Yoğurt kürü nasıl yapılır?

Gün geçtikçe kişisel bakımda kullanılan yöntemlerde doğal olanı tercih etmek çok daha değerli bir hal almaya başlıyor. Malzeme ulaşılabilirliğinin kolaylığı, maliyetin düşük olması, cildimize uyguladığımızın içeriğini biliyor olmak ise bu durumun başlıca nedenlerinden.

Artık pek çok doğal tarifle hem daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabiliyoruz, hem var olan fazla kilolarımızdan kurtulabiliyoruz hem de sıkılaşabiliyoruz. Biz bugün bu yöntemlerden yalnızca birine odaklanacağız; yoğurt kürüne.

Yoğurt kürü birçok kişi tarafından rahatça kullanılan hem kolay hem de etkili bir kişisel bakım yöntemi. Ancak özellikle yağ yakımını kolaylaştırmak için kullanılan bu kürle “tüm kilolarınızdan kurtulacaksınız” gibi bir algıdan uzak olmakta fayda var.

En çok tercih edilen ve uygulanan 2 yoğurt kürü tarifi ise şöyle:

Limonlu yoğurt kürü
Limonlu yoğurt kürü

Malzemeler:

  • 250 ml yoğurt
  • Yarım limon
  • 1 çay kaşığı pul biber ya da zerdeçal

Hazırlanışı:

3 malzemeyi bir kapta iyice karıştırın ve uyumadan üç saat önce tüketin. Uyuyana kadar karışımı daha iyi sindirmek için bolca su için ve bu aralıkta hiçbir şey yememeye özen gösterin.

Zerdeçallı yoğurt kürü
Zerdeçallı yoğurt kürü

Malzemeler:

  • 250 ml yoğurt
  • 20 gram toz zencefil
  • 20 gram toz tarçın
  • 20 gram toz zerdeçal

Hazırlanışı:

Öncelikle baharatları bir cam kavanozun içerisinde iyice karıştırın. Uyku saati düzeninize göre uyumadan 3 saat önce karıştırdığınız baharatları 250 ml’lik yoğurdunuzun içine atın ve tüketin. Yoğurdu yedikten sonra vücudunuza iyice karışması için uyuyana kadar su için. Kürü uyguladığınız gecelerin ertesi günü 40-45 dakikalık bir yürüyüşe çıkmayı ihmal etmeyin. Bu kürü haftada 2’den fazla tüketmemenizi öneririz.

İlginizi çekebilir: Kefir ve yoğurt hakkında her şey: Hangisi daha sağlıklı?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!