Bilinçaltınızdaki kayıtları keşfedin: Kas testi

“Kas testi bize her şeyden önce iç dünyamızın derinliklerine inip zihinsel ve duygusal boyutlarımızla çalışma imkanı sunuyor. Geçmişten getirdiğimiz tamamlanmamış deneyimlerimiz varsa ya da geleceğe dair endişeler yaşıyorsak doyumlu bir hayat yaşamamız mümkün değil. Bizi heyecanlandıracak soru şu: Tüm sınırlarımdan, şüphelerimden ve dirençlerimden özgürleştiğimde ben kimim?”
Dr. Isa Gruber

İnsanoğlu varoluşundan itibaren beynin gizemlerini çözmeye çalışıyor. Ve kafanızın üzerinde taşıdığınız 1,5 kg ağırlığındaki bu mucizevi organın pek çok faaliyeti, bilim insanları tarafından hala keşfedilmeyi bekliyor. Bu yapının sizin yaşamsal faaliyetlerinizi, bedeninizdeki tüm fonksiyonları (kalp atışı, kan basıncı vb.) düzenlemenin yanında çok önemli bir görevi daha var; bilinçaltınızdaki kayıtlara ev sahipliği yapmak. Bilinçaltının ne olduğunu ve görevlerini önceki yazılarımda ayrıntılı olarak açıklamıştım. Şimdi gelin bilinçaltımızdaki bu kayıtlara nasıl ulaşacağımıza bakalım…

Bizler Thetahealing tekniğinde bilinçaltımızda bizi bloke veya sabote eden kayıtları “Kas testi” yöntemi ile buluyoruz. Bu yöntem ilk olarak 1964 yılında bir kiropraktör olan Dr. Dr.George Joseph Goodheart tarafından bulunmuş olan bir enerji testidir. Çalışma felsefesi ise oldukça basit: Eğer bir inanç bizde varsa bu bilinçaltımız için “evet”demektir; bunun sonucunda bilinçaltı kaslarımıza güçlü tepki gönderir, kaslar kasılır ve beden öne eğilir. Aksi durumda ise bilinçaltımız kaslarımıza zayıf sinyal gönderir ve bedenimiz arkaya eğilir; bu “hayır” demektir.

Kas testi nasıl yapılır?

Öncelikle bu testi yapmadan önce bedeninizdeki su dengesinin yerinde olmasını hatırlatmam gerekiyor, test öncesinde 3-4 bardak su içmeniz faydalı olacaktır. Aksi halde yanıtlar yanıltıcı olabilir.

Şimdi ayağa kalkıyoruz. Önce su dengemizin yerinde olup olmadığına bakacağız. Gözlerimizi kapatıp bedenimizi olabildiğince serbest bırakıyoruz, havuza kendinizi bırakacakmışsınız gibi düşünebilirsiniz. Ayaklarımız omzumuz genişliğinde açık, gözlerimiz kesinlikle kapalı olmalı. (Gözlerimizin kapalı olması bilincimizi devre dışı bırakarak bilinçaltımızla bağlantı kurmamıza olanak sağlıyor) Şimdi yüksek sesle 3 defa “Evet” diyoruz, eğer su dengemiz yerindeyse bedenimiz öne doğru eğilecektir. Şimdi yine yüksek sesle 3 kere “Hayır” diyelim, bu sefer bedenimiz arkaya doğru eğilecektir. Su dengemiz yerinde olduğuna göre şimdi kas testine başlayabiliriz. Yine gözlerinizi kapalı tutmaya devam ederek yüksek sesle test etmeyi istediğiniz cümleyi söyleyebilirsiniz.

İşte sizlere kas testi yapabileceğiniz birkaç inanç örneği;

  • “kendimi seviyorum”
  • “…’dan korkuyorum”
  • “…’ya kızgınım”
  • “ben değerliyim”
  • “yaşamak zevklidir”
  • “ben bu sınavı başarabilirim” gibi cümlelerle kas testini yapabilirsiniz.

Cevabınız “evet” ise bedeniniz öne doğru eğilir, “hayır” ise geriye doğru itilir. Bu test, herhangi bir bilinçaltı temizlik yöntemini bilmeseniz bile farkındalığınızı artırmanız için harika bir yoldur. Bazen sizde -bilinç düzeyinizde- olmadığından emin olduğunuz bazı programların bilinçaltınızda varolduğunu görüp şaşırabilirsiniz, eğitimlerimde öğrencilerimin yüzünde bu şaşkınlık ifadesini görmeyi seviyorum. Unutmayın; bedeniniz asla yalan söylemez

Kas testinin püf noktaları

  • Bilinçaltınız -me,-ma, değil kalıplarını anlamaz. Bu nedenle daima olumlu cümle kalıplarıyla test yapmalısınız. Örneğin; “Ben başaramam” yerine “Ben başarabilirim” ile test yapmalısınız.
  • Bir hastalığın bedeninizde olup olmadığını da kas testi ile öğrenemezsiniz. Bulduğunuz sadece o konudaki kendi fikriniz olacaktır.
  • Başkaları hakkında kas testi yapamazsınız, geleceğe dair sorular soramazsınız. Örneğin; “ben başka şehre taşınmalı mıyım?” gibi…

Dilerseniz kas testi yardımıyla bulduğunuz bu inançları Thetahealing tekniği ile anda değiştirmek de mümkün. Her şey sizin seçimlerinizde saklı, siz hayatınızda şimdi, şu anda, neyi yaratmayı seçiyorsunuz?

Thetahealing yöntemiyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve eğitimlerin içeriğine www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir; her türlü sorunuz için benimle Instagram hesabımdan ve [email protected] mail adresim üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tekrar görüşünceye kadar sevgiyle kalın…

İlginizi çekebilir: Hastalıklar zihinde başlıyor 2: Çağımızın önemli hastalıklarının ruhsal nedenleri

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam