Uzun yolculukları keyifli hale getirecek podcast önerileri

Bayram tatili geldi çattı ve pek çoğumuz sevdiklerimizle buluşmak ya da keyifli bir tatil yapmak için yollara düşecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. İster yeni yerler keşfetme arzusu ister kalabalık aile ziyaretleri olsun bayram tatili planlarımızı çoktan yaptık. Her ne kadar tatil heyecanı dört bir yanımızı sarmış olsa da özellikle uzun süren yolculuklar, bazen can sıkıcı olabiliyor, hele bir de trafikte geçen saatler uzadıkça… İşte tam bu noktada yolculuğu daha keyifli ve eğlenceli hale getirecek bir çözüm devreye giriyor: Podcast serileri. Kişisel gelişimden psikolojiye, kültür-sanattan eğlenceye her zevke hitap eden podcastler ile yolda geçen zamanın nasıl hızla akıp gittiğine şaşıracaksınız. İşte yolda dinlemelik podcast önerileri:

Yapa Yapa Öğreniyoruz

Kendi tanımıyla “davranış bilimlerini hikayelerle yoluyla anlatan ve inceleyen” Ece Aybike Ala’nın podcasti Yapa Yapa Öğreniyoruz, kişisel gelişim ve öğrenme süreçlerine odaklanıyor. Kendi deneyimlerinden ve bilgi birikimlerinden yola çıkarak anlattıklarını psikoloji alanındaki makalelerle de destekleyerek ilham verici sohbetler gerçekleştiriyor. Eğlenceli hikayeleri, eğitime, kariyer hayatına dair paylaşımları ve bilimsel anekdotları ile ufkunuzu genişletecek bu podcast serisini, dinlenecekler listenize ekleyebilirsiniz.

Merdiven Altı Terapi

Deniz Dülgeroğlu’nun her bölümde kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz podcast serisi: Merdiven Altı Terapi. Uzun bir yol maceranız varsa, her bölüm size sanki o hiç bitmiyormuş gibi hissettiren yollarda ilaç gibi gelebilir. Yaşama, yaşamaya, insanlara dair tecrübelerini anlatan, kendi yaşam hikayelerinden yola çıkıp toplumsal konuları ele alan Deniz Dülgeroğlu, samimi ve içten anlatımıyla dinleyicilere derinlemesine düşünme fırsatı sunuyor.

Yoldayız Geliyor Musun?

Ece Targıt Günşiray’ın sunduğu Yoldayız Geliyor Musun?, yaşamın derin konularını samimi ve içten bir dille, aynı zamanda da yumuşak bir tarzla ele alıyor. Kendi hayatından örnekler paylaşarak, dinleyicilerine yepyeni bakış açıları sunan ve rehberlik eden Ece Targıt, podcast serisiyle hem ilham veriyor hem de derin düşüncelere sevk ediyor. Kendini daha iyi tanımak ve anlamak isteyen herkes için bu podcast, harika bir araç. Yol boyunca dinlerken kendinize doğru da bir yolculuğa çıktığınızı hissedeceksiniz.

Oldu mu?

Cansu Dengey Acar ve Rayka Kumru’nun, bir sohbet havasında geçen podcastleri “Oldu mu?” toplumsal cinsiyetten ilişkilere, beden pozitifliğinden motivasyon ipuçlarına yaşamın her alanına değinen önemli konuları ele alıyor. Samimi ve içten sohbetlerinde tabu olan konuları da cesurca ele alarak dinleyicilere yepyeni bakış açıları kazandıran eğlenceli ikili, aynı zamanda kendi deneyimlerine de sık sık podcast serisinde yer veriyor. Yol boyunca, ikisi dinlemek de keyifli yol arkadaşları ile seyahat ediyormuş hissi verebilir.

Fularsız Entellik

“Halk için, halka rağmen entellik” mottosuyla yola çıkan podcast serisi Fularsız Entellik, uzun bir yolda keyifli bir yol arkadaşına dönüşebilir. Felsefe, bilim, sanat, psikoloji, aklınıza ne geliyorsa hepsi bu podcast serisinde. Karmaşık fikirleri anlaşılır ve eğlenceli bir dille dinleyicilere sunan bu podcasti dinlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. İster sırayı takip edin ister rastgele bölümler açın, dinlediğiniz her şey ufkunuzu açarken, yolculuğunuza da keyif katacak.

Kendine İyi Davran

Beyhan Budak’ın sunduğu Kendine İyi Davran podcasti, kişisel gelişim ve psikoloji konularına odaklanarak her bölümde dinleyicilere kendilerine daha iyi davranmalarını öğütlüyor. Öz bakım ve zihinsel sağlığı iyileştirmeye yönelik pratik ipuçlarına değinen podcast serisi, Beyhan Budak’ın empatik ve samimi anlatımı ile adeta bir dost sohbeti hissi veriyor.

PES

Mizahın gücüyle hem güldüren hem de düşündüren içerikler sunan podcast serisi PES, Pınar Fidan ve Seda Yüz’ün paylaşımlarıyla her bölümde bambaşka rüzgarlar estiriyor. PES, gündelik hayatın absürdlüklerini, toplumsal olayları ve kişisel anekdotları mizahi bir dille ele alıyor. Pınar Fidan ve Seda Yüz’ün esprili bakış açıları, ciddi, gerçekçi ama bir o kadar da komik tavırları ve kimseye benzemeyen anlatım tarzları dinleyicilere her bölümde eğlenceli ve unutulmaz anlar yaşatıyor. Yol boyunca hiç sıkılmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Esmiyor

Çağımızın ve dünyanın en büyük sorunlarından biri olan iklim krizine dikkat çeken podcast serisi Esmiyor, bu konuda daha geniş bir farkındalık yaratmak için her bölümde birbirinden keyifli konuklar ağırlıyor. Esmiyor, uzman konukların katılımıyla zenginleşen içerikleri ve anlaşılır anlatımıyla, iklim değişikliği hakkında bilgi edinmek isteyen herkes için değerli bir kaynak.

Ortamlarda Satılacak Bilgi

Aile, ilişkiler, arkadaşlar, para, psikoloji, duygular, kültür-sanat, tarih ve daha pek çok konu, bu podcast serisinde! Ortamlarda Satılacak Bilgi, geniş bir yelpazede hayatın her alanına değinen ve hem ilham veren notlar hem de önemli bilgiler paylaşan, eğlenceli ve ilginç bir seri. Ortamlarda Satılacak Bilgi, dinleyicilerine sadece bilgi edinme fırsatı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bu bilgileri sosyal ortamlarda etkileyici bir şekilde kullanabilmeleri için pratik öneriler de sağlıyor. Kültür, sanat ve bilimden kişisel gelişime kadar birçok alanda yeni şeyler öğrenmek ve öğrendiklerinizi çevrenizle paylaşmak istiyorsanız, bu podcast tam size göre.

İlginizi çekebilir: Daha iyi hissetmek, rahatlamak ve odaklanmak için dinleyebileceğiniz şarkılar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!