Yogadan vegan beslenmeye: WellFest Bodrum Body sahnesinden neler öğrendik?

Bodrum’un ilk wellness festivali WellFest; 22 Eylül’de wellness tutkunları, wellness odaklı üretim yapan ve sağlıklı yaşamı ön planda tutan markaları, yani kısacası iyi hissedip iyi yaşamak isteyen herkesi Casa dell’Arte ve Casa Hermanas’ta bir araya getirerek dopdolu içeriğiyle 400’ü aşkın konuğa ev sahipliği yaptı. WellFest Bodrum, sağlıklı beslenme trendleri, farklı spor ekolleri, meditasyon gibi pek çok farklı konuda başlığıyla wellness deneyimini Bodrumlularla buluşturdu.

Festival kapsamında Casa Hermanas’ta Mind, Casa dell’Arte’de ise Body sahneleri kuruldu. Alanında uzman konuşmacılar kendi sahnelerinden konuklarına seslendi. Body sahnesinde onlarca kişi bir araya geldi ve katılımcılar eğitmenlerle birlikte bolca hareket edip yeni bilgileri öğrenmenin tadına vardılar. Meditasyonla açılışı yapan Body sahnesinde sonrasında yogadan pilatese, zumbadan vegan beslenme seminerine kadar pek çok etkinik düzenlendi. Peki dolu dolu geçen festival boyunca hangi sahnede hangi ismi izledik?

Seza Aslanbaş’la sabah meditasyonu ile güne başlayarak güzel enerjimizi birbirimize aktardık

Saat 10’da Body sahnesinde Seza Aslanbaş önderliğinde sabah meditasyonu yaparak güne başladık ve WellFest Bodrum’un ilk semineri ile festival resmen başladı. Aslanbaş öncelikle hayatı yavaşlatma ve anda kalmakla ilgili semineri vererek olumlu düşüncenin tüm konuklar arasında yayılmasını sağladı. Sonrasındaysa festivale katılanlar hep birlikte matların üzerinde rahatlayarak güne tüm güzel dilekleriyle merhaba dediler.

Farkındalık Danışmanı Seza Aslanbaş’ın Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Tıp doktoru ve yoga eğitmeni Burak Ayhan ile bir doktorun gözünden yoganın ne olduğunu görüp uyguladık

Aynı zamanda bir tıp doktoru da olan yoga eğitmeni Burak Ayhan doktor gözünden yoganın tüm inceliklerini dinleyicileriyle paylaştı. Nefes tekniklerinin bilimsel temelli faydalarına değinen Ayhan, sonrasında katılımcılarla birlikte yoga yaptı. Öncesinde Burak Ayhan’dan yoga, nefes ve meditasyona dair çok önemli detayları dinleyen katılımcılar sonrasında da Ayhan’ın liderliğinde temel yoga hareketlerini uygulayarak güne hareketle devam ettiler.

“Doktor Yoga” Burak Ayhan’ın Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Canset Bağan ile Budokon Yoga yaparak içimizdeki savaşçıyı ortaya çıkardık

WellFest Bodrum’un Body sahnesinde tek bir stile bağlı kalmayarak yogaya dair birçok şey öğrendik. Bunlardan biri de yoga eğitmeni Cemre Canset Bağan ile yaptığımız Budokon yoga oldu. Bağan öncelikle Budokon yoganın ne olduğunu anlatarak katılımcıların aklındaki soru işaretlerini giderdi. Sonrasındaysa kendisini dinleyen onlarca kişiyle birlikte teoriyi aksiyona dönüştürdü ve katılımcılar hep birlikte yoga yaptılar.

Yoga eğitmeni Cemre Canset Bağan’ın Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Şebnem Sürücü ile pilates yaparak vücudumuzu esnettik

Pilates ve yoga eğitmeni olan Şebnem Sürücü, öncelikle beden ve zihin bağlantısını anlattığı workshop’u ile dinleyicilerinin karşısındaki yerini aldı. Pilatesin inceliklerinden bahseden Sürücü, son derece hareketli ve dinamik bir kitle olan WellFest katılımcılarıyla birlikte pilates yaparak herkesin vücudunu daha da esnetmesini sağladı.

Pilates ve yoga eğitmeni Şebnem Sürücü’nün Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Yeme alışkanlıklarımız ve veganlığa dair birçok detayı Kevser Başkara ile konuştuk

Vegan Diyetisyen olarak da tanınan Kevser Başkara, vegan beslenmeden kilo kontrolüne kadar hayatımızda büyük önemi olan konuları WellFest katılımcıları için yorumladı. Vegan beslenmeye dair pek çok detayı anlatırken kilo kontrolü ve diyabeti de es geçmeyen Başkara ile keyifli bir seminer gerçekleştirdik. Birçok kişi özellikle veganlık hakkındaki sorularını Kevser Başkara’ya doğrudan sorma fırsatı da yakaladı ve akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi hedeflendi.

Vegan Diyetisyen Kevser Başkara’nın Uplifers için yazdığı içerikleri buradan okuyabilirsiniz.

Vücudumuzu ve beynimizi Canset Bağan ile Yin yoga seansında rahatlattık

Önceki saatlerde katılımcıların karşısına Budokon yoga ile çıkan Canset Bağan, ilerleyen saatlerde Yin yoga ile katılımcıları tekrardan matlara davet etti. Büyüleyici müziğin de eşlik ettiği seans boyunca Bağan hem Yin yogaya dair en önemli detayları anlattı hem de festival katılımcılarının bir arada bu tecrübeyi deneyimlemesini sağladı.

Şekerin zararlarını Pınar Taşkınlar ile derinlemesine inceledik

Entegre Beslenme ve Sağlık Koçu Pınar Taşkınlar, şekerin zararlarını anlatarak workshop’una başladı ve sonrasında aşama aşama şekeri hayatımızdan çıkarmak için uygulayabileceğimiz aşamaları bizlerle paylaştı. Semineri boyunca beslenmenin inceliklerine de sık sık değinen Taşkınlar sağlıklı beslenmenin yollarını katılımcılarla paylaşırken şekeri bırakırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları da paylaştı.

Gün sonuna doğru Şebnem Sürücü ile pilates yaparak bir kez daha bol bol hareket ettik

Body sahnesinde ikinci kez sahneye çıkan Pilates ve Yoga Eğitmeni Şebnem Sürücü, WellFest Bodrum katılımcılarını bir kez daha matlara davet ederek herkesin gün sonuna doğru bir kez daha esnemesini sağladı. Katılımcılarla birebir ilgilenen Sürücü, pilates esnasında herkesin hareketleri en iyi şekilde yapmasını sağladı.

Şebnem Çamur’un enerjisiyle buluşan zumba ile günü sonlandırdık

Enerjisine güvenen her yaştan katılımcı zumba ile güne ve festivale son derece hareketli bir şekilde veda etti. Şebnem Çamur’un hazırladığı çalma listesi eşliğinde hoparlörlerden ses yükselirken katılımcılar en enerjik halleriyle müziğe eşlik ettiler. Tüm vücudun hareket ettiği zumba ile gün içerisinde alınan kaloriler de en eğlenceli şekilde yakıldı.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!