14 Ekim 2023 Güneş tutulması ve astrolojik genel etkileri

Güneş tutulması açılımı gökbilimi anlatımı ile; Dünya ile Güneş arasına Ay’ın girmesi sonucu olan gök olayıdır. Astrolojide Güneş tutulması yeni bir döngüyü ve beraberinde getiren konuları her birimizin doğum grafiği doğrultusunda bize sunulmuş yeni bir yol güzergahını gösterir. Çok keskin başlangıçları veya bitişleri gösterir. Tutulmalar genel olarak çok güçlü enerjilerdir.

Gök olayının astrolojideki analizi nedir?

Terazi burcunun 21 derece, 07 dk’sında gerçekleşecek olan Güneş tutulmasına Chiron, Eris ve kuzey ile karşıt açıda olacak. Pluto’dan aldığı sert açı ve akabinde tutulmaya eşlik eden 150’lik açı var.

Genel değerlendirme

Herkes her tutulmadan aynı etkiyi almaz. Ve hepinizin yolu birbirinden farklı olduğundan, hepinizin doğum grafiği eşliğinde etkiyi çok farklı alanlardan alıp, kiminiz hafif etki alırken kiminiz sert etkiler alabilirsiniz. Terazi burcu haritada, iş birlikleri, ortaklıklar, evlilikler, konularını temsil eder.

İkili ilişkilerde adil olmak ya da olmamak, dengeyi kurmak veya kurmamak, hatta kuramamak… Ve Güneş tutulması güney düğüm ile birleştiğinden dolayı evlilikler, uzun vadeli olan ilişkiler, anlaşmalar vs. bitirebilecek etkide bir tutulma olacak. Aniden salgın hastalıklar baş gösterebilirken, bu dönemde siyasette pek çok ayrılıklar görülebilir.

Karma astroloji bakış açısıyla

Tutulma etkisiyle geçmişten gelecek olan birtakım kişiler yine bu evrende karşınıza çıkabilir. Hem bu yaşamdaki geçmiş kişilikler hem de geçmiş yaşamdan gelebilecek olan kişiler gelebilir. Bunu yaşamanızdaki amaç, geçmişten gelen konuyu çözme yetisine sahip olup kendi içinizdeki adalet terazisi etkisiyle hareket etmenizdir.

Çözüm odaklı olmalı ve karşınıza çıkan birtakım durum ve konuları daha adil şekilde ele almanız size fayda sağlayacaktır. İlişkilerdeki dengeyi kurabildiniz mi bunlar testten geçecektir. Karşılıklı hak hukuk konuları ön planda olacaktır. Bu dönemde komşulardan ve yakın çevreden olumlu şeyler bekleyebiliriz tutulmanın etkisiyle.

Adalet ve denge

Hava elementinde olduğu için bu tutulma, eğitimler, akıl ve mantık, bilgiyi doğru kullanma, bilgiyi doğru öğrenme, eğitmenler ve buradaki seçimleriniz ön planda… Oldukça hızlı ve aktif bir dönem sizi bekliyor olacak. Kıskançlık, içten içe çekememe ve burada alttan alta yapılan manipülasyonlar karşınızdakine duruşunuz önemli olacak. Terazi burcu nazik bir yapıda olduğundan bu tutulmanın etkisiyle daha nazik davranmamız vurgusu yapılacak.

O halde “ya tamam ya devam” demeye başlayabilirsiniz. 14 Ekim Güneş tutulmasının size olan etkilerini 15 Eylül tarihinden itibaren net olarak almaya başlarsınız. Size güzellikler getirmesini diliyorum.

14 Ekim 2023 tarihli Güneş tutulmasının burçlara etkilerini bir sonraki yazımda paylaşacağım, sevgilerimle…

İlginizi çekebilir: Astrolojik açıdan Eylül ayı gündemlerinde bizleri neler bekliyor?

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam