Bahar geldi, haydi hareketlenelim biraz

header alternatif
Bahar aktivasyonları

Saatler akşama yaklaşırken havanın hala aydınlık olmasına şaşırıyoruz.

Güneş yüzünü gösteriyor.

Paltolar yavaş yavaş yerini montlara devretmeye başlıyor.

Anlayacağınız bahar geliyor 🙂

Bahar geldi, arazide koşalım biraz 02 Bahar geldi, arazide koşalım biraz 03

O zaman, zaman kışlıklarla birlikte tüm bahaneleri de dolaba tıkıp kendimizi dışarı atmak zamanıdır. Hani siz aslında hep hareketli olmaktan yanasınız da, soğuğa dayanamıyorsunuz, karanlıktan haz etmiyorsunuz ya; gün, sizin gününüzdür. Bu sezon pek renkli organizasyonlarla istediğiniz kadar hareketlenebilir, bir yandan da eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Bahar geldi, arazide koşalım biraz 07

Mart başında gerçekleştirilen Runtalya Maratonu ile birlikte koşu mevsimi de ufaktan başlamış oldu. Hafta sonu yapılan yarışlar, uzun tatil yapmayı sevmeyen ama yeni yerler de görmek isteyen, tatile gitse de yürümeden, koşmadan duramayanlar için pek ideal seçenekler olarak çıkıyor karşımıza. Bakalım bu baharda, yazda neler bekliyor bizleri.

Tatil mekanları yarış pistine dönüşüyor

Ense yapıp, ayaklarımızı uzatmaya, yiyip, içip miskinleşmeye alıştığımız beldeler bir bir harekete davet ediyor bizi bu sefer.

Bodrum Global Run (27 Nisan 2014)

bodrum global run

Bu yıl ilk kez koşulacak olan yarış, 15 km’lik bir parkura sahip ve tüm kayıt ücretleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında TOG’a bağışlanacak. Gidemeyecek olsak bile kayıt yaptırmaya değer.

Wings for Life World Run (4 Mayıs 2014)

wings for life world

‘Koşuyoruz, koşamayanlar için’ sloganıyla lanse edilen yarış, tüm dünyada aynı anda başlayacak ve koşanların peşinden gelen bir aracın kendilerini yakalamasıyla da son bulacak. Anlayacağınız bu sefer ‘finish’ noktası ileride değil, geride. Parkurun tamamı 90 km, ne kadarını tamamlayabileceğiniz tamamen hızınıza bağlı. Araç tarafından sobelenmeyin, yeter.  Alanya’daki başlangıç saati 13:00 ve kayıttan sağlanan tüm gelir, omurilikle ilgili araştırmalara aktarılacak. İşte, gidilemese de kayıt olunabilecek bir etkinlik daha.

Bozcaada Yarı Maratonu (10 Mayıs 2014)

Bozcaada’da sınırlarınızı zorlayarak yarı maraton (21 km) koşmayı deneyebilir ya da 10 km ile yetinebilirsiniz. Daha önce gittiniz mi bilmiyorum ama adanın yokuşlarıyla ünlü olduğunu ve yarışın biraz geç bir saatte, yani sıcaklar bastırdıktan sonra başladığını hatırlatmak isterim.

Bahar geldi, arazide koşalım biraz

Kırlar, dağlar, bayırlar en güzel halleriyle bizi karşılamaya hazır.

*Çekmeköy’deki yarışlarla ilgili detaylı bilgi şurada.

*İznik Ultra Maratonu’yla ilgili detaylar da şurada. ‘Ultra’ kelimesi korkutmasın sizi, çünkü gölün kenarını dolaşan 10 km’lik çok güzel bir parkur da var bu yarışta. 10-42-80-130 km’lik etaplar, 18-19-20 Nisan tarihlerinde koşulacak. Ben de 42 km koşacağım. Gelecek olursanız haber edin.

*İstanbul’daki ormanları Belgrad ile sınırlı zannedenler Aydos’a buyurmazlar mı? Salomon Trail Run 4 Mayıs 2014’te koşulacak. Parkur 6 ve 12 km’lik etaplardan oluşuyor.

Daha neler var, neler

Daha neler var, neler

Formula pistinde koşmak ve bisiklete binmek isterseniz, tıklayınız.

Bursa Osmangazi’de koşarken tarihle kucaklaşabilirsiniz.

19 Mayıs’ı anlamlı bir yerde koşarak kutlamak isterseniz, Samsun sizi bekliyor. Henüz kayıtlar açılmamış ama şuradan takip edebilirsiniz gelişmeleri.

Haliç kıyısında yarı maraton deneyimi yaşamak için tıklayınız.

Eskişehir’de de bir yarı maraton var.

Haziran’a kadar olan etkinlikler böyle. Sonrasını sonra konuşuruz.

Not: Eğer siz de koşuya başlamak, iyilik peşinde koşmak istiyor ama nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, adresim: [email protected]

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam