Hayat, gördüğünüzden çok daha fazlası: Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı başlıyor!

“Bedeninize iyi bakarsanız, içinizde parlar.”Robert Urich

Sağlıklı yaşamak, bilinçlenmek, değer bilmek demek. Sağlıklı yaşamak sahip olduğun bedeni ve zihni en iyi halinde kullanmak, hayatı en iyi şekilde yaşamak demek. Sağlıklı yaşam, farkındalık demek. Sağlıklı yaşam, hayatın en güzel hali demek.

İnsan bedeni ve zihni çevresindeki kötü koşullardan ve müdahalelerden kolayca etkilenir. Özellikle şehir hayatının kaosunda, kalabalığında ve koşuşturmacasında çoğu kişi “yaşıyor” olduğunu unutur ve aslında sadece günü bitirmek için çabalıyor olduğunun farkına bile varmaz. Ne var ki sağlıklı yaşamanın bedenin ve zihnin işlevselliğini artırdığı gerçeğiyle birlikte, farkındalığı ve anda yaşamayı da desteklediği öğrenildiğinden ve tecrübe edildiğinden bu yana birçok insan artık “daha iyi yaşamak” için oldukça istekli.

Sağlıklı yaşamı deneyimlemek, hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen birçok insan, bu alanda eğitimler alıyor, kitaplar okuyor, konferanslara katılıyor. Dünya nüfusunun büyük bir bölümü bedenlerinin en iyi versiyonuna ve dolayısıyla ideal yaşama ulaşmak istercesine istekli. Ancak bununla birlikte nereden başlayacağını bilemeyen insanların sayısı da bir hayli fazla.

Hem nereden başlayacaklarını bilemeyenlere hem de sağlıklı yaşam tutkunlarına güzel bir haberimiz var; Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı Ekim ayında sizlerle!

Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı nedir?

Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı, “hayat, hayatın kendisinden daha büyüktür” diye düşünmeye başlayan ve günbegün doğaya, çevreye ve kendine daha saygılı yaşamaya başlayan toplumun ihtiyaçlarını karşılamak ve onları dünyanın her yerinden, en yeni sağlıklı yaşam trendleriyle buluşturmak için, 26 – 28 Ekim tarihleri arasında TARMEG işbirliği ile gerçekleştireceği etkinlikle sağlıklı yaşam meraklılarının karşısına çıkaracak.

Fuar, organik gıdadan tekstile, kozmetikten doğa dostu temizlik ürünlerine, bitkisel gıda takviyelerinden spora ve sağlıklı yaşam alanlarına kadar pek çok farklı konu başlığını ve firmayı bir araya getirecek. Üstelik katılımcılar ürünler ve trendler hakkında 1. Ağızdan bilgi sahibi olurken, aynı zamanda sağlıklı yaşama dair verilecek olan seminer ve konferans programlarına katılma şansını yakalayacak.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarda, sağlıklı yaşam tüketicisini bilinçlendirmek amaçlanıyor.

Fuar bilinçli tüketiciyi şöyle tanımlıyor; “kirlettiğimiz çevreyi ve bozduğumuz doğal dengeyi kurtarmak için sadece yedikleri içtikleriyle değil, kullandıkları araçların, malzemelerin, evlerinin yaşam şekillerinin çevreye zarar verip vermediği konusunda da duyarlı davranan kişi”.

Günümüzde bilinçlenen tüketici, üretimi etkiler hale geldi. Artık birçok firma, pazara sunacağı ürün ve hizmetleri tasarlarken tüketicilerin sağlıklı yaşamla ilgili beklentileri göz önünde bulundurmadan hareket etmiyor. Ayıca sağlıklı yaşam tüketicisinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda sunulan vaadin “iyileşme” değil “iyilik” ya da “kendini iyi hissetme” olması, bu pazarı genişletiyor, birbirinden farklı ürün ve hizmetlerin pazarda yer bulmasını  sağlıyor. Dolayısıyla sağlıklı yaşam pazarı; kaliteli bir uyku vaat eden ürünlerden, yürüme konforu sağlayan kişiye özel tabanlıklara, detoks kürlerinden, ergonomik mobilyalara kadar çok farklı alanları da kapsıyor.

Siz de sağlıklı yaşam hareketinin bir parçası olmak istiyorsanız 26 – 28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı’na giriş ücretsiz! Ancak giriş ücretsiz olsa da fuara web siteleri üzerinden kayıt yaptırıyorsunuz ve ücretsiz davetiyeniz sizin oluyor. Fuara kayıt yaptırmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!