Airbnb Kullanıcıları – 2015 sizin için neler hazırlıyor?

2014 yılında birçok insan otel rezervasyonlarını iptal edip, tatillerinde kalacak yer tercihlerini, ünü her geçen gün daha da artan ev ve oda kiralama platformu Airbnb’deki göz alıcı evlerden yana kullandılar. Kurulduğu 2007 yılından beri, sayısı 11 milyonun üzerindeki kullanıcılar, tatilini başka birinin evinde yapmanın konforunu yaşıyor. Biz de Uplifers okuyucuları için, Airbnb’nin 2015’de getireceği yenilikler neler bir bakalım istedik.

Europe-Collage

Profesyonel görgü kuralları

Airbnb misafirlerine giderek daha yüksek standartlar sunmak için, bu yıl markasıyla ilgili bir kaç değişiklik tercih edecek. Geçmiş yıllarda Airbnb, profesyonel fotoğrafçılık ve daha fazla güvenlik özellikleri sunarak kendi mesleki itibarını geliştirilmiş olsa da, bu yıl görgü kuralları üzerinde duracak. Görgü kuralları, iyi komşu olmak ve paylaşım ekonomisine katkıda bulunmak gibi konuları kapsayacak.
Bu uygulama, Airbnb’nin sağladığı hizmetten daha çok kullanıcılarla alakalı bir durum. Birçok otelin uyguladığı bu hizmet, aslında ev sahiplerinin, evini kiralayan misafirleri daha çok müşteri olarak görüp, daha profesyonel bir şekilde davranmaları açısından önemli. Yeni bir milyon dolarlık sigorta poliçesi eklemesiyle birlikte Airbnb, kullanıcılarından her iki tarafın da profesyonel çerçevede davranıp, aslında bu hizmeti bir iş olarak görmelerini istiyor. Birçok insan hala ucuz bir seçenek olarak Airbnb’den faydalanmaya devam etse de, bu yeni düzenleme ile ev sahibinin profesyonelliğe daha çok önem vermesi sağlanacak.

Ortaklıklar

ortak

Airbnb büyüme hızını artırdıkça, ev sahiplerini de işlerini daha kolay ve profesyonel olarak yapmaları konusunda desteklemeye devem ediyor. Gelecekte Airbnb’nin kullanıcılara yardımcı olmak için birçok farklı hizmeti uygulamaya koyması bekleniyor. Pazarlama danışmanlığından, insanlara daha fazla rezervasyon almaları için verilecek tavsiyelere, Airbnb hizmetleri sunan seyahat acentelerinden, ev sahipleri için özel paketler sunan sigorta şirketlerine kadar Airbnb’nin kuracağı ortaklıkları ve hizmetlerini artırması bekleniyor.

Ortaklıklar konusu özellikle 2015 yılında kullanıcıların artmasıyla birlikte gerekli bir konu olacak. Hatta; çok fazla konaklama talebi alan kullanıcıların yoğunluğunu azaltmaları açısından, Airbnb’nin ev sahiplerinin rezervasyonlarını takip edip yönetecek bir partner şirketle bile anlaşması bekleniyor.

Apartmanın dışındaki paylaşım

Airbnb kullanıcılarını bu platformu kullanmaya teşvik eden en güzel şeylerden biri; ev sahipleriyle dışarıda birlikte vakit geçirip, kendilerini turistten daha çok seyahat ettikleri merkezin yerel insanı gibi hissedebilmeleri. Bunun farkında olan Airbnb, 2015 yılında kullanıcılarına daha fazla ‘yaşam tarzı’ tecrübesi kazandırmak istiyor. Platformun aynı zamanda misyonlarından da biri olan şey; kullanıcılara sadece konforlu bir kalma yeri sağlamak değil, aynı zamanda kaldıkları yerle ilgili güzel anılar edinebilecekleri tecrübelere olanak vermek . Bu yüzden, Airbnb ruhunu yaşatan Localyoo gibi teknolojik araçlar sayesinde seyahatçiler deneyimli yerellerle buluşup o yöreye ait özgün tecrübeler edinebilecek.

Yönetmelikler ve turistik vergiler

tax

Birkaç hafta önce Avrupa’nın büyük şehirlerinden başlayarak, Airbnb paylaşım ekonomisine katkıda bulunmak için bazı anlaşmalara imza attı. 2015 yılında Airbnb ev sahiplerinden turist vergisi toplayacak. Geçen sene San Francisco ve Portland’da başlayan vergilendirme sistemi bu sene de Amsterdam’da uygulanmaya başlandı ve Fransa’da da aynı uygulamanın başlayacağı öngörülüyor. Vergi uygulaması ile birlikte Airbnb şehir yönetimiyle daha sıkı ilişki içine girmiş olacak.

Kaynak: Inc.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!