14 Ekim 2023 Terazi burcu güneş tutulmasının burçlara etkisi

Benzer bir tutulmayı 2004 yılında yaşadınız ve o dönem gündemleriniz, konularınız her ne ise bunlarla yeniden yüz yüze gelebilirsiniz. Aynı veya benzeri konular gündeminizde olabilir. (2004 yılında hayatınızda neler oldu, bunları gözden geçirin.) Tutulmanın hem dünya hem ülkemiz hem de bireysel hayatlarımızdaki tezahürü bitişleri ve yeni başlangıçların eşiğindeki süreci ifade ediyor. Tüm konular ilişkiler, ortaklıklar ve evlilikler etrafında gezecek. Koç ve Terazi aksında olan düğümlerin etkisiyle yaz aylarında başlayan gerginlikler ve heyecanlar bu tutulma ile kadersel konulara gebe. Pluto etkili bir tutulma olduğundan, kriz yönetimi yapmayı gerektiren bir dönem olacak. Belirttiğim etkiler mart ayına kadar gündeminizi oluşturacak.

Tutulmadan en çok etkilenecek burçlar

Birinci derecede terazi burçları olmakla birlikte Koç, Yengeç ve Oğlaklar olacak. 7–21 Ekim doğanlar, 7-21 Nisan doğanlar, 7-21 Ocak doğanlar ve 7-21 Temmuz doğanlar en çok etkilenenler olacak.

Tutulmanın tetiklendiği tarihler

21 Ekim, 27 Kasım, 11-12 Ocak, 2-9 Şubat, + – 3 gün alabilirsiniz.

Koç ve yükselen Koç

Hayatınızda kalıcı değişiklikler, evlilik, ortaklık, davalar konusunda değişim süreci sizi bekliyor. İlişkisi olmayan Koçlar ilişkiye başlayabilir, evlilik kararı alabilir. Evli olanların ise evlilik dinamikleri değişebilir veya yol ayrımına girebilirler. Eşlerinizin sağlığı bozulabilir. Ortaklı iş görüşmeleri gündemde. Mesleğinizi ve kariyerinizi kökten değiştirebilirsiniz.

Boğa ve yükselen Boğa

İşiniz, çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınız, günlük rutin işleyişinizde önemli değişimler sizi bekliyor. Önceden yapmış olduğunuz bazı iş adımlarından sonuç almadığınız bir işi yeniden adım atarak yapabilirsiniz. İş değişiklikleri, yurt dışı bazlı projeler, iş teklifleri olabilir. Sağlığınız ile çokça ilgileneceksiniz bu dönem. Bel böbrek konularında rahatsızlıklar, estetik operasyonlar görülebilir ve beslenme konusunda değişimler yapmanız gerekebilir. Hiç düşünmediğiniz biriyle güzel bir ilişki yaşamanız olası.

İkizler ve yükselen İkizler

Aşk, aşk, aşk… Sosyal çevreden gelecek olan biriyle aşk yaşayacaksınız. Aşık olmanın tadını çıkaracaksınız. Hobilerinizi meslek haline getirebilir ve bundan para kazanma konularına girebilirsiniz. Eskiden size keyif veren şeylere geri dönebilirsiniz. Hamile kalabilir veya hamile kalmak için tedavi yöntemlerine gidebilirsiniz. Yatırımlar konusuna dikkat edin, kayıplar söz konusu olabilir. Kripto ve borsa konularına ilginiz yoksa bu tutulma ile birlikte ilgi duyabilirsiniz.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Bu tutulmayla ailede krizler ve beraberinde ev değişikliği olabilir. Ev alabilir veya satabilirsiniz. Kök aile, atalar, dedeler ile ilgili gündemler var. Başlangıçlar veya bitişler söz konusu olacak. Evinizden zorla çıkarılma olabilir. Yeni bir ev alımında elinizden başka satışlar çıkması muhtemel. Ev, ailede çözülemeyen tüm konularla ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Boşanma ve sonrasında köklere, atalardaki eve dönüş olabilir.

Aslan ve yükselen Aslan

Yakın çevre, komşular, akrabalar ve kardeşler konusunda değişim ve dönüşüm yaşayacaksınız. Onlarla olan iletişiminiz her türlü önemli olacak. Onların evlilikleri, boşanmaları ve gündemleri ile ilgilenirken bulacaksınız kendinizi. Destek vermek, yardımcı olmak isteyeceksiniz. Onlarla ilgili ortak iş girişimleri yapabilirsiniz. Seyahat edeceksiniz bol bol. Teknolojik araçlar veya araç alım satım gündeminizde. Ve kısa flörtler size iyi gelecek.

Başak ve yükselen Başak

Para konularınız aktif olacak. Ne kadar değer gördüğünüz, ne kadar görmediğinizle ilgileneceksiniz. Para kazanmak için yeni yollar arayacak, yeni girişimlerde bulunacaksınız. İş kurmak, ortaklı bir işe başlamak gündeminizde olabilir. Dış görünüşün değişmesi, estetik operasyonlar yaptırmak isteyebilirsiniz. Para konularında ciddi değişim dönüşümler yaşayacaksınız. Sonu evlilikle biten bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Evli olan Başaklar evliliği gözden geçirebilir, yapılandırma yolu tıkalıysa yol ayrımına girebilir, davalar ve paraya dayalı tüm konular ile ilgili ciddi dönüşümler yaşayabilir.

Terazi ve yükselen Terazi

Evet, tutulma sizi çok etkileyecek Teraziler. En yoğun etkiyi siz alacaksınız. İlişkiler, ortaklıklar, evlilikler konusunda keskin bitişler ve başlangıçlar yaşayacaksınız. Hayatınızı kökten değiştirecek kararlar alacaksınız. O gücü kendinizde bulacaksınız. Mevcut yerinizi değiştirmek isteyeceksiniz. Yepyeni ve tertemiz bir sayfa açacaksınız hayatınızda.

Akrep ve yükselen Akrep

Arkanızdan çevrilen tüm dolaplardan dolayı sürekli arkanızı kollamak durumunda kalacağınız bir tutulma olacak. Gizli düşmanlarınızı, kimin ne yaptığını, ne düşündüğünü krizler sonrasında anlayacağınız bir dönem sizi bekliyor. Sizden saklanan ya da sizin sakladığınız tüm sırlar ortalığa saçılabilir dikkat. Bilinçaltınızın değişim ve dönüşümü olacak.

Yay ve yükselen Yay

Sosyal çevreniz ve umutlarınız, istekleriniz konusunda değişimler yaşayacaksınız. Özellikle umutlarınız açısından köklü dönüşümler yaşayacaksınız. Bazı organizasyonlardaki arkadaşlarınızla görüşmeme kararı alabilirsiniz. Eski çevrenize geri dönmek isteyebilirsiniz. Yeni sosyal çevreye girebilirsiniz ve burada bir aşk sizi bulabilir. Katıldığınız bir davetten veya düğünden size bir aşk doğabilir. Geleceğe yönelik tüm umutlarınız değişecek.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Kariyer konularında tüm dönüşüm etkiyi alacaksınız. Ortaklıklar yapabilir, toplum önündeki statünüzü değiştirmek gayretinde bulunabilirsiniz. Bir dönemi kapatıp yeni bir dönem için kolları sıvayacaksınız. Memnun olmadığınız mevcut işinizden istifa edebilirsiniz. Kariyerinizde yepyeni bir sayfa açacak ve bunu başaracaksınız. Size iyi gelmeyen tüm ilişkileri bitirme kararı alabilirken yeni ilişkilere merhaba diyeceksiniz.

Kova ve yükselen Kova

Yurt dışı konularınız ile ilgili değişimler yaşayacaksınız. Seyahatlar, planlar, projeler, yurt dışı bağlantılı geziler gündeminizde. Bekarsanız geçmişten gelen bir kişi ile bir ilişkiniz başlayabilir. Eğitim, akademik konularda kendinizi geliştirmek isteyeceksiniz. Bilinç altınızda köklü bir dönüşüm sizi bekliyor olacak. Yeni projeler eşliğinde girişimde bulunabilir, sosyal medya konusunda aktif olabilirsiniz. Daha önce boşanma veya girişiminiz varsa, 2. evlilik gündemi olabilir. Davalar gündeme gelebilir; ya siz dava açabilirsiniz ya da size dava açılabilir.

Balık ve yükselen Balık

Borçlar, nafaka, miras, sigorta, vergi gibi ya da eşinizle ortak geliriniz, ortağınızla ortak gelir konularındaki değişimler sizi bekliyor. Ameliyatlar gündeminizde olabilir. Boşanma varsa nafaka bağlanabilir, iş yerinden çıkartıldıysanız tazminat alabilirsiniz. Borçlarınız varsa kredi çekebilir, borç ödeyebilirsiniz. Riske girmek isteyebilir, yatırım amaçlı kredi çekmek isteyebilirsiniz. Bunlarla ilgili kriz yaşayabilir ve terapiye gidebilirsiniz. Psikolojik açıdan zorlu görünse de ruhen gelişebileceğiniz bir dönem sizi bekliyor olacak.

Evet 6 aylık astrolojik etkileri, burçlarınıza özel serüvenlerinizi genel olarak paylaştım, desteğe ihtiyacınız olduğunda bana ulaşabilirsiniz, tutulmanın hepinize güzellikler getirmesini diliyorum, sevgiler…

İlginizi çekebilir: 14 Ekim 2023 Güneş tutulması ve astrolojik genel etkileri

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam