Anne karnında oluşmuş sağlıksız bağlarınızı dönüştürerek ”yeniden doğmaya” hazır mısınız?

Peş peşe büyük maddi kayıplar yaşadığım dönemin ardından çok büyük hayal kırıklıkları yaşamıştım. Yaşam enerjimi kaybetmiştim. Bedenimin yukarısını hissediyordum ama alt kısmına bir türlü ulaşamıyordum. Sanki ayaklarım yere basmıyordu. Hareket etmek istiyordum ama edemiyordum. Hep bir uyuşukluk, hep bir vazgeçme hali vardı. Kendimi mağarada kış uykusuna yatan kutup ayısı gibi hissediyordum. Hayatımın en zor dönemleriydi. Uyanmak, hayattan zevk almak ve daha önemlisi kendimden zevk almak, kendimle temas etmek istiyordum.

Anne karnından uyanış

O süreç, ‘Anne Karnı’ eğitimiyle tanışmama neden oldu. Hayatımda değişik evrelerin başladığı, dönüşümlerin olduğu süreçlere evrildim. Hayatıma yeni tohumlar attım ve o tohumların açmasını, büyümesini ve çoğalmasını, çiçek açmasını izlemeye, seyretmeye başladım. Bana çok iyi gelmişti. Ben o sürece kendi içimde ‘Anne Karnından Uyanış’ dedim. Kendi sessizliğinle tanışmak, varoluşunun özüne temas etmek o kadar mucizevi bir an ki. Sanki orada bir boşluk var ve o boşlukta istediğin gibi özgürce hareket ediyorsun ve hiçbir sınırlama, koşul yok. O boşlukta fabrika ayarlarına dönmek, bu dünyada ayakların yere basarak ilerlemek ne harika! 

Canlılığımızın tohumu anne karnında filizlenmeye başlıyor. Hayatla ilk bağlarımızı da doğal olarak anne karnında oluşturuyoruz. Sonrasında gelen doğumsa hayatımızın en değerli hareketlerinden biri. İşte bu süreçte yaşanan, hissedilen veya taşınan bağların önemi bebekken de, çocukken de, yetişkinken de bizimle yaşamaya devam ediyor.

Gözlerimizi bu dünyaya açmak için zorunlu olan kimi bağlar, süreç içinde sağlıksız yapılara dönüşebiliyor. Bazen içimizde taşımaya devam ettiğimiz sağlıksız bağlar, temelinde endişeler, korkular, yargılar, inançlar ve değerler olarak aktarılarak tüm ilişki süreçlerimizi etkiliyor. 

Eğer bu bahsedilenler sende de yankılanıyorsa, anne karnında oluşmuş sağlıksız bağları dönüştürmek için seni ‘Anne Karnı’ atölyesine davet ediyoruz.

Bu çalışmada:

  • Getirdiğiniz sağlıksız bağları fark edecek,
  • Yargılar yüzünden oluşan yetersizliği dönüştürecek,
  • İlişki döngülerinizi çalışma fırsatı bulacak ve hayat yaratım gücünüzü fark edip aktive edebileceksiniz.

3 saat sürecek bu çalışmayı meditasyonla sonlandıracağız.

Paylaşacağımız link ile Zoom üzerinden yapacağımız bu buluşmaya kendini rahat ve güvende hissedeceğin bir yerden katılabilirsin. ‘Anne Karnı’ atölyesine hayatında dönüşüme hazır olan herkes katılabilir, ön koşul gerekmemektedir.

Birlikte derin bir yolculuğa çıkacağımız bu çalışmayı Sen de merak ediyorsan, [email protected] adresine mail gönderebilir, benimle ile ilgili daha fazla bilgi için Instagram hesabımı inceleyebilirsin.

Fatma Nur Bilgin
Fatma Nur Bilgin, beden rehabilitasyonunu kişisel dönüşümün adımı olarak görüyor ve bir bütün olarak beden-zihin-ruh dengesini hedefliyor. Beden rehabilitasyonunda Pilates, Dorn-Breuss terapisi ve KranyoSakral ... Devam