Egzersizlerinizi daha eğlenceli hale getirmek için yapmanız gereken 5 şey

“Çok yorgunum ama işten sonra spor salonuna gitmeliyim.” 

“Bir gün spor yapmasam hiçbir şey olmaz, yarın kesin gideceğim.”

Düzenli spor yapıyor olsanız da, bunlardan bir tanesini mutlaka ayda 1 kez söylüyorsunuzdur. Bu şekilde hissetmenizin birçok nedeni var ve en gerçekçi neden de egzersizlerinizi eğlenceli hale getir(e)memeniz. Ama böyle olmak zorunda değil!

Spor salonuna her gittiğimizde aynı şeyleri yapma eğilimindeyiz ancak sadece bedeninizi ve kendinizi dinleyerek, daha eğlenceli bir egzersiz yapabilirsiniz. Nasıl mı?

İşte egzersizlerinizi daha eğlenceli hale getirmek için ipuçları:

Egzersizinizi takip edin.

Rekabet, en çok da kendinizle girdiğiniz yarış; egzersizinizi daha eğlenceli hale getirmenin harika bir yolu. Kazananı belirlemenin en iyi yolu da, nabız hızı, yakılan kalori, kat edilen mesafe ve daha fazlası hakkında istatistikler verebilen bir takip çizelgesidir. Life Fitness cihazları ile kolaylıkla bağlanabildiğiniz LF Connect hesabınızdan her türlü istatistiksel bilgiyi edinebilirsiniz. Bu aynı zamanda rekabetçi bir kişi olarak, geçen haftanın rakamlarını veya genel ortalamanızı geçip geçmediğinizi görmek açısından da yol gösterici olacaktır.

Grup egzersizlerine katılın.

Grup antrenmanları, egzersizinizi daha eğlenceli hale getirmenin bir diğer yolu. Bir odada tanımadığın insanlarla birlikte terlemekten gelen eğlence, pek çok kişinin hemfikir olduğu bir nokta. Diğer bir olumlu nokta da alabileceğiniz pek çok ders var, asla sıkılmayacaksın: zumba, pilates, boks… Size uygun olan dersi bulmak için her hafta birini deneyebilirsiniz!

Bir workout buddy bulun.

Sosyal biriyseniz, birlikte çalışacak bir egzersiz arkadaşınızın olması ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Dünyanın herhangi bir yerinden bir arkadaş ya da yeni koşu arkadaşınızla hem de muhteşem bir manzarada koşmak sizi bahanelerden uzaklaştıracaktır! Size, dünyanın bir ucundaki arkadaşınla aynı anda egzersiz yaptıracak RunSocial özelliğini Life Fitness cihazlarında bulabilirsiniz.

Müzik listenizi düzenli olarak güncelleyin.

Müzik, egzersizinizi eğlenceli hale getirmek için gerekli bir aksesuardır. 2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre; egzersiz esnasında müzik dinlemek, egzersizlere daha konsantre bir şekilde devam edilmesine yardımcı oluyor. Ancak aynı müziği tekrar tekrar dinlerseniz sıkılırsınız; bu yüzden dinlediğiniz müzikleri yenileyerek egzersizinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Ağrı sızıdan kurtulun.

Eğer varsa, egzersizlerinize eşlik eden ağrının kaynağını bularak işe başlayın. Ağrıya neden olabilecek birkaç durum:

  • Ayakkabılarınız ağrınızın kaynağı olabilir. “Koşu ayakkabıları ayağın yapısal ve işlevsel bir uzantısı olarak işlev görüyor. Doğru seçildiğinde, koşu seviyenizi artırabilirsiniz. Doğru seçilmediğinde ise, biyomekanik ve fonksiyonel kusurları çoğaltabilir ve böylece sakatlanma riskini artırabilir.
  • Egzersiz öncesinde, sırasında veya sonrasında eklem ağrısı hissediyorsanız, özellikle de çalışırken artarsa ​​bir uzmana görünün.
  • Çalışırken veya koşarken hafif mideniz ağrır ya da kramp girerse, bir beslenme uzmanı ile temasa geçin. Sorun egzersiz öncesi yediklerinizle ilgili olabilir. Bir beslenme uzmanı doğru gıdaları seçmenize ve egzersiz için en iyi zamanlamayı belirlemenize yardımcı olabilir.

Aslında egzersizinizi eğlenceli kılmak, kendinizi dinlemekten geçiyor.

Kendinize düşünmek için zaman tanımayı, müzik listenizi güncellemeyi ya da egzersizlerinizi takip etmeyi, bir egzersiz arkadaşı bulmayı unutmayın!

Life Fitness’ın spor salonunun konforunu evinize taşıyacak, egzersiz hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacak ürünlerine ulaşmak için Uplifers Wellness Shop‘u ziyaret edebilirsiniz. Life Fitness Akademi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız tüm sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Facebook/LifeFitnessTurkiye

Twitter/LifeFitnesstr

Instagram/LifeFitnessTurkiye

İlginizi çekebilir: Günlük egzersiz rutininize ekleyebileceğiniz kalça hareketleri

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Life Fitness
Egzersiz cihazları ve teknolojileri üretiminde global lider... Life Fitness; bünyesindeki her biri sınıfında lider, yüksek performanslı, uzun ömürlü ve üretimde en yüksek kalite standartlarını ... Devam