2023 vizyon panonuzda neler var: Yaşamına dair vizyonunu belirlemenin 4 faydası

Vizyon; değerlerimizi, kaynaklarımızı, yetkinliklerimizi, yeterliliklerimizi gözeterek gelecekte ulaşmak istediğimiz yerdir. Etrafında eminim birçok kişiden duymuşsundur zengin olmak, sağlıklı olmak istediklerini. Ama zengin olmaktan, sağlıklı olmaktan neyi kast ettiklerini sorduğunda detaylı bilgi veremezler. Çünkü detayını onlar da düşünmemiştir.

Belki o kişi sen de olabilirsin. Ve bunda utanacak, çekinecek bir durum yok. Kimse bu zamana kadar sana nasıl isteyeceğini öğretmemiş olabilir. Sen de etraftan gördüğün kadarıyla isteklerini dile getirmeyi denemiş olabilirsin.

Belki birçok şey de elde ettin ama elde ettiğinde aslında onun seni mutlu etmediğini, yeterli gelmediğini, başka bir şeyin peşinde olduğunu anlamış olabilirsin. Ya da mutlu musun, değil misin, bir türlü emin olamıyor, sonuçtan sonuca savruluyor olabilirsin.

Ne istediğimizi tam bilmediğimiz, vizyonumuzu belirlemediğimiz sürece savrulmaya, kararsız kalmaya, elde ettiğimiz sonuçlardan tatmin olmadan yaşamaya devam ederiz. Peki, yaşamaktan beklentin bu mu gerçekten?

Ne istediğini bildiğinde, bunu detaylarıyla tanımlayabildiğinde imgelediğin hayat havada asılı kalmaktan öteye geçer, önce zihninde, sonra gerçekte ete kemiğe bürünür.

Yaşamına dair vizyonunu belirlemenin 4 önemli faydası

  1. Zamanını ve enerjini neye harcayacağını bilirsin.
  2. Neye, ne zaman, nerede evet ve hayır diyeceğini bilirsin.
  3. Seni istediğin sonuca götürecek fırsatlar karşına çıktığında onları değerlendirebilirsin. Böylece kararsız kalıp fırsatı kaçırma problemi yaşamazsın.
  4. İstediğin yöne ilerlemek, elde ettiklerinin bilincinde olmak bolluk ve bereket bilincini geliştirir, hayatından aldığın tatmini artırır. Anlamlı bir yaşam sürdüğünü fark edersin.

Yeni yıla haftalar kalmışken, 2023’e vizyonunu belirleyerek girmek ve vizyonuna doğru somut adımlar atarak yukarıdaki faydaları kazanmak istersen 2023 Vizyon Panosu Atölyesi’ne davetlisin!

2023 Vizyon Panosu Atölyesi

Dünya çapında birçok sporcunun, ünlü kişinin de kullandığı, İngilizcede Vision Board olarak geçen Vizyon Panosu; hedeflerini, hayallerini, isteklerini çeşitli görseller kullanarak zihninde somutlaştırmanın bir metodu. 

Sadece bir hedef listesi yapmaktan çok daha fazlası olup düzenli kullanıldığında görselleştirme tekniği ile hayallerini bilinçaltına yerleştiriyor. Böylece hayallerine ulaşabilmek için ihtiyacın olan kaynakları hayatına çekmeye başlıyorsun.

18 Aralık Pazar 11:00-14:00 arasında Zoom’da buluşuyoruz!

Önce teorik kısmını konuşup sonra kartonlarımız, renkli kalemlerimiz, görsellerimizle birlikte vizyon panolarımızı hazırlıyoruz!

2023 Vizyon Panosu Atölyesi programı

  • Vizyon panosu nedir, nasıl işler?
  • Vizyon panosu nasıl hazırlanır?
  • Zihnimizi berraklaştırmak ve vizyonumuzu netleştirmek için nefes çalışması & meditasyon
  • Vizyon panolarımızı oluşturma zamanı
  • Vizyon panosu kullanma tüyoları
  • Grup paylaşımı ve kapanış

Atölye katılımcıları arasından 3 kişiye 1 seans mindfulness koçluk seansı hediye!

Atölye sonunda koşullara uygun şekilde vizyon panosunu tamamlayanlara, vizyonuna dair detayları birebir konuşabileceğimiz 1 saatlik Mindfulness Koçluk HEDİYE!

2023’te hayallerine beraber adım atalım diye!

Daha detaylı bilgi almak ve atölyeye kayıt olmak için bana mesaj atabilirsin… 

Instagram: momentbysibel
Email: [email protected]

İlginizi çekebilir: Sana yaşam enerjisi veren fikirlerini hayata geçirerek onurlandır

Sibel Okan - moment by Sibel Mindful Yoga Eğitmeni
Merhaba ben Sibel. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunuyum. Daha önce özel sektörde pazarlama alanında çalıştım. Mühendislik eğitiminin bana katmış olduğu analitik düşünce yapısı ... Devam