Dünyadan iyi yaşam konseptini en iyi uygulayan wellness gayrimenkulu örnekleri

Geçtiğimiz günlerde wellness gayrimenkulları konusunu detaylıca ele aldığımız yazımızı okumuş muydunuz? Dünya genelinde hızla yayılan ve emlak piyasasının wellness ile buluşmasından ortaya çıkan iyi yaşam konsepti odaklı evler; sağlıklı, doğal, organik ve mutlu bir yaşamı mümkün kılan, doğayla iç içe, iyi yaşam alışkanlıklarını destekleyen ve ‘hayırlı komşular’la buluşturan bir yuva vadediyor. SPA merkezlerinden sosyalleşme alanlarına, organik tarımdan çevre dostu uygulamalara birçok ortak özelliği barındıran wellness gayrimenkullarının temel prensiplerini detaylıca öğrenmek için ‘Wellness gayrimenkulları: Doğru bir ev size huzuru, mutluluğu ve uzun bir yaşamı vadedebilir mi?’  yazımıza göz atabilir; dünyadaki en iyi örneklerini keşfetmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bu yazımızda wellness gayrimenkullarının tüm prensiplerini başarılı bir şekilde hayata geçirmeyi başarmış; iyi yaşam alışkanlıklarını tam anlamıyla destekleyen, mutlu ve bilinçli topluluklar yaratmış dünya üzerindeki en iyi wellness gayrimenkullarından Serenbe, Val de Vie ve Amrit Ocean’a doğru kısa bir yolculuğa çıkacağız. Baştan belirtelim, bol iç geçirmeli, hayallere dalmalı ve eriyip bitmeli bir okuma sizi bekliyor olabilir 😊

Serenbe, Atlanta

Taptaze yiyeceklerle dolu, kilometrelerce devam eden yeşilliklerin içinde, büyüleyici bir mimariyle tasarlanmış, sanatla doğayı tüm evlerde, restoranlarda, dükkanlarda bir araya getirmeyi başarmış, gerçekten ‘yaşam burada’ dedirten Atlanta’nın incisi Serenbe ile tanışın.

Kaliteli ve iyi yaşamın muhtemelen dünya üzerindeki en iyi adreslerinden ve wellness kavramının en somut hallerinden biri olan Serenbe’de aradığınız her şey var. Yürüyüş parkurları, sosyal mesafeyi koruyan oturma alanları, çocuklar için özel aktiviteler sunan merkezler, organik çiftlikler, farklı egzersiz türlerine uygun spor köşeleri, göl ve şelaleler, dinlenme yerleri, parklar, keyifli kafeler, hatta postane bile…

Her kapının uçsuz bucaksız yeşilliklere açıldığı, spontane sohbetlere imkan sunan, her gün taze ve doğal yiyeceklere erişimi mümkün kılan 7’den 70’e her yaştan insanın keyifli, sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşaması için tüm imkanları değerlendiren Serenbe, doğa ile bağlantı kurmak, diğer insanlarla kaynaşmak, bedeni-zihni-ruhu dinlendirmek için tam anlamıyla biçilmiş kaftan.

Özel kutlamalar, hafta sonu etkinlikleri, sanat sergileri, çeşitli atölyelerin yanı sıra kaliteli sosyalleşme sağlayan yemek davetleri, sağlıklı komşuluk ilişkileri, tertemiz hava, mis gibi doğa ve çok daha fazlası Serenbe’de buluşuyor. İster bireysel ister toplu yoga pratikleri, doğayla uyumlanma seansları, ekim biçim zamanları, hepsi doğayla iç içe olmanın yanı sıra yaşamı kutlamayı da hatırlatıyor ve mutlu bireylerle mutlu topluluklar yaratıyor. Ayrıca Serenbe’de yıl boyu süren kültürel etkinlikler, tiyatro, film, müzik, festival, açık hava performansları da bulunuyor. Keyifli sohbetlerin hiç eksilmediği, doğayla her an iç içe, temiz hava, temiz nefes, temiz enerji ile dolu, bir ömür mutluluğun adresi; Serenbe!

Daha fazlasını keşfetmek için Serenbe’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Val de Vie, Güney Afrika

Güney Afrika’nın yaşamı dönüştüren; lüks anlayışını, sağlıklı yaşamla birleştiren, aktif hayata teşvik eden ve adeta kaygısız, tasasız, uzun ve huzurlu bir ömrü vadeden konsepti: Val de Vie. Manzarasına doyum olmayan, gün doğumunun ve gün batımının muhtemelen dünya üzerindeki en güzel halini barındıran, refah yatırım merkezi Val de Vie, uzun ömürlü dostluklar, doğayla iç içe geçecek günler, enfes lezzetler ve zinde bir yaşam sunuyor.

Aktif yaşamı destekleyen spor merkezlerinin yanı sıra dünyaca ünlü golf sahaları ile ön plana çıkan bu iyi yaşam merkezinde, tüm aile üyelerinin yaşam tarzlarına hitap edecek seçenekler var. Dağdaki bisiklet rotaları, üzüm bağları boyunca koşu ve yürüyüş parkurları, nehir kenarındaki piknik alanları, panoramik manzaraya sahip restoranlar, doğal yaşam imkanı sunan ahırlar, çiftlikler, özel eğlence merkezleri, hepsi kusursuz bir yaşamın kapılarını aralıyor.

İster tek başınıza ister komşularınızla keyifli zamanlar geçirebileceğiniz Val de Vie’de her şey sakinlerin iyi oluşunu desteklemek üzerine kurulu. Açık-kapalı havuzları, özel binicilik alanları, şarap mahzenleri, lezzetli kahvecileri, yoga programları, spor salonları ve uçsuz bucaksız yeşil alanları ile hem bedeni, hem zihni, hem de ruhu doyuran bu yaşam alanında benzersiz mimariye sahip evlerde sonsuza dek mutlu yaşamayı kim istemez ki! İçinizi açacak paylaşımlar için Val de Vie’nin Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Daha fazlasını keşfetmek için Val de Vie’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Amrit Ocean Resorts & Residence, Florida

Sahil kenarında, okyanus manzaralı, lüks bir evde yaşamayı hayal etmiş miydiniz? Öyleyse, hayallerinize adeta boyut atlatacak bir merkezle tanışın: Amrit Ocean Resorts & Residence. Hem ev hem otel olarak hizmet veren Amrit Ocean, wellness, SPA  ve sağlıklı yaşamı birleştiren eşsiz bir konsept. En üst düzey lüks rezidansları içinde barındıran, enfes sahilleriyle ünlü Florida’da adeta bir başyapıt olarak tanınan Amrit Ocean, tüm benliğinize bakım yapacak ve bir ömür mutluluğu garantileyebilecek dünya üzerindeki ender adreslerden biri.

Benzersiz lezzetleriyle, sağlıklı beslenmeyi tadı damaklardan silinmeyecek tariflerle yaratmayı başaran mutfakları, ayurveda pratiklerini sakinleriyle buluşturarak iyi yaşam hedeflerini yükselten özel programları, her şeyin en ince detaya kadar düzenlendiği SPA merkezleri, masaj alanları, yoga, meditasyon ve mindfulness sınıfları, rahatlamaya ve kaliteyi uykuya yönelik hazırlanmış özel bakım paketleri, tertemiz okyanus havası, eşsiz doğası ve konforlu mobilyaların eşlik ettiği dekorasyonla birlikte lüks mimariyi buluşturan yapısı hayallerin de ötesinde bir yaşam sunuyor.

Kendinizi dilerseniz her gün, her an dinlemeye, yenilenmeye, tazelenmeye adayabileceğiniz; lezzetli ve sağlıklı yemeklerle bedeninizi, zihninizi destekleyebileceğiniz, özel davetlerde keyifli sohbetler eşliğinde diğer insanlarla kaliteli sosyalleşme ortamları yakalayabileceğiniz, adeta kendinize ait benzersiz ve kusursuz bir dünya yaratabileceğiniz Amrit Ocean’u bir günlüğüne bile deneyimlemek hepimizin isteyeceği bir şey değil mi?

Daha fazlasını keşfetmek için Amrit Ocean’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanın farklı destinasyonlarında da inşa edilmeye devam eden wellness gayrimenkullarının emlak piyasasını yakın zamanda fethedeceği kesin. Bedene-zihne-ruha iyi gelen, doğayla iç içe, sağlıklı, organik ve doğal yaşama, mutlu, huzurlu, zinde bir ömre kim hayır der ki… Düşünsenize aklınıza gelen, hatta gelmeyen tüm iyi yaşam alışkanlıklarını bir arada sunan bir yerde yaşadığınızı… Sabahları evinize yalnızda 3 adımlık mesafedeki ormanda doğa yürüyüşünüzü yapıp, eve dönerken çiftlikten taze domates salatalık alıp kahvaltı hazırlamak istemez misiniz? Ya da iş çıkışı açık havada güvenli bir şekilde komşularınızla sosyalleşmek, akşamları organik lezzetler hazırlayan ve yine evinize yalnızca birkaç adım olan şık bir restoranda yemek yemeyi? Hafta sonlarınızı polo oynayarak geçirmeyi ve sonrasında SPA merkezinde ruhunuza dokunacak bir masaj yaptırmayı…

İlginizi çekebilir: Pandemi ev tasarımlarını nasıl değiştirdi?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!