AYURFEST 2022: Yaşamın 5000 yıllık sırrı ile buluşmaya ne dersiniz?

Ayurveda, 5000 yıllık Hint Tıbbı olarak bilinen bir dengede yaşam anlayışıdır. Doğa ile uyumla, her bir bireyin sağlıklı ve dengede bir yaşam için kendi şifacısı olduğunu hatırlatan bir yaşam sistemidir. Ayurveda’ya farkındalık sağlamayı amaçlayan ve gelir amacı gütmeyen AYURFEST kapsamında Ayurveda’ya ilgi duyan, yaşamına bireysel ya da profesyonel olarak Ayurveda’yı katmış olanlarla, sağlıklı ve dengeli bir yaşama merak duyan herkes bir araya geliyor.

Dr. Ender Saraç, Dr. Buğra Öktem, Dr. Koshlendra Pratap ile sağlıklı bir yaşam üzerine ve Dr. Neslihan İskit, Ulli Allmendinger, Ebru Şinik ile dengede bir yaşam üzerine sohbet etmek üzere Ayurveda’ya ilgi duyanlar bir araya geliyor. Şaduman Karaca, Nazım Tanrıkulu, Meltem Kurtsan tıbbi aromatik bitkilerin şifasını paylaşırken; Fatma Özgün Apaydın, Aslı San Bilgin, Ezgi Erkan Türkiye’de aromaterapi üzerine konuşmalar yapacak. Ulli Allmendinger, Şerife Aksoy, A. Dilşat Yaşar, Sena Tuvanç sağlıklı ve dengeli beslenme üzerine Ayurvedik mutfağın sırlarını paylaşacak. Şaduman Karaca’nın Çay ve Nataliya Altın ile Berrin Çetiner’in güzellik atölyeleri ile dolu dolu geçecek 2 günde Şerife Aksoy ile Aysun the Sütçü, Güneşin Aydemir, Toprağı Kurtar ve Buğday Derneği toprak üzerine konuşacak.

5 Kasım sabahı açılış konuşmaları ve bilimsel yaklaşım ile tüm gün Ayurveda nedir ve Türkiye’deki uygulamaları ile bilimsel açıdan detoks, arınma konularına ağırlık veren paneller ve özel standlar Herodot Kültür Merkezi’nde olacak.

İlk gün akşamüstü Dr. Ender Saraç sadece profesyonel Ayurveda uygulayıcılarına özel bir oturumda bir Ayurveda üzerine soru-cevap buluşması gerçekleştirecek. Bu oturum için sınırlı sayıda yer olduğundan mail ile ön kayıt gerekiyor.

6 Kasım Pazar günü, Ayurveda’nın sağlıklı beslenme, zayıflama, bitkiler, baharatlar, çaylar, aromaterapi üzerine paneller, güzellik ve çay atölye çalışmaları ve daha geniş bir stand yerleşimi ile farklı ürünlerle tanışma ve bir arada, festival havasında bir tüm günlük buluşma ile Bodrium Hotel & Spa ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Bodrum Belediyesi destekleriyle gerçekleşecek festivalde Hindistan Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu da bulunacak. Herodot Kültür Merkezi ve Bodrium Hotel & SPA’nın mekan desteği ile iki gün boyunca sağlıklı ve dengede yaşamın tüm sırları konuşulacak.

Festival’in 2 günlük detaylı akış programı ise şu şekilde:

Tarih: 05 Kasım 2022 Cumartesi, Yer: Herodot Kültür Merkezi

Tarih: 06 Kasım 2022 Pazar, Yer: Bodrium Hotel & Spa

Detaylı bilgi için: www.ayurfest.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 5000 yıllık bir sır: Ayurveda

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!