaba ben Sibel. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunuyum. Daha önce özel sektörde pazarlama alanında çalıştım. Mühendislik eğitiminin bana katmış olduğu analitik düşünce yapısı ... Devam