Wellness haberleri: İklim krizi raporu, kolajen kahve, Bozcaada Caz Festivali, Netflix ve çok daha fazlası

Dünya, tüm değişiklik ve yenilikleriyle dönmeye devam ederken gündemi yakalamak, yeniliklerden haberdar olmak, wellness trendlerini hayatınıza dahil etmek istiyorsanız sizin için ülkemizden ve dünyadan derlediğimiz wellness haberlerini inceleyebilirsiniz. Keyifli okumalar…

Birleşmiş Milletler: İnsanlık için kırmızı alarm

İklim krizinin ne kadar ciddi boyutta olduğunu gözler önüne seren Birleşmiş Milletler’in (BM) sunduğu raporda, iklim değişikliğinin bazı etkilerinin artık geri döndürülemez olduğu, kuraklık, sel, yangın gibi doğal afetlerin sayısının hızlı bir şekilde arttığı, son beş yılın, 1850’den bu yana kaydedilen en sıcak dönem olduğu, deniz seviyesindeki yükselme oranının yaklaşık üç katına çıktığı ve artık gezegenin her bölgesinde iklim krizinin etkilerinin görüldüğü yer aldı. BM, tüm bu durumları “İnsanlık için kırmızı alarm!” şeklinde yorumladığını açıkladı.

Kaynak: washingtonpost

Trendyol’dan “Hayata Destek Kartı”

Ülkemizde yaşanan felaketlerden etkilenen tüm canlılara yardım etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Hayata Destek Derneği’nin destek kartları Trendyol’da satışta. İhtiyaç sahiplerinin hayatlarını iyileştirmek, geçim kaynaklarına yeniden erişimlerini sağlamak, zarar gören yerleri yeniden inşa etmek ve tüm canlılara destek olmak için siz de destek kartı satın alabilirsiniz.

 Kaynak: hayatadestek
Fotoğraf: hayatadestek

Dünya Temizlik Günü için saha gönüllüleri aranıyor

@Lets.Do.It.Turkiye saha gönüllülerini arıyor. 18 Eylül Dünya Temizlik Günü için sahada çalışacak gönüllüler için çağrıda bulunan @Lets.Do.It.Turkiye ile çevre için güzel bir şeyler başarmak istiyorsanız o tarihte bulunacağınız il için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formu ve detaylı bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Lets.Do.It.Turkiye
Fotoğraf: Lets.Do.It.Turkiye

Bozcaada Caz Festivali

20-22 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Bozcaada Caz Festivali, bu yıl birçok ünlü şarkıcı ve grubu ağırlayacak. Farklı jenerasyonlardan değerli sanatçıların performanslarının yanı sıra ilginç atölye ve tadımlara da ev sahipliği yapacak. Daha fazla bilgi ve bilet satışı için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: bozcaadafilmfestivali

İzmir metrosunda ücretsiz internet dönemi

İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşıma teşvik için metro istasyonlarında ücretsiz ve kotasız internet hizmetini başlattı. Vatandaşlar, 10 Ağustos tarihinden itibaren 17 metro istasyonunda ücretsiz olarak internet hizmetinden faydalanabilecekler. Benzer bir düzenlemenin İstanbul metro istasyonlarında da olacağı da beklentiler arasında.

Kaynak: izmir.bel

“Zoom”dan öğrenciler için “Odaklanma Modu”

Pandeminin etkisiyle online eğitim sürecinde birçok öğretmen ve öğrenci tarafından kullanılan platform “Zoom”, öğrencilerin dikkatlerinin dağılmasını önlemek amacıyla yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. “Odaklanma Modu” olarak geçen bu özellikte öğretmenler, öğrencileri görebilecekler fakat öğrenciler birbirini görmeyerek dikkatleri toplayabilecekler.

Kaynak: theverge

Yeni keşfedilen bitki, Aziz Sancar’a atfedildi

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görev yapan ve Bayburt’taki biyolojik çeşitlilik üzerine çalışmalarını sürdüren Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahman Sefalı, Soğanlı Dağları’nda, farklı bir bitkiye rastladı. Yaklaşık 3 bin rakımda keşfedilen Sefalı, koyu pembe renkli bitkiye, Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’a atfen, Androsace azizsancarii Sefalı ismi verildi.

Kaynak: pozy
Fotoğraf: arkeolojikhaber

Kafein içermeyen bitkisel kökenli kolajen kahve

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ndeki bir grup akademisyen, bamya, aloe vera, bambu lifi ve hindiba ürünlerinin birleşiminden kafein içermeyen kolajen kahve üretti. Şifalı bitkiler uzmanı ve son 10 yıldır bitkisel kahveler üzerine çalışan Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu, hayvansal kökenli kolajen tüketemeyenler için iyi bir alternatif olduğunu belirttiği bitkisel kahvelerin önümüzdeki süreçte popüler hale geleceğini vurguladı.

Kaynak: pozy

Sex and the City geri dönüyor

New York’taki çekimlerinden birkaç merak uyandırıcı karenin sosyal medyaya düşmesi ile hayranlarını merak içinde bırakan sevilen efsane Sex and the City, yeni serisi “And Just Like That” ile gündemde. Bir cenaze töreni çekimi ile herkesi şaşırtan seride ne tür değişikliklerin olacağı büyük bir heyecanla bekleniyor. Çekimleri hala devam eden ve 10 bölümlük bir seri ile HBO Max’de gösterileceği söylenen “And Just Like That” için net bir yayın tarihi bulunmuyor.

Kaynak: ew
Fotoğraf: womenandhome

Netflix eylül içerikleri

Eylül ayı, birçok açıdan yeni başlangıçların zamanı. Okulların açılması, işe dönüş ve o çok sevdiğiniz dizinin yeni sezonunun yayınlanması… Netflix orjinal içeriklerinden “La Casa De Papel” ve “Lucifer” yeni bölümleri ile eylül ayında seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İki sevilen dizinin de beklenmedik sürprizlerle bizi karşılayacağı kesin. Bekleyip görelim.

La Casa de Papel: 5. Kısım İlk 5 Bölüm | Resmi Fragman | Netflix

Kaynak: netflix

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri: Orman yangınlarında son durum, Twitter ve Whatsapp’tan yenilikler, Türkiye Raporu ve çok daha fazlası

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!