Değerli ve yarı değerli taşlarla enerjinizi maksimuma çıkarın

Değerli ve yarı değerli taşlar son yıllarda takı malzemesi olmaktan ziyade birer uğur taşı niteliğinde kullanılıyor. Bazıları olumsuz enerjiyi alıyor, bazılarınınsa teknolojik aletlerden yayılan radyasyonu emdiği söyleniyor. Dolayısıyla renkleri, şekilleri ve hikayeleriyle bizi bir şekilde kendine çekmeyi başaran bu taşların iyileştirici etkileri alternatif tıpta yerlerini almalarını sağladı. Buradaki hareket noktası ise, daha çok Uzak Doğu’dan gelen ve enerjiye odaklanan inançlar. Bedenimizde akan yaşam enerjisi veya “Çi” akışı ve çakralarla bağlantılı olarak kullanılan taşlar, masaj ve Reiki ile birleştirilerek, tedavi amaçlı kullanılıyor.

Taşların iyileştirici etkisi uzmandan uzmana küçük farklılıklar gösterse de genel olarak aynı amaçlarda kullanılıyorlar. Örneğin Ametist’in bağırsağa, yeşil Aventurin’in kalbe, sarı Topaz’ın da zihne iyi geldiği söyleniyor. Tedavi sırasında kişinin şikayetlerine göre taşlar vücudun belirli bölgelerine yerleştiriliyor ve enerji akışı düzenleniyor.

İlginizi çekebilir: doğal taşlar

değerli ve yarı değerli taşlar
Taşların iyileştirici etkisi uzmandan uzmana küçük farklılıklar gösterse de genel olarak aynı amaçlarda kullanılıyorlar.

Bu tür tedaviler yoruma açık. Yapılan araştırmalar da taşların etkilerini bilimsel bir dayanağa oturtamıyor. 2001 yılında Londra Üniversitesinde yapılan bir araştırma sonucu, taşların hastalar üzerinde bir placebo etkisi yarattığı yönünde. Bir diğer bakış açısı da taşların etkilerinin gerçek olduğunu söylüyor. Belki fiziki dünyada tespit edilemiyor, ancak mindbodygreen.com sitesinin röportaj yaptığı, yaklaşık 30 yıllık bir kuyumcuya göre müşterilerinin çoğunun enerjisi taşlarla birlikte olumlu yönde seyretmiş. Placebo veya gerçek, taşların olumlu etkisi bir çok kez gözlemleyen bu kişinin tecrübelerine göre taş seçimin de atılması gereken 4 adım var.

İlginizi çekebilir: Yarı değerli taşlar ve faydaları

Doğru Taşı Seçmek

Başlangıçta bizi harekete geçiren taşın iyileştirici etkisi olsa da doğru taş seçimi tamamen duygularla ilgilidir. Taşın şekli ve renginin üzerinizdeki etkisi, sizi kendine çekmesi çok önemli. Aradığınız taş açılmasındaki şifalı etkilerinde değil, sizinle arasındaki biraz büyülü çekim gücünde.

Taşın enerjisini yenileyin

Taşla eşleştiniz. Taştan düzenli bir şekilde faydalanmak için onu doğru şekilde temizlemelisiniz. Bunun için yönteminiz çok basit. Akan bir suyun altında yıkamak ve birkaç saat temiz bir suyun içinde ister Güneş’in, ister Ay’ın altında bırakmak. Son olarak üzerinde kalmış olabilecek olumsuz enerjiyi atmak için taşınızı yüksek titreşimli bir müziğin çaldığı odada tutabilirsiniz.

Taşınızla bütünleşin

Buradaki ritüel sizde bitiyor. Meditasyon yapmakla dua etmek arasında bir yerde kesişen bu ritüelde: Taşınızla temas halinde olun, nefesinizi ve düşüncelerinizi düzenleyin ve inanın. Bedeniniz, evren ve taş arasında bir bağ kurun. Bağı kurduğunuzda isteklerinizi bu enerji vasıtasıyla Evren’e yayın.

Her gün taşınızla ilgilenin

İçgüdülerinize güvenin. Taşı kullanabileceğiniz alanları zamanla hissedeceksiniz. Örneğin geceleri yastığınızın altına koyarak rahat bir uyku ve dengeli enerjiye sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Çakra çalıştırıcı doğal taşlar ile şifalandırma

Kaynak:

mindbodygreen.com

livescience.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!