7 adımda sabah rutininizi değiştirerek hayatınızı güzelleştirebilirsiniz

Başarılı olmak için ne yapmanız gerekir? Bu sorunun cevabını verebilir misiniz? Son zamanlarda birçok insan başarının en önemli belirleyicilerinden birisinin sabah rutini olduğunu düşünüyor. Sabah rutininde yapılacak bir takım değişikliklerin insanı istediği şekilde, hayattan beklentilerini gerçekleştirebilecek seviyeye getireceğine inanılıyor. Sabah rutininin çok büyük bir etkisi olduğu düşünülüyor ki, ortaya bu tarz düşünceler atılabiliyor. Bu tartışmaların ışığında, Uplifers olarak sabah rutininizi iyileştirebileceğiniz 7 adımı sizler için derledik.

1. Nefesinizi düzenleyin

Nefesinizi düzenlemeden önce, ikinci adım için su kaynatmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, nefes alış verişinizi iki burun deliğinden de beşer defa yaparak, düzenli nefes alma egzersizini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer nefes alışlarınız bir dengeye ulaşırsa, sinir sistemiz ve bedeniniz de rahatlayabilir. Böylelikle güne çok güzel bir adım atmış olursunuz.

2. Matcha çayı için

Son zamanlarda popüler olmaya başlayan Matcha çayı, sağlığınız açısından çok faydalı olabilir. Antioksidan bakımından zengin olan Matcha çayı, yaşlanmayı önleyici ve sizi hastalıklardan koruyucu bir etki yaratabilir.

3. 5 dakikanızı günlük tutmaya ayırın

Size önereceğimiz günlük tutma seansı sadece 5 dakika sürecektir. Hayatta minnettarlık duyduğunuz 3 şeyi yazın. Ondan sonra, şuan üzerinde çalıştığınız 3 konuyu not edin. Bunları başarabilmek için neye ihtiyacınız olduğu üzerinde biraz düşünün. Son olarak da, aklınıza gelen 10 yaratıcı düşünceyi günlüğünüze kaydedin. Bu egzersiz, zihninizin sürekli açık olmasını sağlayabilir.

4. Meditasyon yapın

7 adımda sabah rutininizi değiştirerek hayatınızı güzelleştirebilirsiniz
Meditasyon yapmak, güne güzel başlamanızı sağlayabilir

Günlük 20 dakika meditasyon yapmanın size inanılmaz faydaları olabilir. Sabahlar güne meditasyon yaparak başlayan insanlar, hep sonucun olumlu olduğunu söylüyorlar.

5. Egzersiz yapın

Sabahları meditasyondan sonra bir de egzersiz yapabilirsiniz. Her güne spor yaparak başlamak, sizin hem zinde ve sağlıklı kalmanızı sağlara hem de güne enerjik başlamanıza sebep olur. Yapacağınız egzersiz, sizin tercihinize göre şekillenebilir. Ancak ısınma ve soğuma dahil, toplamda 20 dakikalık bir seansı tercih edebilirsiniz.

6. Smoothie hazırlayın

Sabahları kahvaltı yapmak, gün içinde ihtiyaç duyacağınız enerjiyi sağlamak adına çok önemli olabilir. Bunu yapmanın en kolay ve etkili yolu, smoothie hazırlamaktır. Sabahları bir smoothie içtiğinizde, sindirim sisteminiz gelişir, bedeniniz daha iyi görünür ve kendinizi daha iyi hissedersiniz.

7. Günlük yapılacaklar listenizi kontrol edin

Hazırladığınız smoothie’yi içerken, gün içinde neler yapacağınızı planlayabilirsiniz. Hem gün içinde yapacaklarınızı hem de uzun vadede hayattan beklentilerinizi düşünebilir, böylece amaçlarınızı her zaman canlı tutmuş olursunuz. Her günün başlangıcında bunu yapmanız gün içindeki hareketlerinize de yansıyacaktır. Böylelikle asında her gün amacınıza ya da planlarınıza ulaşmak çin küçük adımlar atmış olursunuz.

Kaynak:
Morelloandmay

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Başarılı bir hayat için sabah rutininize dikkat edin

Hayatta başarılı olmuş 10 kadının sabah rutinleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!