Başarılı insanların gece yatağa girmeden önce yaptıkları 10 şey

Başarılı olmak ve bunu sürdürebilmek, hem kolay hem de zor. Bazen gerçek bir başarı elde etmek için rutinlerinize her zamankinden daha çok hakim olmanız gerekebilir.

Hiçbir başarı tesadüf olmadığına göre, başarılı insanların belli rutinlerinin olması da bir sürpriz değil. Birçok başarılı ismin, geceleri yatağa girmeden önce ilham verecek, yenilenmesini sağlayacak ve tutkularını canlandıracak bazı alışkanlıkları var.

İşte başarılı insanların gece yatağa girmeden önce yaptıkları 10 şey:

1. Gün içindeki başarılarınızı ve başarısızlıklarınızı hatırlayın.

Başarılı insanlar, bir konuda başarısız olduklarında yelkenleri suya indirmek yerine kapsamlı bir analiz yapmaya, başarısızlığın nedenlerini bulmaya çalışır. Pozitif şeylere odaklanır ve gelecekteki başarılar için ıskaladıkları hedeflere odaklanırlar.

Başarılı insanlar pozitif şeylere odaklanır ve gelecekteki başarılar için ıskaladıkları hedeflere odaklanırlar.
2. Teşekkür edin.

Gece olup da kendinizi uykuya teslim etmeden önce gün içinde başarılı olduğunuz şeyler için size yardımı dokunanlara teşekkür edin. Eğer teşekkür edemiyorsanız, şükredin.

3. Planlarınızı gözden geçirin.

Yatağa girmeden önce tüm hedeflerinizi tekrar hatırlayacak değilsiniz elbet. Ancak kısa vadeli planlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Özellikle aciliyeti olan veya önemli şeyleri yazarak kendinize hatırlatabilirsiniz.

4. Alarmınızı kurun.

Her gün aynı saatte uyuyup, aynı saatte uyanmak hayatınızı düzene sokmanın en etkin yollarından biridir. Bu yüzden gece yatmadan önce alarmınızı kurun.

5. Yakınlarınızla konuşun.

Ailesiyle ve arkadaşlarıyla iletişim halinde olan insanların motivasyonu daha yüksek olur. Günü tamamlamadan önce aile üyelerinizle veya bir arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

6. Kitap okuyun.

Uyumadan önce yaptığınız son şey zihninizi çalıştıracak bir şey olursa, gece boyunca bilgiyi işleme fırsatınız olur. Bilinçaltınız, okuduğunuz fikirleri yeni ilham kaynaklarına dönüştürecek zamana sahip olur.

7. Sevginizi dile getirin.

Yatağa girmeden önce sevginizi dile getirerek günün sonunu pozitif bir davranışla kapatmış olursunuz. İnsan sevildiğini hissettiği zaman, tazelenmiş bir şekilde ve kendini güvende hissederek uyanır.

8. Dua edin veya meditasyon yapın.

İster dua edin, ister meditasyon yapın ama yatağa girmeden önce bir süre sessiz kalmak rahatlamanıza ve derin uykuya geçmenize yardımcı olur. Ayrıca bu şekilde daha huzurlu bir şekilde uyanabilirsiniz.

9. Hafif bir şeyler yiyin.

Uyumadan önce neler yiyebileceğiniz konusunda bir uzmana danışabilirsiniz. Zayıflamak uğruna yatağa aç girmek, uyku düzeninizin bozulmasına neden olabilir. Ancak bunu engellemek uğruna uyumadan önce çok fazla şey yerseniz, bu sefer de sağlığınız bozulabilir.

İyi bir uykunun formülü ise her gün gerekli süre kadar uyumak değil, aynı zamanda iyi bir uyku rutini oluşturmakta gizli.
10. Hayal kurun.

Başarılı insanların yatağa girmeden önce yaptıkları şeylerden biri de hayalindeki hayatı düşünmektir. Siz de nasıl bir hayat hayal ettiğinizi düşünün.

İyi bir uyku, başarının anahtarlarından biridir. İyi bir uykunun formülü ise her gün gerekli süre kadar uyumak değil, aynı zamanda iyi bir uyku rutini oluşturmakta gizli. Başarılı insanların uyguladıkları bu uyku öncesi rutini hayata geçirerek, güne tazelenmiş ve dikkati açık bir şekilde başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Başarılı kadınların 10 ortak özelliği

Kaynaklar:
INC.com
Business Insider

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!