Yılbaşı hediyesi seçimi: En özel yılbaşı hediyesini seçmenin sihirli formülü

Hediye alışverişi, yeni yıla geçişin belki de içten yönü. Kutlamalar, şenlikler, rengarenk ışıklar bir yana; sevdiklerimizi mutlu edecek, anlamlı ve değerli hediyelerle yüzlerini gülümsetmek oldukça özel bir deneyim.

Siz de arkadaşlarınız, aileniz, sevdikleriniz için en özel hediyeler için arayışa başladıysanız; işte hediye seçimini kolaylaştıracak “en özel hediyeleri seçmenin formülü”. Aşağıdaki maddeler için kendinize vereceğiniz cevaplar hediye seçimini oldukça kolaylaştıracak.

Kime hediye alıyorsunuz?
Farklı olun; böylelikle verdiğiniz her hediyeyle karşınızdakileri heyecanlandırabilirsiniz.

Hediye seçiminin ilk ve en önemli aşaması, karşınızdaki kişiye kendisini özel hissettirecek bir hediye bulmak. Hediye alacağınız kişi nelerden hoşlanıyor, nasıl bir yaşam temposu var, ilgi alanları neler… Bu konular üzerine kafa yormak, doğru hediyeye bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacak.

Hediyenizle vermek istediğiniz mesaj önemli.

Hediyeler, duygularınızı ifade etmenin en kısa yolu; dolayısıyla hediyeniz ve vermek istediğiniz mesajın örtüşmesi şart. Örneğin samimi ve sıcak bir hediyeyle sevginizi gösterirken; kullanışlı hediyelerle çok yakından tanımadığınız kişileri bile mutlu edebilirsiniz.

Paylaştığınız anları ve anıları hatırlatın.

Özellikle yakınlarınız söz konusu olduğunda, birlikte paylaştığınız anıları canlandıracak hediyeler oldukça heyecan verici olabilir. Örneğin birlikte tatil planları yaptığınız, seyahat etmekten keyif alan birine dünya haritası küresi alabilirsiniz.

Klasik hediyelerden kaçının.
Yazacağınız samimi bir not ya da ellerinizle yapacağınız özel bir paket, hediyenizi çok daha özel bir hale getirebilir.

Her ne kadar iş arkadaşlarınız ya da arkadaş grubunuzdaki az vakit geçirdiğiniz kişiler için hediye seçimi zorlu bir süreç olsa da; klasik hediyeler çoğu zaman beklenen etkiyi yaratmaz. Farklı olun; böylelikle verdiğiniz her hediyeyle karşınızdakileri heyecanlandırabilirsiniz. Mesela iş arkadaşlarınız için kupa almak yerine, tercihinizi sağlıklı alışkanlıklar kazanmasını destekleyecek, motive edici notlarla süslenen bir su matarasından yana kullanabilirsiniz.

İlgi alanlarına ve ihtiyaçlarına odaklanın. 

Hediye vereceğiniz kişi fotoğraf çekmeyi mi seviyor, yoksa alışveriş yapamadan duramıyor mu? Yemek yapmayı öğrenmeye çalışıyor ya da ne zamandır masaj yaptırmak mı istiyor? Hediye seçiminde sizi rahatlatacak seçeneklerden biri de, kişinin ilgi alanlarına ya da ihtiyaçlarına odaklanmak. Sevdiğiniz bir spadan alacağınız masaj hediyesi, en sevdiği mağazadan hediye çeki ya da özel bir atölyede 2 saatlik şeflik eğitimi…. Bu hediyelerle karşınızdakinin “kahramanı” olmanız işten bile değil!

İçten bir detay ekleyin.

Hediyenin kendisi bir yana; hediyeleri özel kılan, aslında hediyeyi veren kişi. Dolayısıyla hediyenizde “sizi” hatırlatacak detaylar bulunması da şart. Yazacağınız samimi bir not, ellerinizle yapacağınız özel bir paket ya da pakete iliştireceğiniz ikinizin bir fotoğrafı, hediyenizi çok daha özel bir hale getirebilir.

Gülümsetin.

İster eklediğiniz not, isterseniz hediyenin kendisiyle, karşınızdakinin yüzünü güldürmeyi ihmal etmeyin. Şirin, sevimli, sevgi dolu detaylar, hediyenin verdiği mutluluğu kat kat arttıracak.

Yaratıcı olun.

Yalnızca hediyeyi verdiğinizde değil, her hatırlandığında mutlu edecek hediyeler seçmek için özen gösterin. Trendler, anlık istekler ya da popüler hediyeler yerine; uzun süre kullanılabilecek, sürekli göz önünde olabilecek ve gülümsetecek hediyelere odaklanın.

Tüm yeni yıl alışverişlerinizde “Yeni Yıla Özel 75TL ParafPara”

Seçtiğiniz hediye her ne olursa olsun, Paraf kartınız yanınızda olsun.

Tüm yeni yıl alışverişlerinizde “Yeni Yıla Özel 75TL ParafPara”

1-31 Aralık 2017 tarihleri arasında akaryakıt hariç yurt içi tüm Paraf POS’larından yapılacak 100 TL ve üzeri her 3. işleme 25 TL, toplamda 75 TL ParafPara hediye. Kampanyaya katılmak için harcama yapmadan önce YENIYIL yazıp 3404’e SMS göndermeyi unutmayın.

Detaylar için tıklayın: “Yeni yıla özel 75TL ParafPara”

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!