Yılın son gününü beklemeden listemizden tamamlamamız gereken şeyler

2016 acısıyla tatlısıyla son perdesini oynuyor. Zaman uçup giderken “Ocak ayında kesin başlarım” dediğiniz şeyler arttıkça artıyor. Gelin yapmanız gereken şeyler bir kamyon dolusu olmadan taze bir başlangıç için hazırlıklarınızı şimdiden ayarlayın.

Closeup image of notepad with pen.

1. Elinizde kalan tüm kuponları, hediye çeklerini harcayın!

Unutmayın tüm bu kartlar ve çekler muhtemelen yılın sonuna kadardır, bu nedenle bunlardan bir an önce yararlanın aklınızdan çıksın.

2. Doktor randevularınızı halledin.

Yılın sonuna doğru gitmeniz gereken tüm doktor kontrollerini aradan çıkarın; bunlara check-uplar, dişçi ve göz doktorları dahil. Böylece yeni yıla sağlık açısından da temiz bir başlangıç yapmış olursunuz.

3.  Fiş ve faturaları düzenleyin.

Tüm sene boyunca harcamalarınızı nereye yaptınız, yeni senede ne tür alanlarda daha dikkatli olmalısınız görmek için tüm banka hesaplarınızı kontrol edin.

4. Bağışlarınızı da yapmak için harika bir zaman!

İnandığınız ve güvendiğiniz hayır kurumlarına bağış yapmak, onları da bu dönemde mutlu etmek kendiniz ve çevreniz için yapabileceğiniz en güzel şeylerden bir tanesi.

hands holding gift

5. Tüm dosyalama işlemlerinizi halledin.

Gerek gerçek hayatta gerek bilgisayarınızdaki tüm dosyalama işlerini halledin ve düzene koyun. Gerekirse işe yaramayan dosyaları silin ya da bir hard diske yükleyin. İnanın temiz bir başlangıç yapmak sizi düşündüğünüzden daha da zinde hissetirecektir.

6. Bezi, süpürgeyi tuttuğunuz gibi temizliğe başlayın.

Aynı dosyalarınız gibi yaşam alanınızı da düzenlemek size iyi gelecektir. “Bunu da tutmamın ne gereği var?” diye düşündüğünüz herşeyi atın. Sadeleşin.

7. Bağışlayın, satın ya da atın.

Elinizin altında olan ama kullanmayacağınız herşeyi ya bağışlayın ya satın ya da atın. 2017’ye taptaze bir başlangıç yaparak, ihtiyacı olan insanları da sevindirmiş olacaksınız.

8. Yıl içinde kendinize verdiğiniz 3 sözü tutun.

Bu sefer kaytarmak yok! Yılın içinde “kesin yapmalıyım” dediğiniz 3 şeyi yıl sonuna kadar mutlaka tamamlayın.

9. Yeni işiniz için araştırmaya koyulun!

Birçok şirket yılbaşı zamanı iş alımı yapıyor. Fırsattan istifade ederek sene boyunca hayalini kurduğunuz işin peşine düşün. Eğer doğru zaman olduğunu hissetmiyorsanız en azından araştırmalara başlayın.

yeni iş

10. Yeni yıl kararları alın – ancak kendinize nazik davranarak!

Tamam belki 2016 tam da istediğiniz gibi geçmemiştir ya da listenizde tamamlayamadığınız hala birkaç madde vardır. Önemli değil! Elinizden gelenin en iyisini yaptınız ve belki de bazı şeyler için hala zamana ihtiyacınız var. Bu sene listenizi daha insaflı yapın ve kendinize zaman tanıyın.

 

Kaynak:

popsugar.com

huffingtonpost.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!