Zihninizi ve bedeninizi arındırın: Baharla gelen dönüşüm zamanı

Tabiat ana baharla yeniden canlanırken siz de doğanın enerjisini lehinize kullanmaya ne dersiniz? Mevsim kıştan bahara dönüşürken yaymış olduğu manyetik enerjiyi doğru kullanabilirsek arzulamış olduğumuz dönüşümü gerçekleştirebiliriz. Nasıl mı?

Öncellikle dönüşümün zihinsel, bedensel ve ruhsal olduğunu hatırlayalım; nasıl toprak kendini yeniliyor, kimi canlılar kış uykusundan uyanıyorsa bizler de enerjetik olarak birbirimizle bağlantıda olduğumuzdan bu yenilenmeyi -eğer farkındalığımız artmışsa- içimizde hissetmeye başlarız. Sadece hissetmek yeterli gelmez, ayrıca zihnimize de bu enerjiyi hatırlatmalı ve bazen de öğretmeliyiz. Zihin aldığı verilerle çalıştığından, baharın geldiğini zihne fark ettirmelisiniz. Zihin beş duyunuzdan aldığı dataları veri olarak saklar, ona göre çıkarımda bulunur. Siz de doğaya çıkarak yenilenen tabiatı, kuş seslerini zihninizin algılamasına izin verin. Bir ağaca sarılın, onun vesilesiyle tüm doğayı selamlamakla başlayın, çiçekleri koparmadan dalında koklayın, gökyüzüne bakın, esen rüzgar saçlarınızı okşasın, ısınan havaların keyfini çıkarmaya başlayın, eşiniz ve dostlarınızla kısa piknikler organize edin, sanal alemden gerçek dünyaya adımınızı atın. Böylece bilinçaltınız baharın geldiğini fark ederek otomatikman kendisini yeni düşüncelere ve yeni umutlara da açabilecektir.

Baharla gelen dönüşüm zamanı

Evlerimizde yapacağımız temizlik, özellikle eşyalarınızın yerlerini değiştirmeniz, duvar renginizdeki değişiklik bile zihninize ve ruhunuza yenilenme vakti geldiğini hatırlatır. Kullanmadığınız giysileriniz ve eşyalarınızı başkalarının kullanımı için vermeniz size boş alanlar sağlar. Kuantsal açıdan evren, boşlukları sevmediğinden yeni seçenekleri kullanımınıza sunacaktır.

Bedeniniz sizin en kıymetli mabediniz” der bilgeler… Bedeni tazelemek ve gençleştirmek için yapacağınız fazladan aktiviteler ve ufak çapta detokslar, mümkünse daha basit ve mevsimsel gıdalarla beslenmeniz, dönüşümünüzü aktive edicektir. Yapacağınız yirmi bir günlük bir çalışma ile arzuladığınız dönüşümü siz de gerçekleştirebilirsiniz. Küçük bir defter edinin ve bu sizin dönüşüm defteriniz olsun. Önce nasıl bir dönüşüm hayal ediyorsunuz, bunları madde madde defterin başına yazın; sonrasında her gün için bir program hazırlayın, her güne yapacağınız bir outdoor aktivite, besin listeniz ve kendinizi iyi hissettiren bir eyleminiz olsun. Örneğin öğle arasında parkta yürüyüş, yeşil smoothie, uzun zamandan beri görüşmediğiniz bir dostla telefon konuşması…

Bir de gün sonu notu eklemeyi unutmayın: Yaradana, evrene ve en önemlisi varlığınıza teşekkür ve şükredin.

En önemlisi de mevsimler nasıl değişiyorsa, hayatınızın da olumlu yönden değişebileceği inancına sahip çıkmanız ve umudunuzun tazelenmesidir.

Baharın enerjisini doyasıya yaşamanız dileğiyle…

 

İlginizi çekebilir: Sadece vücudun için değil zihnin için de program yap: Enerjini yükselt hayatın düzelsin

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam