Doğayı ve yeşili evinizin her köşesine taşıyın: Işığa ihtiyaç duymayan 25 iç mekan bitkisi

Doğayı evinize taşımanın, yeşilin ve bitkilerin iyileştirici gücünden yararlanmanın, bir canlıya bakım sağlamanın ve sevginizi paylaşmanın belki de en güzel ve görece kolay yollarından biri ev bitkileri. Sosyal medyada son zamanlarda banyosundan mutfağına her yanı bitkilerle kaplı, adeta yağmur ormanlarını andıran dekorasyonlarıyla insana huzur veren ‘yeşil evler’le mutlaka karşılaşmışsınızdır. Evet, evinizi bitkilerle dolu bir ormana çevirebilmeniz mümkün. Ancak evde bitki yetiştirmek göründüğü kadar kolay bir iş değil. Her bitkinin türüne göre ihtiyaç duyduğu su, ışık, besin ihtiyacı ve bakım şekli değişiklik gösterebiliyor.

Şehir yaşamında ev bitkisi yetiştirmenin en zor yanlarından biri, bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu ışığı sağlayamamak. Yüksek ve kalabalık binalar arasında günde belki birkaç saat, belki de hiç güneş ışığı almayan bir evde bitki yetiştirmek kolay olmayabilir. Tabii bitkiniz ışığa ihtiyaç duyan bir bitkiyse…

İşte evinizin güneş görmeyen odalarını da canlandırmanıza yardımcı olabilecek, eviniz hiç güneş görmese de doğal bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilecek, güneş ışığına ihtiyaç duymayan, 25 ev bitkisi:

Kaynak: Greatist