Runtalya Maratonu’nun ardından: Runtalya Maratonu ve Adım Adım

runantalya
Runtalya Maratonu

2 Mart Pazar günü tam 4.500 kişi Runtalya Maratonu’nun start noktasından hareket etti. Herkesin amacı farklıydı; kimi sınırlarını zorlamak, kimi sınırlarla yaşayanların refahını artırmak, kimi de sadece güzel havanın, kalabalığın, coşkunun tadını çıkarmak için oradaydı.

01

Benim amacım 42 km koşarak TOG gençleri için bağış toplamak, gençlerin gerçekleştireceği sosyal sorumluluk projeleri için gereken fona katkı sağlayabilmekti. Yazının bundan sonrası biraz foto-roman tadında geçecek çünkü görsellerin anlatacağını benim yazarak anlatmam çok zor.

gençler dünyayı deği

Hep iyilik peşinde koşmak, ne kadar büyürsem büyüyeyim hep hareketli kalmak istiyorum. Tüm çabam bunun için aslında. Mesafeymiş, dereceymiş, PB (personal best) imiş, umurumda değil. Şu yaşlara geldiğimde de hala Runtalya madalyasını boynuma takabilirsem ne mutlu bana.

koşan yaşlı insanlar

Bahaneler, ah o bahaneler, hepsi ama hepsi beynimizdeler. Çocuğunu da, engelini de bahane etmeyenler vardı yarışta. Hatta serebral palsi rahatsızlığı olan Deniz, eşlikçileriyle birlikte tam 21 km kat etti TEGV aracılığıyla çocuklara bağış toplayabilmek için. Aslında tüm ekip 10 km koşacaktı ama son anda Deniz 21 km koşmak isteyince, diskalifiye edilmek uğruna uzattılar mesafeyi. Kimsenin de umrunda değildi zaten madalya, derece, yarış sonucu. Tek bir sonuca kilitlenmişlerdi: Deniz’in mutluluğu.

foto 03

Pek eğlenceli sahnelere tanık olduk yol boyunca.

bahaneler

Centilmenliğin ne olduğunu gördük. Maratonun son metrelerinde yere kapaklanan, hiç tanımadığı bir koşucunun yanına koşan Akut Atletizm Sorumlusu Gülseren Yıldız, onu motive ederek yarışı tamamlamasını sağladı.

foto 04

foto 05

Daha nice koşu var önümüzde ve bizler iyilik peşinde koşmaya, birilerinin hayatına dokunmaya devam edeceğiz. Runtalya’da 750 kişi Adım Adım bünyesinde koştu ve eminim ki bu sayı gittikçe daha da artacak. Böyle bir ailenin üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Ben sözümü yerine getirip, maratonu bitirdim, şimdi yardımlarınızı bekliyorum. Detaylar aşağıda.

Herkese sevdikleriyle birlikte yol alacağı hareketli günler dilerim.

runantalya

TOG Bağış bilgileri
Garanti Bankası
Bağlarbaşı Şubesi (422)
Hesap: 6295999
IBAN: TR78 0006 2000 4220 0006295999
Alıcı: Toplum Gönüllüleri Vakfı
Web üzerinden bağış: http://tog.org.tr/bagis_206
PAYPAL: http://tog.org.tr/paypal_207
Açıklama: KIVANÇ ERGUN AA ADINIZ SOYADINIZ
Koşudu Kodu: KERGU

TOG’u daha detaylı incelemek için tıklayınız.

Gençlere sağlanan kaynağın nerelerde değerlendirildiğini görmek için tıklayınız.

Not: Eğer siz de koşuya başlamak, iyilik peşinde koşmak istiyor ama nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, adresim: [email protected]

 Fotoğrafların çoğu Aykut Üstündağ’a aittir. Her zamanki gibi yanımızda olduğu için kendisine teşekkür ederim.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam