Daha sağlıklı yaşamaya başlamak için hemen atabileceğiniz 8 adım

Hayattan ne kadar keyif aldığınız, işinizi ne kadar keyifle yaptığınız, arkadaşlarınızla ve ailenizle nasıl vakit geçirdiğiniz ve yalnız geçirdiğiniz zamanları nasıl değerlendirdiğiniz, yaşam tarzınızla yakından ilgili. Kendinizi her daim halsiz ve enerjisiz hissettiğinizi düşünün, koşullar böyleyken “daha iyi” yaşamanız mümkün mü?

Sağlıklı yaşam trendi, dünyanın birçok yerinde atılan en önemli adımlardan biri olarak kabul ediliyor. Öyle ki sağlıklı yaşamak, kendimizi nasıl hissettiğimizle birlikte, yaşadığımız çevreye ve insan ilişkilerine bakış açımızı dahi değiştirebiliyor. Durum böyle olunca bu harekete ayak uydurmamak ve sağlıklı yaşamak için adım atmamak imkansız bir hale geliyor. Yani sağlıklı yaşamak istiyorsanız ve bu yaşam stilini hayatınızda kalıcı bir değişim haline getirmek istiyorsanız bunu gerçekleştirmenin oldukça kolay yolları var.

Uplifers olarak sağlıklı yaşamaya başlamak için atabileceğiniz adımları sizler için derledik.

Uyku kalitesini önemseyin.

Güne güzel başlamanın en büyük sırrının kaliteli bir uyku çekmek olduğunu herkes bilir. Ancak son yıllarda teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle, dikkat dağınıklığı, odaklanma problemi gibi sorunlar hayatımıza girdi ve bunlar uyku düzenimizi etkilemeye kadar ilerledi. Ne var ki uyku düzeninizi kontrol altına rahatlıkla almak sizin elinizde. Günümüzde uyku probleminin bu denli artış göstermesi, bu alanda yapılan çalışmaları da artırdı. Dolayısıyla artık, her an her yerde rahatlıkla ulaşabileceğiniz ufak ve etkili yöntemler yaşadığınız uyku problemlerini kolaylıkla çözebilecek güce sahip.

Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı’nda uyku kalitenizi düzenlemeye yardımcı olacak birçok ürünle tanışabilirsiniz. Çaykur’un bitkisel çaylarından Yoga Journal’ın bilgilendirici içeriklerine, sağlıklı ve huzurlu yaşama giden etkili yollarla tanışarak uyku kalitenizi artırabilirsiniz.

Raw beslenmeye şans verin.

Çiğ beslenme anlamına gelen “raw beslenme” artık sağlıklı beslenme alışkanlıkları arasında en üst sıralarda yer alıyor. Başlarda birçok insanın tedirgin bir şekilde yaklaştığı raw besinler, yavaş yavaş insanların vazgeçilmezleri arasında yerini almaya başladı bile. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan ve besin değerlerini yok edici hiçbir işlemden geçirilmeden elde edilen raw besinlerse, hem evinizde hem de iş yerinizde adeta kurtarıcı birer sağlıklı beslenme mucizesi.

Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı raw beslenmeyle tanışmak isteyen herkes için bir cennet. Rawsome’ın birbirinden lezzetli ve besleyici içeriklere sahip raw atıştırmalıklarından Nu Snacks’in “ham” ve ağız sulandıran karışımlarına ve Çıtır Elma’nın kurutularak elde edilen elma cipslerinden Granolife’ın vegan barlarına pek çok raw besin fuarda sizi bekliyor.

Tercihinizi organik gıdalardan yana kullanın.

Artık sahip olduğumuz en leziz ve besleyici gıdaların yerini, lezzetsiz, ilaçlı ve hormonlu gıdalar almaya başladı. Günümüzde özellikle aileler, çocuklarına ne yedirmeleri ve hangi besinlere güvenmeleri gerektiği konusunda oldukça büyük problemler yaşıyor. Ne var ki tarım ürünlerine güven azaldığı sırada birçok değerli şirket organik tarımı ve organik gıdaları desteklemeye ve birbirinden geniş ürün yelpazeleriyle ortaya harika lezzetler sunmaya devam ediyor. 

Hayatında organik besinlere daha fazla yer açmak isteyenlerdenseniz Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı’nda ummadığını kadar çok seçenekle tanışabilirsiniz. Humm’un organik meyveli barlarından Fropie’nin doğal yoğurtlarına, Organik Tükkan’ın sınırsız ürün seçeneklerinden Secret Farm’ın organik bisküvilerine, Başak Organik’in anne bebek ürünlerinden Orfion’un organik zeytinyağına dek birçok ürüne ulaşabileceğiniz Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı hem sağlıklı hem de ağız sulandıran organik bir yolculuk niteliğinde.

Ne yediğiniz kadar ne içtiğinize de özen gösterin.

Gün içinde belki de en çok tükettiğimiz şey içecekler. Kahve, çay, su, meşrubat, meyve suyu derken içtiğimiz şeylerin içerikleri, en az yediğimiz besinlerin içerikleri kadar önemli ve dikkat edilesi bir hale geldi. Her ne kadar kahve ve çay tüketmeyi seven bir toplum olsak da, bir süre sonra aşırıya kaçmak ruh halimizden beden sağlığımıza kadar pek çok şeyi etkileyebiliyor. Üstelik artık oldukça lezzetli, taze ve besleyici içecek seçenekleri varken size iyi gelmeyen şeylere neden para harcayasınız ki?

Hurom’un meyve sıkacağı makinesi, Detoks Cafe’nin leziz detoks suları, Fitness Coffee’nin sağlıklı ve gurme İtalyan kahvesi gibi birbirinden farklı seçeneklerle Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı, herkese göre bir şey sunuyor.

İçtiğiniz suyu alkaliye çevirin.

Alkali suyun ne kadar dönüştürücü, tazeleyici ve sağlıklı faydaları olduğunu hepimiz biliyoruz. Ne var ki suyu alkali tüketmeye alışmak biraz zaman alabiliyor. Ne var ki doğal yollarla kendi alkali suyunuzu hazırlayabileceğiniz gibi, içtiğiniz suyu alkaliye çeviren teknolojilerden de faydalanabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı suyun önemini unutmuyor ve SuCo, Nexus Alkali Su gibi su içmenin önemini vurgulayan markaları da bünyesinde barındırıyor.

Bedeninize kulak verin.

Bedeninize iyi bakarsanız, hayatınıza iyi bakmış olursunuz. Bedeniniz ne kadar güçlüyse, vücudunuz fonksiyonlarını ne kadar düzgün yerine getirebilirse, zihin sağlığınız da bir o kadar güçlenir. Dolayısıyla egzersizi hayatınızdan eksik etmemeniz çok önemli. Gelişen teknolojiyi bu alanda kullanabilir, size kişisel koçluk yapan akıllı aksesuarlardan faydalanabilir, spor salonlarının yüksek motivasyonunu avantaja çevirebilir ve evinizi spor yapmak için uygun bir hale kolaylıkla getirebilirsiniz.

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı beden sağlığını destekleyen markalara da yer veren Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı’nda aradığınızı bulacağınıza eminiz. Fuarda vücut kompozisyonunun kapsamlı görünümünü ve takibini sağlayan Inbody teknolojisinden Tartı’nın profesyonel vücut analizi cihazlarına, kötü alışkanlıklardan kurtulmanın hiç de zor olmadığına inanan Habit’ten sporseverleri destekleyen Tadıfit, Protein Stüdyo gibi markaların güvenilir ürünlerine kadar, eksikliğini hissettiğiniz her şeyin yerini dolduracak bir ürünle mutlaka tanışacaksınız.

Pratik hizmetlerden yararlanın.

“Şehrin hızlı yaşantısına ayak uydurmaya çalışırken nasıl sağlıklı yaşayamaya daha fazla zaman ayırabilirim?” diyenlerdenseniz, sizin için her şeyi düşünen sağlıklı yaşam girişimlerinden faydalanabilirsiniz. Artık öğünlerinizde ne yemeniz gerektiğini sizin için belirleyip hazırlayan yemek şirketlerinden uygun fiyatlı sağlıklı yaşam paketlerine kadar birçok hizmete kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Önemli olan kararınızı vermiş olmanız ve bu yolda emin adımlar atmanız. Göreceksiniz, gerisi bir çorap söküğü gibi gelecek…

Siz hızlıysanız, sağlıklı yaşamı sevdirmek isteyen her bir firma sizden daha da hızlı… Yoğun iş hayatınız arasında bir de ne yiyeceğinize, sağlıklı ürünleri nasıl elde edeceğinize kafa yormayın diye sizler için ince düşünülmüş hizmetler veren birçok marka Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı’nda. Detoks Cafe’nin sıvı detoks setlerinden Fedbox’ın diyet paket servislerine hayatınızı kolaylaştıracak hizmetler bu özel fuarda sizi bekliyor.

Kişisel bakım rutinlerinizde doğal olana yönelin.

Evet, artık binlerce kişisel bakım ürününe her yerden kolayca, hatta uygun fiyatlara ulaşabiliyoruz. Ne var ki bu ürünlerin birçoğu hem çevre dostu değil, hem de içerisinde barındırdıkları kimyasallarla uzun vadede sizin için “iyi” değil. Neyse ki sağlıklı yaşam trendinin tüm dünyaya yayılmasıyla kozmetik sektörü de bu durumda oldukça güzel etkilendi. Siz de saç bakım ürünleri, cilt ürünleri ve benzeri bakım ürünleri için tercihinizi, doğal içeriklerden oluşturulan sağlıklı seçeneklerden yana kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı, sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir bütünü olan kişisel bakıma da yer veriyor. Fuarda Yeşilmarka’nın doğal deodorantlarından Siberian Health’in cilt bakım ürünlerine pek çok doğal kişisel bakım ürününe ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı, 26-28 Ekimde sağlıklı yaşam trendinin bir parçası olmak ve hayatını güzel dokunuşlarla değiştirmek isteyen herkesi İstanbul Kongre Merkezi’ne davet ediyor. Girişin ücretsiz olduğu bu kapsamlı etkinlikte davetiyenizi almak için, etkinliğin web sitesi üzerinden kayıt yaptırmanız yeterli. Birçok sağlıklı yaşam markasının kendi ürünlerini tanıtacağı ve bir arada olacağı bu fuarda size uygun birçok şeye ulaşabileceğinize eminiz.

Fuara kayıt yaptırmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Hayat, gördüğünüzden çok daha fazlası: Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı başlıyor!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!