Uplifers ile keyifli yaşam önerileri – II

sağlıklı yaşam
Caffè Nero ile keyifli yaşam önerileri – II

Hızlı yediğimiz, hızlı gezdiğimiz, hızlı alışveriş yaptığımız ve bir sonraki işe yetişmeye odaklandığımız bir çağda yaşıyoruz. Gün içinde aldığımız sağlıksız besinler, stres, hareketsizlik gibi etmenlerle farkında olmadan zarar verdiğimiz vücudumuzu yenilemek ve sağlıklı tutmak, yaşam tarzınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle mümkün.

Uplifers olarak, fazla zamanınızı almayacak, daha sağlıklı ve zinde bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olabilecek önerilerimizi sizler için derledik. İşte daha sağlıklı bir yaşam için hayatınızdan eksik etmemeniz gereken 10 altın kural:

1. Su, su ve su

su
Caffè Nero ile keyifli yaşam önerileri – II

Vücudunuzun yenilenmesi için en ihtiyacınız olan şey sudur. Su içmek,  hücrelerinizdeki yakılmış olan besinlerin artıklarının vücudunuzdan atılması için yapmanız gereken en basit ve en önemli şeydir. Gün boyunca suyunuzu yanınızdan ayırmamanız ve özellikle yaz aylarında mineralli sular tüketmeniz sağlığınız için büyük önem taşır.

2.  Geceleri en az 7-8 saat uyuyun

wake up

Vücudumuzun yenilenmesinin büyük bir kısmı uyku sırasında olur. Ne kadar az uyursanız vücudunuz o kadar az yenilenir. Vücudunuzda yenilenme olmadıkça kendinizi daha kötü hissedersiniz. Bu nedenle programınızı günde 7-8 saat uyuyabilecek şekilde düzenleyin.

3.  Multivitamin alın

Caffe Nero_Meyveli müsli

Her gün yüksek kalitedeki vitaminleri alabileceğiniz meyve ve sebzeler tüketin. Bunun yanında balık yağı ve vitamin takviyeleri de meyve ve sebzelerin yanında ekstra vitamin sağlar.

Caffè Nero’nun sizler için hazırladığı, yüzde yüz doğal meyve salataları ve meyve musli yoğurtları; vitamin ihtiyacınızı karşılamasının yanı sıra çok lezzetli, serinletici, üstelik %99 yağsızdır. Tüm Caffè Nero şubelerinden meyve salataları ve meyve musli yoğurtlara ulaşabilir, günlük vitamin ihtiyacınızı lezzetli bir şekilde karşılayabilirsiniz.

4. Ne durumda olursanız olun düzenli olarak hareket edin

Hareket edin

Ağırlık kaldırın, koşun, dans edin… İş çıkışı kendinizi yorgun hissetseniz de, internette ya da televizyon karşısında vakit harcamak yerine, bu sürenin bir kısmını hareket ederek geçirmeye çalışın. Apartmanın merdivenlerini inip çıkmak, su şişesiyle kol ve karın egzersizleri yapmak ya da müzik açıp amaçsızca dans etmek… Seçim sizin.

5. Kendinizi zorlayın

kendinizi zorlayın

Sizi zorlamayan şeyin hayatınızda değişiklik yaratabilecek kadar gücü yoktur.  Ayrıca, 2 hafta önce kaldıramadığınız ağırlığı bugün kaldırabiliyor olmanızın verdiği hazzı başka hiçbir şeyden alamazsınız.

6. Vücudunuzu sevdiğiniz için spor yapın, nefret ettiğiniz için değil

vücudunuzu sevin

Sporu, zayıflamak için kendinize eziyet ettiğiniz bir aktivite olmaktan çıkarıp bir yaşam tarzı haline getirin.

7.  Ağırlık çalışın

ağırlık çalışın

Egzersiz programınızda ağırlık çalışmak yoksa şimdi eklemenin tam zamanı. Kaslı görünmek istemiyorsanız, programınızı bir uzman eşliğinde yeniden düzenleyin ve vücudunuzun kas oranını yeterli miktarda arttırarak formda görünmenin keyfini çıkarın.

8.  Sık öğünler halinde, sağlıklı yiyeceklerle beslenin

Caffe Nero_Tavuk Masala & Hindi Baget (1)

Vücudunuza ne kadar sağlıklı besinler alırsanız, kendinizi o kadar mutlu hissedersiniz. Sağlıklı beslenmek az yemek değildir. Aksine, küçük öğünlerle sık sık yemeye çalışın. Metabolizmanızı yanmakta olan bir ateş gibi düşünün. Bu ateşe kocaman bir odunu bütün halde atarsanız, alevi arttırmadan yanar ve kül olur. Ancak, sık aralıklarla atacağınız küçük çıra parçalarıyla, alevi daima canlı tutabilirsiniz. Metabolizmanız da aynen bu mantıkla çalışır. Gün boyunca küçük öğünlerle sık beslenmeniz, kalori yakımınızı hızlandıracaktır.

Caffè Nero’da özel hazırlanmış sandviçler ve bagetler, sabah kahvaltıları ya da ara öğünleriniz için iyi bir seçenek olabilir. Caffè Nero’nun sağlıklı seçenekler sunmak ve farklı beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlamış olduğu bagetlerde genetiği değiştirilmiş ürünler, hidrojene yağlar, yapay renklendiriciler, aromalar ve tatlandırıcılar asla kullanılmıyor. Yolda yürürken ya da iş çıkışında, karnınızın acıkmaya başladığını hissettiğiniz anlarda, en yakınınızdaki Caffè Nero şubesinden hem besleyici hem doyurucu bir baget alarak, bir dahaki öğüne kadar açlığınızı bastırabilirsiniz.

 

9. Fitness ve beslenme konularında performansınıza odaklanın

performansınıza odaklanın

Gelişiminizi yalnızca baskül üstünde görünen yazılar ya da aldığınız kalorilerin miktarı üzerinden değerlendirmek doğru değildir. Bunun yerine sağlıklı beslenerek ve spor konusunda performansınızı her gün bir öncekinden daha iyi hale getirerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

10. Kendinize inanın ve iyi yaşayın

Kendinize inanın

Umuyoruz ki sizin için önermiş olduğumuz maddeleri dikkate alır ve yaşamınızın en azından küçük bir kısmını değerlendirmek için harekete geçersiniz. Vücudunuzu değiştirmek elbise değiştirmek gibi kolay bir iş değildir. Dünyaya bir kez gelirsiniz ve vücudunuz, hayatınız boyunca üzerinizde taşıyacağınız en değerli giysidir. Ona iyi bakmak, sağlıklı ve zinde tutmak hayatınızda yer alan her şeyden daha önemlidir.

 

“Caffè Nero ile keyifli yaşam önerileri”nin tamamına ulaşmak için tıklayınız. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!