Babalar Günü’ne özel hediye önerileri ve hediye seçme rehberi

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü’nün ilk olarak nerede ve nasıl ortaya çıktığını biliyor musunuz? Babalara özel bir gün olması gerektiği fikri ilk kez bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd tarafından, annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüş babası için özel bir şeyler yapmak istemesi ile ortaya çıktı. Babasının doğum günü olan 5 Haziran tarihine kutlama hazırlıkları yetişmediği için, Haziran’ın üçüncü pazar gününe ertelendi. 1930’lu yıllara kadar az sayıdaki toplulukların kutlaması ile devam eden etkinlik, daha sonraki yıllarda dünyanın çeşitli yerlerine yayılarak farklı toplumlar tarafından da kutlanmaya başlandı.

Yılın bir günü değil her günü sevgimizi gösterdiğimiz babalarımız için küçük de olsa bu günü daha da anlamlı kılacak, özenle seçilmiş hediyelere onlar “Hiç gerek yok, düşünmeniz yeter.” deseler de; bizler bu özel günü daha hatırlanır kılmak için küçük bir armağanla onları daha mutlu edebiliriz. Ancak hediye seçimi konusunda kararsız olanlardansanız, sizin için hazırladığımız hediye seçme rehberine göz atabilirsiniz:

Teknoloji ile arası iyi olan babalara

Bazı babaların teknolojiye karşı mesafeli oldukları bir gerçek. Sosyal medya kullanmayan, teknolojik ürünlere işi düştüğünde strese giren ya da nostaljik bir radyo dinlemekten daha büyük keyif duyan… Fakat, bazı babalar da son teknolojiyi takip etmekten ve kullanmaya başlamaktan mutlu oluyor. Öyleyse, işlerini kolaylaştıracak akıllı bir tablet veya rahatça müzik keyfi yapabilecekleri kablosuz bir hoparlör tercih edebilirsiniz.

Tarzından ödün vermeyen babalara

Ofis şıklığına özen gösteren, günlük hayatında da tarzından ödün vermeyen babalara özel şık gömlekler, rengarenk kravatlar ve son dokunuşlarını taçlandıracak kol düğmeleri bu yılki tercihiniz olabilir. Hediye alacağınız babaların ya da kendi babanızın tarzına en çok uyduğunu düşündüklerinizi satın alabilirsiniz.

Açık hava aktivitelerini seven babalara

Her hafta sonunu pikniğe gitmek için iple çeken, kamp kurmak için sürekli yeni yerler araştıran, açık havada zaman geçirmekten büyük keyif alan babalara özel seçtiğimiz kamp çadırlarını, kolayca arabaya atıp pikniğe gidebilecekleri katlanır sandalyeleri veya açık havada ihtiyaç duyabileceği tüm ekipmanları hediye alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz.

Hobilerine zaman ayıran babalara

Boş zamanlarını değerlendirmeyi seven, evdeyken hobilerine zaman ayıran babalar için eğlenceli zaman geçirebilecekleri puzzle, resim seti, oyun gibi farklı hobi ürünlerini inceleyebilir; babanızın en çok keyif duyacağı ürünleri ona hediye edebilirsiniz.

Kişisel bakımına özen gösteren babalara

“Benim babam kişisel bakımından ödün vermez; saçına sakalına her zaman dikkat eder, parfümsüz dışarıya adımını atmaz.” diye düşünüyorsanız, bakım ürünleri sizin için doğru bir hediye tercihi olabilir. Çarpıcı kokulara sahip parfümler, evde kolayca saç-sakal traşı yapmalarını kolaylaştıracak traş makineleri veya cilt bakım ürünleri tam babanıza göre.

Yeni kokteyller denemeyi seven babalara

Mutfakta zaman geçirmeyi seven, yeni kokteyl tarifleri denerken mutluluktan coşan, yardımcı mutfak ekipmanlarına bayılan babalara özel işlerini daha kolay ve zevkli hale getirecek ürünlerden bir set hazırlamayı düşünebilirsiniz. 

Hep komik olan şakacı babalara

“Benim babam çok komiktir; şakaları, fıkraları, kahkaları hiç bitmez.” diyorsanız klasik hediyelerden daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Komik söz baskılı bardak altlıkları, şaka oyuncakları, fıkra kitapları gibi güldürme garantili alternatiflere yönelebilirsiniz.

Spordan vazgeçemeyen babalara

Evde de kalsa dışarıya da çıksa spor alışkanlıklarını sürdürmeyi başaran; spor yapmayı yaşam tarzı haline getirmiş, yürüyüşünü, koşusunu aksatmayan babalara özel motive edici spor ürünleri, rahat kıyafetler ve spor ayakkabıları arasından babanızın tarzına uygun seçimler yapabilirsiniz.

Oyunsuz olmaz diyen babalara

Oyun oynamaktan keyif alan, teknoloji ile oyun zevkini birleştiren, konsol oyunlarına karşı koyamayan babalar için evdeki zamanlarını daha eğlenceli hale getirecek oyunları ve oyun ekipmanlarını seçerek onları mutlu edebilirsiniz.

Çiçeği burnunda babalara

Bu önerimiz yakın zamanda baba olmuş dostlarınıza ya da eşinize almak için eğlenceli bir hediye olabilir. ‘Babamı seviyorum, I love my dad, like father like son” gibi sözler yazan kupalar ya da bebek-yetişkin bir örnek baskılı tişörtler, baba-oğul kombinleri gibi farklı ürünlerle babalık duygusunu taze yaşayan babaların yüzünü güldürebilirsiniz.

Bonus: Kararsız kalan hepimize

“Önerilerin hepsi çok güzel ama babam için daha uygun ne olabilir?” diye düşünüyorsanız daha pek çok ürün seçeneğinden oluşan Babalar Günü Koleksiyonumuza göz atabilir, en uygun hediyeyi vakit kaybetmeden seçebilirsiniz. Ayrıca, hediye satın almak yerine kendiniz bir şeyler hazırlamayı düşünürseniz de “Babalar Günü için ellerinizle hazırlayabileceğiniz birbirinden yaratıcı “son dakika” hediyeleri” yazımıza göz atarak yaratıcı fikirler geliştirebilirsiniz.

Uplifers Babalar Günü Hediye Önerileri Koleksiyonu için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!