Doktor randevusu almanın en kolay ve en kısa yolu: Doktorburada.com

Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu
Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu

Doktor randevusu almak çoğu insan için oldukça karmaşık ve zaman alıcı bir işlemdir. Sağlık söz konusu olduğunda herkesin isteyeceği tek şey en iyi doktorda, en donanımlı sağlık merkezinde, en güvenli şekilde tedavi olmaktır. Fakat günümüzde sayısı hızla artan özel sektör doktorları ve sağlık kuruluşları arasından en iyisini bulabilmek neredeyse imkânsız gibidir. Tanıdığımız insanların referanslarına ya da medyada gördüğümüz haberlere göre yaparız doktor ve hastane seçimimizi; ancak her tanıdığımızdan ayrı bir tavsiye gelir ve hangisine güveneceğimiz konusunda kararsızlığı düşeriz.

İyi ve güvenilir bir sağlık kuruluşu bulmakla da bitmez işimiz ne yazık ki. Randevu almak için telefonda çağrı merkezleriyle uğraşmak, telefon başında dakikalarca beklemek zorunda kalırız.

Artık doktor randevularınızı saat sınırlaması olmaksızın alabileceğiniz, en iyi doktorları ve hastaneleri güvenli bir şekilde araştırabileceğiniz, randevu işlemlerinizi saatler süren telefonlar yerine online olarak kısa bir süre içinde halledebileceğiniz ücretsiz, online bir platform var: doktorburada.com.

Doktorburada.com nasıl ortaya çıktı?

Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu
Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu

Yatırım bankacılığı kökenli 2 kurucu olan Doğukan Dudaroğlu ve Pelin Anlı Bedirhanoğlu; daha önce uzun seneler, uzun mesai saatleriyle, açık ofislerde çalışmışlar. Açık ofislerde çalışan herkesin bildiği gibi; bu tarz ortamlarda çalışmanın en büyük zorluklarından biri, herkese açık olan bu alanlarda özel telefon konuşmaları yapmaktır. Özellikle sağlıkla ilgili konularda herkesin duyabileceği bir ortamda konuşmak, hem konuşan hem de çalışanlar için rahatsız edici durumlar ortaya çıkarabilir.

Hayatında en az bir kez doktor randevusu almış olanlar bilir; randevu ayarlanana kadar 2-3 kez telefonda konuşulur, ziyaret sebebinin belirtilmesi gerekiyorsa yalnız kalınabilecek bir oda aranır, toplantı ortasında doktor asistanlarından telefon geldiğinde telefona cevap verilemez, toplantıdan çıkınca aranıldığında asistanlara ulaşılmaz vb. stres yaratıcı bir çok sorun ortaya çıkabilir.

Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu
Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu

Kurucular Doğukan Dudaroğlu ve Pelin Anlı Bedirhanoğlu, bu sorunun çözümünün online doktor randevusu hizmetiyle giderilebileceğini düşünerek dünyada bu sistemin varlığını araştırmaya başlıyorlar. Sonucunda ise bu sistemin 5 senedir Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri dâhil olmak üzere dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanıldığını gözlemliyorlar. Sonrasında ise bu sistemi Türkiye’ye entegre etmek üzere kolları sıvıyorlar ve ciddi bir sermayeyle işe koyuluyorlar. Uzun süren çalışmaların sonucunda Mart 2013’te şirket kuruluyor ve Haziran sonunda internet sitesi devreye giriyor.

Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu
Doktor Randevusu Almanın Kolay Yolu

Şu an hali hazırda 2000 civarı doktorla;  Dünyagöz, Liv Hospital, Acıbadem, Medicana, Medical park, Ethica, Bahçeci gibi Türkiye’nin önde gelen özel sağlık kuruluşlarıyla hizmet veren siteden herkes için randevu almak mümkün.

Projenin öncelikli hedefi, hastaların sağlık hizmetine ulaşırken vakit kaybetmelerinin önüne geçmek ve bir doktordan randevu almak istediklerinde Doktorburada.com sayesinde kendilerine en uygun doktoru hızlıca bulup kolayca randevu almalarını sağlamak.

Sistem nasıl işliyor? 

Doktorburada.com’a girip, ihtiyacınız olan doktorun uzmanlığını ve sigortanızı seçip, size en yakın doktorları bulabilirsiniz. Ziyaret sebebinizi de seçerek özellikle şikâyetinizle ilgilenecek uzman doktorları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca doktorun özgeçmişine, kişisel bilgilerine, lokasyonuna (haritadaki yerine) bakıp, hasta yorumlarını okuyup, doktorunuzu seçebilirsiniz.

Doktorun boş saatlerinden istediğinize tıklayıp ziyaret sebebinizi belirterek; cep telefonunuza gelen şifreyi girerek randevunuzu alabilirsiniz. Doktorunuz ve asistanı konuyla ilgili otomatik olarak anında bilgilendirilecek. Ayrıca siz de, size gelecek hatırlatma sms ve e-mailler ile randevunuzu unutmayacaksınız. Randevunuza gittikten sonra da Doktorburada.com üzerinden randevu deneyiminizle ilgili yorumlarınızı bırakarak, farklı hastaların da yorumlarınızdan yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Doktorburada.com tamamen ücretsiz bir platform ve randevu işlemleriniz için sizden kesinlikle bir para talebi söz konusu değil.

Kısacası doktorburada.com sağlığını önemseyen, en iyi doktorlar tarafından en donanımlı sağlık kuruluşlarından hizmet almak isteyen ve zaman kısıtlaması olan herkes için mükemmel bir platform.

Doktorburada.com hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek ve doktor randevunuzu birkaç dakika içinde almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!