Dünyada nefes kesen güzelliğe sahip 10 sahil

Baharın gelmesi ve havaların güzelleşmesiyle, günlük rutinlerimizi yaparken, koşuştururken, çalışırken, sabahları kahvelerimizi yudumlarken kafamızda arkalarda bir yerlerde tatil planları dönmeye başladı bile. Çok yoğunsak kısa bir kaçamak, uzun bir tatil planlıyorsak da daha önce görmediğimiz yerleri görmek için olabilecek en uygun planı yapmak istiyoruz. İşte havanın sıcaklığının ve güneşin tadını sonuna kadar çıkarabileceğiniz dünyadaki en güzel 10 sahil:

1. Anse Lazio Beach

Seyşeller Cumhuriyeti’nde Praslin Adası’nda bulunan Anse Lazio Sahili “yalnız gezegen” olarak biliniyor. Hint Okyanusu’nun tam ortasında konumlanıyor. Epey turistik olan sahil, yılda pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Anse Lazio Sahili, mükemmel bir manzaraya ve tertemiz bir suya sahip.

İlgili yazı: Görsel şölen/İtalya’nın muhteşem doğal güzelliklere sahip en iyi 20 sahil kasabası 

2. Lanikai Beach

Lanikai Plajı Ohau, Hawaii’de yer alıyor. “Lanikai” kelimesi “cennet denizi” anlamına geliyor. Lanikai Plajı’nın yakınlarında, üst sınıf bir yerleşim alanı bulunuyor. Fakat Lanikai Plajı halka açık bir sahil.

3. Navagio Beach

Navagio Plajı, Yunanistan’ın batısında yer alan İyonya Denizi’ndeki Zakynthos Adası’nın kuzeybatısında yer alan kayalık bir koy. Ulaşım sadece deniz yoluyla sağlanıyor, bu da sahilin güzelliğini ve sakinliğini korumasında bir hayli etkili. İncecik altın sarısı bir kuma ve masmavi bir denize sahip olan Navagio Plajı’nın sahilinde batık bir gemi bulunuyor.

4. Eagle Beach

Eagle Beach, Oranjestad, Aruba’da yer alıyor. Çevresinde düşük fiyatlı otellerin bulunmasıyla ünlü olan Eagle Beach halka açık bir plaj.

İlgili yazı: Kısa tatillerinizi verimli geçirmenizi sağlayacak ipuçları

5. Grace Bay

Turks and Caicos’taki Providenciales Adası’nda yer alan Grace Bay Plajı’na ulaşım deniz yoluyla sağlanıyor. Adada konaklamak için konforlu ve güzel oteller bulunuyor.

6. Pink Sands Beach

Harbour Adası, Bahamalar’da yer alan bir liman adasıdır. Adayı bir golf arabasıyla turlayabiliyorsunuz. Pink Sands Plajı (pembe kum plajı) ise adanın en güzel ve en çok ziyaret edilen plajlarından biri. Adından da belli olduğu gibi pembe-beyaz kumlara ve tertemiz berrak bir suya sahip olan plaj, görülmesi gerekenler yerlerden biri.

7. Whitehaven Beach

Whitehaven Plajı, Whitsunday Adası, Avusturalya’da bulunan 7 km’lik bir plajdır. Adaya ulaşım, Hamilton Adası’ndan ve Airlie Plajı’ndan bot, deniz uçağı ve deniz helikopterleri ile sağlanıyor. Ada pek çok kampçıya ve turiste ev sahipliği yapıyor.

8. Radhanagar Beach

Radhanagar Plajı, Batı Bengal, Hindistan’da bulunuyor. Radhanagar, Hindistan’ın rönesansının öncülerinden Ram Mohan Roy’un doğduğu yer olmasıyla ünlü.

9. Siesta Key Public Beach

Birleşik Devlet’ler Florida’da yer alan Siesta Plajı’nın kumu, Apalaş Dağları’ndan nehirlerle denize karışarak gelen %99 saf kuvarstan oluşuyor. Dünyadaki en yumuşak ve en beyaz kuma sahip olan plaj olarak biliniyor ve bu alanda ödüllere sahip. En sıcak günlerde bile kumun fazla yansıtıcılığından dolayı, kumların serin bir etkisi oluyor. Adaya ulaşım sadece bot yoluyla sağlanıyor.

10. Bamboo Island

Güney Tayland’da Andaman Denizi ve Puket arasında bulunan takımadalardan biridir. Adalara yerel etnik teknelerle günübirlik turlar yapılıyor. Deniz koşullarına da bağlı olarak ulaşım, 3 saat gibi bir sürede tamamlanıyor. Dümdüz bir kumsal, bembeyaz kumlar, turkuaz bir deniz ve izole, küçük bir sahil arıyorsanız, burası tam olarak aradığınız yer.

Kaynak:
TripAdvisor

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!