2016’da size mutlu seks hayatının kapılarını açacak öneriler

seks yapan çiftler
Seks sırasında daha çok ses çıkarmanız partnerinizi takdir ettiğiniz anlamına gelir

Yeni bir yıl başladığında herkes kendisi için kilo vermek, finansal durumunu düzeltmek veya sigarayı bırakmak gibi kararlar alır. Siz bu kararları değerlendirirken, ben de size göz ardı etmemeniz gereken bir öneride bulunayım: Daha iyi bir seks hayatına ulaşmak. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Yapılan bir bilimsel araştırma, 2016’da size daha iyi bir seksin kapılarını açacak önerileri açıklıyor:

1. Seks sırasında daha çok ses çıkarın

Araştırmalar ortaya çıkarıyor ki, seks sırasında en çok ses çıkaran insanlar, en çok tatmin olma eğilimindeki kişiler oluyor. Peki neden? İnleme sesleri yalnızca nelerden hoşlandığınızı ve size neyin iyi hissettirdiğini söylemekle kalmıyor, aynı zamanda bu sesler partnerinizi takdir ettiğinizi de gösteriyor.

2. Seks oyuncakları kullanın

Daha önce seks oyuncaklarından özellikle vibratörü kullanan çiftlerin büyük çoğunluğu, bunun cinsel tatmini artırarak cinsel hayatının güzelleştiğini söylüyorlar.

3. Kegel egzersizleri yapın

Bugün birçok insan Kegel egzersizlerinin yalnızca kadınlara özgü olduğunu düşünse de, aslında araştırmalarla kanıtlanmış sonuçlar Kegel egzersizlerinin hem kadının hem de erkeğe cinsel fayda sağlayarak farklı zorluktaki seks pozisyonlarını denemelerine olanak sağlıyor.

İlgili yazı: Seksle ilgili en çok merak edilen 10 soru ve yanıtları

4. Seks ‘sadece’ seks değildir

Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre seks sırasında farklı yöntemler deneyen, yeni deneyimlere açık olan çiftler orgazma ulaşmaya daha yakın oluyorlar. Ayrıca bu durum hem kadın hem de erkek için geçerli! Eski bir atasözü şöyle der: ‘Çeşitlilik hayatın baharatıdır’. Belki de çeşitlilik sizin hayatınızın da baharatı olacak 🙂

5. Ne kadar alkol tükettiğinize dikkat edin

Birçok insan alkolün afrodizyak etkisi olduğuna inansa da, az miktarda tüketildiğinde bu cinsel uyarılmayı sağladığı için bu doğrudur, aslında alkol tüketiminin seks hayatınıza olumsuz etkisi de oldukça fazladır. Çok miktarda alkol tüketimi erkeklerde ve kadınlarda geçici cinsel problemlere (sertleşme sorunu, orgazm olamama) neden olmaktadır. Kronik alkol tüketiminin kalıcı cinsel problemlere yol açtığı bilinmektedir.

6. Seksten sonra birbirinize sarılın veya kaşık pozisyonunda uyuyun.

sarılan çift
Seks sonrası paylaşımda bulunan çiftlerin seks hayatları ve ilişkileri daha sağlıklı ve mutlu oluyor

Araştırmalar gösteriyor ki, seks sonrası etkileri çiftler ne kadar birbirleriyle paylaşırlarsa, seks hayatları ve ilişkileri o kadar sorunsuz ve mutlu gitme eğiliminde oluyor. Bu durum yalnızca seks esnasında değil, seksten sonra da karşınızdakine nasıl davrandığınızla da ilgili.

Kaynak:

lehmiller.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!