Yetişkin kadınların ilişkilerde yapmadığı hatalar

İlişkilerinizde yeterinde olgun olduğunuzu düşünüyor musunuz? Her ilişkinin kendine özgü zorlukları vardır, fakat bazı durumlar herkes tarafından çocukça karşılanmakta ve mutlu ilişkinin önüne geçmektedir.

İşte olgun kadınların ilişkilerde yapmadığı hatalar:

Diğer ilişkilerini feda etmez

kızlar
Yetişkin kadınlar, ailesi ve arkadaşlarıyla sevdiği erkek arasında denge oluşturur.

Birçok insan ilişkileri uğruna arkadaşlarını feda etmektedir. Her ne kadar bu durum ilişkinin cicim aylarında anlaşılabilir olsa da, unutmamanız gerekir ki, arkadaşlarınız ve aileniz, partnerinizden çok daha uzun zamandır sizin hayatınızda. Yetişkin kadınlar, arkadaşları ve ailesiyle sevdiği erkek arasında denge oluşturmayı başarır.

Partnerine nazik davranmayı ihmal etmez

Uzun süreli ilişkilerde, partnerinizin sizin için yaptığı küçük iyilikleri unutmak ve takdir etmemek kolaydır; ancak olgun kadınlar hayatını biriyle paylaşmanın bir hediye olduğunu bilirler. Bu yüzden partnerinize karşı nazik olmayı ve onu takdir etmeyi ihmal etmeyin.

Finansal özgürlüklerini bırakmaz

Partnerinizin maddi durumu ne kadar iyi olursa olsun, finansal bağımsızlığınızı karşı tarafa bırakmak bir anlamda bağımsızlığınızdan vazgeçmek anlamına gelmektedir. Yetişkin kadınlar her şeyi karşı tarafın almasını istemezler; çünkü kendi paralarıyla istedikleri şeyi almak onları içten içe mutlu eder ve gururlandırır.

İlgili yazı: Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

Partnerinin kötü özelliklerine odaklanmaz

Olgun kadınlar, partnerlerinin olumsuz özellikleri yerine olumlu özelliklerine odaklanmayı tercih ederler. Partnerinin olumlu söz ve davranışına odaklanırlar ve onları kusurları nedeniyle yargılamazlar; çünkü bilirler ki, kimse mükemmel değildir.

Hayallerinden vazgeçmez

Mükemmel giden bir ilişki yetişkin kadınları aşağı çekmez, aksine kendi en iyilerinin açığa çıkmasına yardımcı olur. Güzel bir ilişki onları hayallerinin peşinden koşmaları konusunda cesaretlendirir.

Mutluluğun tanımının herkes için farklı olduğunu bilir

Yetişkin kadınlar mutluluk tanımının herkes için farklı olduğunu bilirler. Eğer partneri kişisel alan talep ediyor ya da tam aksine onunla ilgilenilmesini istiyorsa, bunu ona verirler. Ve en önemlisi de, partnerini nasıl mutlu edeceklerine dair düşünmezler.

 Öz saygısını kaybetmez

İlişkilerde değişim oldukça normaldir, fakat olgun bir kadın asla kendi öz saygısının elinden gitmesine izin vermez. Asla partnerinin kendi hakkında negatif veya küçümser bir şekilde davranmasına müsaade etmez. Aksine sevdiği insanlara davrandığı gibi iyi davranmasını bekler.

O özel 2 kelimeyi her zaman kullanmaz

seni seviyorum
O 2 kelimenin ne kadar özel olduğunu bilir ve sadece doğru yer ve zamanda kullanır.

Yetişkin kadınlar bu 2 kelimenin önemini bilir ve ne kadar uzun süredir ilişkide olursa olsun bu 2 kelimeyi özel kılmak için çaba harcarlar. Her konuşmanın sonunda bunu söylemezler, sadece doğru zamanda doğru yerde kullanırlar.

Mutluluğun değerini bilir 

Yetişkin kadınlar mutluluğun değerini bilirler; çünkü mutlu değillerse bir olamazlar. İlişkilerde çiftler birbirlerinin mutluluk kaynağıdırlar ve biri mutsuz olduğu zaman diğer onu mutlu etmelidir.

Sevgilisiyle her an irtibat halinde kalmaya ihtiyaç duymaz

Günümüzde insanlar oldukça yoğun çalışıyorlar. Yetişkin bir kadın da bu durumun farkındadır ve her saniye partneriyle kontak halinde olmaya çalışmaz. Partneriyle beraber değilken ona güvenir ve sürekli ona e-mail ya da mesaj atarak vakit öldürmez.

Kaynak:

lifehack.org

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!