Bir babanın kızına verdiği nasihatlerle evlenilecek erkekte bulunması gereken özellikler

Mutluluğa giden yol doğru hayat arkadaşını bulmaktan geçer. Fakat doğru kişiyi bulmak her zaman sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Bu zorluğu gören bir baba da kızına doğru erkeğe işaret eden özellikleri aşağıdaki şekilde sıralamış. Doğru erkeği tasvir etse de listede doğru ilişkiye dair tarifler bulmak mümkün.

Seni mutlu edenle görüş ama kahkaha atmanı sağlayan biriyle evlen

Çünkü hayat acılarla dolu, ve eğer karşındaki kişi sana acılarınla yüzleşme fırsatı verip, sen göz yaşları içindeyken yüzünü gülümsetebiliyorsa onunla evlen. İyi bir espri anlayışı kıvrak bir zeka delmektir.

Elinin üstünde yaralar olmasına dikkat et

Bu ya çok çalıştığının ya da dövüştüğünün işaretidir. Ekmeğini taştan çıkarmasını bilen erkek tutkusu olan erkektir. Sendeki yürek, tutkusu olmayan bir erkeğin kaldırabileceği türden değil. Yaralı el yumuşak elden iyidir. Acılarının üstesinde gelmiş, onları taşıyabilmektedir. Acıdan korkan erkekle evlenme.

evlenilecek erkekte bulunması gereken özellikler
Babaların verdiği ilişki tavsiyeleri, kızları için her zaman en değerli olanlar arasındadır.

Ona evet demeden önce onu sinirlendir

Onu korkmuş, seni isteyen ve bu yolda hasta düşmüş bir halde bırak. Stres insanı değiştirir. İçki içip içmediğini öğren. İçiyorsa onu sarhoş et. Böylelikle ayıkken aklından neler geçiyor görmüş olursun. Bağımlılıklarını öğren ve seni onların yanında nerede konumlandırdığını gör. Herkes neyse odur, kimseyi değiştiremezsin. Şimdi nefret ettiğin şeyden, sekiz yıl sonra daha da nefret edeceksin. Belki onun her zerresini seviyorsun ama bu onun sana uymadığını zerre değiştirmiyor.

İlginizi çekebilir: Babasıyla sağlıklı iletişim kuramayan kadınların romantik ilişkilerinde en sık karşılaştığı 5 problem

İçgüdülerine güven

Eğer yanında güvende hissetmiyorsan, daha fazla düşünme ve git. Başka bir kanıta ihtiyacın yok.

Paraya senden daha çok önem veriyorsa kork

Boşanmaların çoğu bu yüzden. Evlilik ve parasal geçim birbirinin hem düşmanıdır hem de gerçeği. Seni milyonlardan önde tuttuğundan emin ol.

Bir erkeğin hayvanlara olan tutumu çocuklara olan tutumunun göstergesidir

Eğer bir köpeğe el kaldırdığını görürsen eşyalarını topla ve çık. Bir hayvanın en kötü hali bir çocuğun en iyi halinden daha az can sıkıcıdır. Çocukların çok güzel olacak ama aynı ölçüde yaramazlık yapacaklar. Aynı kural bir garsona veya temizlikçiye olan tutumunda da geçerli. Düşük maaşlılara olan bakışı onun kim olduğunu gösterir. Sabır çok az bulunur ancak önemlidir.

Eğer senden büyülenmiyorsa seni hak etmiyor demektir

Sen benim bebeğimsin ve mükemmelsin. Eğer bunu görmüyorsa bu onun kaybı. Bir yerde senin değerini görecek birisi var. Güçlü ol. Eğer senden değişmeni isterse bir kaya gibi sağlam dur. Sen, sen olduğun halinle mükemmelsin.

 

İlginizi çekebilir: Babaların bebekleriyle ilk kez buluştuğu 30 muhteşem kare

Kaynak:

thelovewhisperer.me

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!