Dünyaca ünlü simalar ona poz vermek için birbiriyle yarışıyor

1971 yılında Türkiye’de doğan Mert Alaş, aralarında Lady Gaga, Shakira, Jeniffer Lopez, Madonna, Kylie Minogue, Kate Moss, Miley Cyrus, Victoria Beckham ve Gisele Bündchen’in de bulunduğu birçok ünlüyle çalışan dünyaca ünlü bir fotoğrafçı.

mert alaş1

 The Richest adındaki Amerikan web sitesi tarafından dünyanın en iyi 10 fotoğrafçısı seçildi. Mert Alaş bu listede 2. sırada yer alarak ABD’nin birçok ünlü fotoğrafçılarını arkasında bıraktı.

mert alaş 2

Mert Alaş 1994 yılında İngiltere’de Marcus Piggott ile tanıştıktan sonra Mert & Marcus şimdilerde ise Artpartner adındaki fotoğraf şirketlerini kurdular ve bu başarılı yolda bugüne kadar beraber yürüdüler.

mert alaş 3

The Richest’ın Mert&Marcus hakkındaki ufak yorumları; ‘’İkisi de 1971 doğumlu olan Mert Alaş ve Marcus Piggott’un işleri gösterişli, şık ve fütürist olarak görülüyor ve büyük beğeni topluyor.”

mert alaş 4

Yıllar önce Marcus fotoğrafçı asistanı Mert ise fotomodeldi. İkisi birleştiğinde çıkardıkları işler gerçekten olağanüstüydü. Vogue, LOVE Magazine, Arena, Interview, gibi birçok ünlü dergiye ve Missoni, Miu Miu, Roberto Cavalli, Gucci, Givenchy ve Lancome gibi markalara dikkat çekici fotoğraflar çektiler.

mert alaş 5

Top 10 Moda Fotoğrafçısı listesi: 10. Mario Testino 9. Bruce Weber 8. Terry Richardson 7. Juergen Teller 6. Nick Knight 5. Steven Meisel 4. Mario Sorrenti 3. Inez & Vinoodh 2. Mert & Marcus 1. Annie Leibovitz.

En çok dünyaca ünlü starların fotoğraflarını çekmesiyle bilinen Mert Alaş’ın Instagram hesabını incelediğinizde tüm ünlü isimlerle aslında çok yakın arkadaş olduğunu görebilirsiniz..

 mert alaş 6

Marcus Piggott ile birlikte dünyaca ünlü dergilere işler yapan Mert Alaş son olarak W Dergisi için bir çok ünlüyü yatakta fotoğrafladı.

Mert Alaş ünlüleri yatakta fotoğraflarken kendisi de Milla Jovovich, Naomi Campbell, Miley Cyrus gibi birçok ünlüyle beraber yatakta poz verdi.

mert alaş 7

İnsanların, ‘Ünlülerle aynı yatakta poz veren bu Türk kim?’ diye konuştuğu Mert, moda dünyası ve Hollywood’un en ünlü isimleriyle oldukça yakın.

 mert alaş 8

Uktem Topçu
Harbiye Açık Hava Sahnesi stajında ''Mary Stuart'' oyununun kostümlerini işledikten sonra birkaç hafta parmaklarını kullanamayınca, “nakıştan ellerim yorulacağına biraz da flash’tan gözlerim yorulsun” diyerek, ... Devam