Cinsel hayatınıza renk getirecek 10 öneri

Cinsel Hayatınızı Renklendirmek İçin Öneriler
Cinsel Hayatınızı Renklendirmek İçin Öneriler

Monoton iş yaşamı ve günlük koşuşturmacalarla başa çıkmaya çalışan çiftler için evlilik bir süre sonra aşk ekseninden çıkıp arkadaşlık eksenine doğru kaymaya başlar. Yoğun tempoya ayak uydurmaya çalışan çiftler zaman kısıtlamaları yüzünden cinsel hayatlarını çoğu kez ikinci plana atmak zorunda kalırlar.

Uplifers ekibi olarak bu hafta sizlere günde sadece 5 dakikanızı ayırarak cinsel hayatınızı hareketlendirebileceğiniz öneriler sunmak üzere Dr.Bonnie Jacobsen’in “Günde 5 dakikanızı ayırarak evliliğinizi koruyun” isimli kitabından işinize yarayabileceğini düşündüğümüz bazı önerileri derledik.

İşte günde sadece 5 dakikanızı ayırarak ilişkinizi renklendirebileceğiniz mutluluk önerileri:

1.     Partnerinizle sık sık göz kontağı kurun

Anlamlı bakışlar buz dağının sadece görünen kısmıdır ve partnerinize daha derinlerde yer alan düşüncelerinizi okutabilecek güce sahiptir. Unutmayın, ilişkilerde çoğu kez ilk kıvılcımı ateşleyen şey göz kontağıdır ve karşılıklı bakışmalar göründüğünden çok daha derin anlamlar taşır..

2.      Partnerinizi ne kadar seksi bulduğunuzu kendinize sürekli hatırlatın.

Günleriniz büyük bir olasılıkla hiç de seksi olmayan bir yığın sorumlulukla dolu ve partnerinizin de aynı işlerle meşgul olduğunu bildiğiniz için sonsuz bir döngüye girmiş durumdasınız. Şimdi bir kaç dakikalığına kafanızı sorumluluklarınızdan kaldırın ve seksi partnerinizi çalışırken değil yumuşacık yatağınızda size sarılırken hayal edin, bu onu size daha yakın hissettirecektir.

3.      Kişisel bir “seni istiyorum” sinyali belirleyin

Kulağınızla gelişigüzel oynamanız ya da gözlerinizi kırpıştırmanız etrafınızdakiler için hiç bir anlam ifade etmeyebilir ancak partneriniz ve siz bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyorsunuz! Toplulukta birbirinize gönderdiğiniz bu küçük gizli mesajlar duygularınızı harekete geçirebilecek arayışlarınıza büyük çözümler sunabilir.

4.     Duygularınızı harekete geçirebilen bir uyarıcı edinin.

Hepimizin hafızasında gördüğümüzde duyularımızı harekete geçiren sıcak bir film sahnesi ya da seksi duygular çağrıştıran bir parfüm kokusu vardır. Duyularınızı bu yolla harekete geçirdikten hemen sonra partnerinizle yan yana gelin ve bu duygu yoğunluğunun yarattığı atmosferin keyfini çıkarın. Unutmayın, o anda sizi doruklara çıkarabilecek tek insan yanıbaşınızda duran partneriniz.

5.     Konuşulduğunda yalnızca ikinizin anlayabileceği bir dil yaratın.

Buna vücudunuzun bölümlerini isimlendirmekle başlayabilirsiniz! Böylelikle kalabalık bir ortamda sıkıldığınızda “küçük oyuncak ayınızı” ne kadar özlediğinizi rahatça belirtebilirsiniz. Evet, bu biraz aptalca görünüyor olabilir ancak başkalarına saçma sapan gelen bir şeye yalnızca ikinizin kahkahalarla gülmesi cinsel çekiminizi arttırır. Beraber gülebilmek sağlıklı bir ilişkinin önemli bir göstergesidir.

6.    Yatağa partnerinizle aynı zamanda girmeye çalışın.

Yarattığınız fırsatlar cinsel hayatınızı ayakta tutmanız açısından çok önemlidir. Biriniz erken yatmaktan hoşlanırken diğeriniz gece kuşu olabilirsiniz fakat bunun cinsel hayatınızı etkilemesine izin vermeyin. Televizyon, bilgisayar ya da en heyecanlı yerinde kaldığınız kitap partneriniz uyuyana kadar sizi bekleyebilir.

Cinsel Hayatınızı Renklendirmek İçin Öneriler
Cinsel Hayatınızı Renklendirmek İçin Öneriler

7.  Öngörülebilirlik seksi değildir, sürprizlerle dolu olun.

Arabayla kırmızı ışıkta durmak kimse için özel ya da alışılmışın dışında bir durum değildir ama bu anlardan birini partnerinizi öperek değerlendirmeniz onun hafızasında uzun süre unutamayacağı bir sürpriz olarak yer edinecektir.

8.       Hislerinizi açıkça belirtmekten çekinmeyin.

Seks hakkında konuşmak bazı insanlar için utandırıcı olabilir ancak partnerinize seks sırasında hoşlandığınız ya da hoşlanmadığınız şeylerden bahsetmeniz cinsel ilişkinizin kalitesi açısından önem taşır. Partnerinizin ne zaman, hangi türdeki dokunuşlarla sizi etkilediğini keşfetmesine yardımcı olmanız ilişkinizden daha fazla tatmin olmanızı sağlar.

9.       Bazen duşa beraber girmeyi deneyin.

 Sıcak suyun ve aromatik yağların bir araya geldiğinde karşı konulamaz bir atmosfer yaratmasının yanı sıra banyo, mutfak, çalışma odası gibi farklı yerlerde beraber vakit geçirmek ilişkinizi monoton olmaktan kurtaracaktır.

 10.    Yatağa çıplak girin

Kışkırtıcı olduğunu düşündüğünüz dantelli, seksi geceliklerinize aslında ihtiyacınız olmadığını biliyor muydunuz? Unutmayın, vücudunuz en seksi giysinizdir. Ancak siz yine de partnerinizin sizi seksi çamaşırlar içinde daha çekici bulduğunu düşünüyorsanız bildiğiniz yolda ilerleyebilirsiniz.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!